Storczykowe radości i trudności...

Awatar użytkownika
Bogusz_85
50p
50p
Posty: 66
Od: 14 lut 2011, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Storczykowe radości i trudności...

Post »

Witajcie! ;:7

Od jakiegoś roku jestem obserwatorem na tym forum. Wiele się od Was nauczyłam i dzięki temu moje storczyki jeszcze żyją :) Dziś wkońcu się odważyłam i postanowiłam podzielić się z Wami moimi radościami i trudnościami w uprawie tych pięknych kwiatów. Jak na razie niestety żaden okaz nie kwitnie, dlatego pokażę tylko "zielone" zdjęcia. Jeśli komuś z Was starczy cierpliwości być może doczeka się, razem ze mną, kwiatów... :wink:
Moja przygoda ze storczykami zaczęła się ponad rok temu, kiedy z okazji ślubu dostałam dwie piękne białe hybrydy phalaenopsis. Zaczęłam wtedy szukać więcej informacji o ich uprawie i tak trafiłam tutaj. Od tego czasu moja kolekcja powiększyła się o jeszcze 7 okazów. Wiem, że to malutko, bo widzę jak niektórzy forumowicze szybko poszerzają swoją kolekcję i jak wiele różnych okazów mają. U mnie na razie jest wiele marzeń storczykowych, które mam nadzeję, przy pomyślnych wiatrach, kiedyś się spełnią :)Powolutku do przodu ;:65

A oto moje storczyki:

Biała hybryda - ma jeden duży pęd i jeden malutki schowany między listkami :)

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Druga biała hybryda - na razie pięknie rosną jej liście i korzenie:

Obrazek

Obrazek

Hybryda - chyba różowa. Pewności nie mam, bo dawno nie kwitła. Myślę , że już niedługo sobie przypomnę jaki ma kolor :)

Obrazek

I ostatnia hybryda phalaenopsis - fioletowa. Z nią miała spory kłopot , bo zgniło jej część korzeni po tym jak ją przelałam. Dzięki wam ocalała ;:138 . Jak wyglądała w czasie reanimacji można zobaczyć tutaj : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98
Teraz ma trzy nowe listki :D

Obrazek

Dendrobium Berry Oda - od jakiegoś czasu stoi na balkonie i zaczyna się coś dziać z uśpionymi oczkami. Mam nadzieję, że będą to pędy kwiatowe... Jedno keiki już mam :) i przydałaby sie odmiana :)

Obrazek

Obrazek

Cambria - nic więcej o niej nie wiem. Kupiona na przecenie, już była przekwitnięta. Będzie niespodzianka. Na razie ma dwa nowe przyrosty.

Obrazek

Obrazek

No i Miltoniopsis Red Tide - mam nadzieję że nie pomyliłam się w oznaczaniu. Na podstawie porównywania zdjęć, doszłam do wniosku, że to ten okaz. Na razie jest w kiepskim stanie, bo spaliło go trochę słońce, gdy stał na balkonie :( Ma 4 nowe przyrosty, ale ostatnio jakoś stanęły i nie rosną. Stoi na parapecie wychodzącym na zachód. W osłonce na dnie ma wilgotny kermazyt. Podlewana jest kiedy przeschnie podłoże i doiniczka jest wyraźnie lżejsza. Może macie jakieś pomysły ? ;:88

Obrazek

Obrazek

Cymbidium - hybryda. Prezent urodzinowy.

Obrazek


Na koniec maluch. Phal. Guadalupe Pineda x venosa

Obrazek
Pozdrawiam,
Renia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=47436" onclick="window.open(this.href);return false;
empe88
200p
200p
Posty: 272
Od: 18 mar 2010, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZG

