Ulubione storczyki Art :) cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Asieńko, ;:180
Obiecałam sobie żadnych zakupów, ale katleję koniecznie muszę zdobyć :D
Twoje są niesamowite i te kolory :shock:
Asieńko, czy tego białego giganta w 18-tce przesadzałaś już dwa razy?
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Dla wszystkich Wielbicielek (i może cichych Wielbicieli :wink: ) moich katlejek piękne dzięki ;:180 za komplementy! :D
Dziękuję też wszystkim za odwiedziny !

AniuL - ja też czekam z utęsknieniem na rozkwit Mini Marka. Póki co, jego pączki nabierają piegowatej wyrazistości :)
Bożenko, giganta mam już tak długo, że pamiętam jedynie przesadzanie do tej ogromnej doniczki. Było to dosyć dawno.
Na wiosnę zajrzę do korzeni ponownie. Może trzeba będzie po kwitnieniu odmłodzić roślinę (?).
Agnieszko, Twoje kciuki widocznie pomogły, bo cambria rozkwita. Jeszcze ma trochę pracy, ale już coś widać...

Obrazek Obrazek

No i dla wszystkich trochę słonecznego koloru ;:3 . Rozkwitają pierwsze kwiatuszki Encyclii vitteliny :)

Obrazek
Mariolas
500p
500p
Posty: 961
Od: 20 paź 2009, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki-Budy Barcząckie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

No cudna cambria u ciebie a ja tak latam po waszych watkach wącham co pachnie i podziwiam moje już 6 niespodzianek ma się dobrze ciekawe kiedy coś się wykluje :) Nowoscią jest dendrobium nobile z którym nie wiem co robic na dzień dzisiejszy :(
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Art pisze:...
Jako pierwsze katleje, jak przystało na Queen of Orchids ;:76

Obrazek

Phal. 'bellina'[/i] ]

Obrazek Obrazek [img]http://img190.imageshack.us/img190/2200/masd.jpg[/im

...
Witam i duże ;:138 ;:138 ;:138 ,za taki sukces uprawowy.Te powyżej są dla mnie szczególne atrakcyjne, bo takich jeszcze nie mam :) , Czy u Maxillaria tenuifolia kwitnienie też jest Twoim osiągnięciem, Joanno?
Jeżeli tak, to proszę napisz troszkę na jej temat, kiedy znajdziesz chwilkę wolnego czasu ?Ma cudownie drapieżną warżkę. :P
Bellina wygląda na formę peloric, prawda?
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Mariolko, niech Ci Twoje 6 niespodzianek sprawi wiele radości. A co do Dendrobium nobile - odważna jesteś !
Ja po kilku latach uprawy może się zdecyduję za jakiś czas na tego storczyka, a i tak jeszcze sporo muszę poczytać :wink:
Mariolas
500p
500p
Posty: 961
Od: 20 paź 2009, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki-Budy Barcząckie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

A co miałam nie przygarnąć bidaka jak znajomej kwiaciarce przekwitł i miał wylądowac na ...:( ma byc albo biały albo z różem .. Nie strasz mnie że tak ciężko go wychodować :(
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Mario Tereso, odpowiadam od razu, bo z czasem u mnie dosyć krucho :wink:
Co do Maxillarii t., jej kwitnienie, to tylko połowicznie moja zasługa.
Kupiłam ją niekwitnącą, ale w tak korzystnym dla mnie okresie, że u mnie jakiś czas po zakupie zaczęła
wytwarzać pąki kwiatowe. Z zainteresowaniem to obserwowałam. No i były kwiaty.
Potem zaczęła się już normalna uprawa z blaskami i cieniami.
Pierwszy i na szczęście jedyny 'cień' to był moment przesadzania (zbite w bryłę korzenie w niezbyt dobrym stanie,
zrośnięte ze sphagnum - prawie nie do ruszenia:
Obrazek To dla przypomnienia.

Teraz ma mnóstwo ślicznych, młodziutkich psb. Nie ukrywam, że liczę w maju na całkowicie moje nowe kwitnienie :)

Natomiast Phal. bellina to peloric, z czego nie byłam zadowolona, ale zaakceptowałam jej wygląd
i teraz mam zamiar obserwować jej kolejne kwitnienia i kształt kwiatów.