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

Ładna kolekcja, a już niedlugo będzie kolorowo (biało-kolorowo :wink: ) Super! Popisz trochę na forum, a kolekcja znacznie sie rozrośnie, to takie prawo naukowe. ;)
Magda
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

witam wśród zarażonych :D

bardzo ładna kolekcja :) i na pewno razem z Tobą doczekamy się pięknych kwiatuszków, zwłaszcza że łodyżka na pierwszym zdjęciu jest już dośc duża :) na drugim zdjęciu obstawiam raczej że to korzonek :) ale z czasem się okaże :)
i oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie wspomniałam o ostatnim maluszku :D uroczy!!! :)
życzę dużo cierpliwości, zadowolenia oraz wielu, wielu kwiatuszków!!! :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

witam cudnie sie zaczyna
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

Witam :wit
Bardzo ciekawie się zaczyna - myślę że już niedługo będą u ciebie piękne kwiatki - tego życzę ;:108
Pozdrawiam :D
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

Ależ u ciebie sie dzieje.... czekamy aż wszystkie zakwitną:)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

Jak masz na imię ? :)
Zapowiada się ciekawy wątek ;:63
Lubię takie, które zaczynają się od opisu sposobów uprawy. Widać, że kolekcja rozwija się rozważnie, bez krzywdy dla roślin
i bez wariackiego tempa zakupów.
A ile zapowiedzi kwitnień i w jakiej dobrej kondycji są rośliny. Gratulacje dla Ciebie. Chętnie tu nieraz zajrzę :)
Awatar użytkownika
Bogusz_85
50p
50p
Posty: 66
Od: 14 lut 2011, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

Bardzo Wam dziękuję za miłe słowa i ciepłe przywitanie. Mam na imię Renia :wit
Art pisze: A ile zapowiedzi kwitnień i w jakiej dobrej kondycji są rośliny. Gratulacje dla Ciebie. Chętnie tu nieraz zajrzę :)
Zapraszam do zaglądania :) hmm... Kondycja roślin jest wynikiem nauki na błędach. Szczęśliwie wszystkie storczyki przetrwały na razie te moje wpadki :roll: :D Martwi mnie tylko Miltoniopsis...
nina1611 pisze: na pewno razem z Tobą doczekamy się pięknych kwiatuszków, zwłaszcza że łodyżka na pierwszym zdjęciu jest już dośc duża :) na drugim zdjęciu obstawiam raczej że to korzonek :) ale z czasem się okaże :)
Oj, mam nadzieję, że to jednak pęd kwiatowy... Na pewno napiszę jak zagadka się rozwiąże.
Pozdrawiam,
Renia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=47436" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

Witaj! :wit

Piękna kolekcja. Czekamy na rozwiązanie zagadki i oczywiście chcemy jeszcze! ;:138 ;:65
Awatar użytkownika
andzia0801
200p
200p
Posty: 259
Od: 10 sty 2011, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

To i ja przyszłam się przywitać i zostawić tu ślad, by móc obserwować rozwój kolekcji.
Tyle pędów zapowiada piękną jesień i zimę :) U Ciebie będzie równie kolorowo jak u mnie ;)

Pozdrawiam
mój wątek "wazonowce w keramzycie": http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=40124" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Migotka
500p
500p
Posty: 869
Od: 22 mar 2011, o 00:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

Piękny dostałas prezent na ślub - dwie białe hybrydy, ktoś miał ciekawy pomysł, zwykle królują kwiaty cięte...Twoja kolekcja wcale już nie jest taka skromna, a na pewno różnorodna bo masz i dendrobium i miltonię oraz botanicznego maluszka...Moja jest porównywalna, bo mam 8 okazów, ale na razie same phalaenospis, ale nastepne u mnie będa dendropia i brassada...Powolutku moja jak i Twoje marzenia storczykowe się spełnią...Nie od razu Rzym zbudowano...Teraz życzę obfitych kwitnień tych okazów co już masz...
Mój zielony kącik - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=48108" onclick="window.open(this.href);return false;,
Wymiana/sprzedaż - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=47934" onclick="window.open(this.href);return false;
- Joanna
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

:wit Reniu,
Bardzo ładny początek kolekcji ;:138
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowe radości i trudności...

Post »

Witaj,

Zaczyna się ciekawie. Zdrowe okazy Masz w swojej kolekcji ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”