Mariolko , jeśli Twoje Dendrobium n. miało wylądować na "..." :( , to zdecydowanie lepiej, że trafiło
do Ciebie.
Nie chcę też Ciebie straszyć, jedynie uczulić, że ono ma zupełnie inne wymagania niż np. falenopsisy.
Dlatego sugeruję, że obie musimy sporo poczytać, aby się nim dobrze zaopiekować i doczekać kwitnienia.
Przecież o to nam chodzi prawda ? Sporo osób tu na Forum uprawia ten gat. Dendrobium z powodzeniem
i na pewno nam pomogą :)
Mariolas
500p
500p
Posty: 961
Od: 20 paź 2009, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki-Budy Barcząckie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Oj nie ukrywam że liczę na wszystkie cenne rady :)
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Wspaniała cambria piękny kolor myślałam o takim ,pąki były na Twojej ciemne ,gratuluję ;:138 .Ja nie pamietam jaki był kolor mojej ,dlatego będzie to niespodzianka .

Powtarzam się ale nie mogę się powstrzymać ,Twoje catleje są tak cudne ,że mnie zatyka .Wiele bym dała ,żeby je tak z bliska zobaczyć.Na wiosnę będzie wystawa w Sosnowcu ,może będę miała szczęście i coś znajdę dla siebie. Wcześniej się przygotuje korzystając z Twojej kolekcji :D
Bo widzę ,że bez catlei to ja nie dam rady przetrwać kolejnego sezonu i jeszcze zachorowałam trochę na masdevaille .Co się ze mną dzieje chyba wiosna nadciąga bo inaczej tego wytłumaczyć się nie da. ;:3 ;:3 ;:3
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Asiu, pięknie wkroczyłaś w druga część swojego wątku- same cudowności na Twoich fotkach. Najbardziej oczywiście podziwiam Cattleye, bo u siebie ich nie mam i raczej nie planuję, ale za to z przyjemnością będę tu wpadać i podglądać Twoje. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciw temu?
Cambria też pięknie się prezentuje, niech długo kwitnie i cieszy oczy.
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Art, Ty naprawdę boisz się nobile ? Jak dla mnie to najprostszy storczyk. Kupiony wiosną 2009 r już dwa razy wydał u mnie kwiaty :D Chyba jedyna roślinka, która odwdzięcza mi się na książkowe traktowanie :D. No bo o falkach tego powiedzieć nie mogę :roll:
D. nobile jeżeli chodzi o wodę to traktuję podobnie jak phalaenopsis, jedynie kiedy miała zainicjować kwitnienie to je ograniczyłam. Od późnej wiosny była na balkonie, końcem lata wypuściła pąki kwiatowe na starszej bulwie, z oczek gdzie jeszcze nie kwitła. Później jesienią nie od razu wzięłam ją do mieszkania, ale przeniosłam do chłodniejszego ganku. Kiedy zrobiło się tam za zimno wzięłam do domu. Teraz stoi na wschodnim oknie kuchennym, gdzie jest dość chłodno (dziś np tylko 10 st). niestetu to chyba nei sprzyja długiemu kwitnieniu. Te moje zimowe kwiatki są troszkę mniejsze niż te letnie i szybciej opadają. Na starym przyroście są jeszcze dwa keiki, już dość spore i mam nadzieję, że poczekają do wiosny z kwitnieniem i wtedy kwiaty będą większe i dłużej będą cieszyły oko.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

A ja uważam D. nobile za bardzo trudnego storczyka, u mnie ani razu nie zakwitł, może dlatego, że uprawiam tak jak Phalaenopsisy. Moje storczyki muszą sie zadowolić takimi warunkami, jakie są, nie będzie żadnego specjalnego traktowania.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Agnieszko, to mamy wspólną słabość do katlejek i Masdevallii :) Życzę Ci wobec tego udanych zakupów
jak już doczekasz się sosnowieckiej wystawy !
Sama też w ub. roku dokupiłam sobie 2 Masdevallie i teraz obserwuję z zaciekawieniem jak sobie radzą
z aklimatyzacją w moich warunkach.

Grażynko, cieszę się, że do mnie zajrzałaś i nacieszyłaś oczy :) Cambria jest w tym kwitnieniu wyjątkowo
jaskrawo wybarwiona. Zawsze miała bardziej wyblakłe kolorki. A więc sama radość dla mnie :)

Justynko, dziękuję za wszelkie inf. związane z uprawą Dendrobium nobile.
Przydadzą się, bo na wiosnę mam obiecane u Guci ukorzenione przez Nią keiki Dendrobium nobile i wtedy
się zacznie... :D
Mogę zapewnić mu latem balkon, w mieszkaniu chłodniejszy pokój, ale ganku to już nie dam rady 'wybudować' :wink:

A teraz pokażę Wam jak rośnie pęd u mojej Phal. schilleriana. Widać, że w naturze liście zwisają w dół,
bo pęd mimo dobrze oświetlonego stanowiska ciągnie na dół. Jest sztywny i za nic go nie podepnę do góry.
Tak musi zostać. Szkoda, ze nie mam orchidarium. Ulżyłabym roślinie...

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”