Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  
Autor Wiadomość
madzik
 Tytuł: Re: Madzik - moje storczyki cz. 2
PostNapisane: 14 gru 2009, o 23:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Dusia - kwiatek mały (jak to equestris), choć mam wrażenie, że i tak sporo większy niż ostatnio - ma całe 2,5 x 3 cm.

gogi- wstawiam obiecane zdjęcia mojego orchidarium.

Początkowo wyglądało tak:

Obrazek

Obecnie mniej więcej wygląda tak, tylko rośliny są gęściej poupychane, bo parę przybyło (i było też w międzyczasie małe przemeblowanie :roll: ):

Obrazek Obrazek

justus27
PostNapisane: 15 gru 2009, o 08:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jakie piękne orchidarium...Czym wyłożone Masz ścianki? coś "ala korek" widzę;)

renata75
PostNapisane: 15 gru 2009, o 09:46 
1000p
1000p

---
Witaj Madziu, dawno u Ciebie nie byłam, jakoś ostatnio brak mi nastroju na pisanie, ale jak zobaczyłam u Ciebie takie klimaty stwierdziłam,że muszę coś skrobnąć,orchidarium powalasz na kolana, jest niesamowite, a to maleństwo Chiloschista lunifera nic dodać nic ująć ma swój urok.

Pozdrowionka :P

Zobacz profil Wyślij e-mail      

madzik
PostNapisane: 15 gru 2009, o 12:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
justus - dziękuję :D Ścianki wyłożone są matą kokosową. Zastanawiałam się też nad korkiem, ale na macie bez problemu można w dowolnym miejscu wieszać rośliny na podkładkach (nie wiem jak z korkiem, ale pewnie dziury zostają po haczykach).

Renatko - cieszę się bardzo, że podoba Ci się orchidarium. Miałam problem z aranżacją - przejrzałam w necie chyba wszystkie zdjęcia orchidariów w poszukiwaniu natchnienia :roll: Najgorsze, że chciałoby się tam upchnąć i konary, i wodospad, i jeszcze Bóg wie co, ale za chwilę przychodzi otrzeźwienie, że miejsca dla roślin już nie będzie, bo "szkło" wygląda na takie duże tylko jak jest PUSTE... :?

Baryczka
PostNapisane: 15 gru 2009, o 14:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Madziu, świetne to orchidarium. Super zaaranżowane, ma się wrażenie jakbyś posiadała własny wycięty kawałek lasu deszczowego :)
Jaką masz w nim temperaturę i wilgotność? Ja długo doświetlasz? O wpływ na rośliny nie pytam, bo na pewno trzymanie storczyków w takim orchidarium przynosi dobre efekty, co widać w Twoim wątku :)
Mi się marzy podobne orchidarium, ale jeszcze nie wiem gdzie je ustawić, na razie nie mam miejsca, od czego zacząć itp.

gogi
PostNapisane: 15 gru 2009, o 17:52 
500p
500p

---
Super to orchidarium!
Kupione, czy projektowane przrez Ciebie? Jakiej jest wielkości i jak długo uprawiasz w nim rosliny? Z przodu widac jakby dwie nachodzące na siebie szybki to tak jak w starych biblioleczkach? Szybki mozna przesuwać?
O rany też bym takie chciała, tylko odwieczny brak miejsca!
Jeszcze jedno pytanie, czy stoi blisko okna i jest oswietlane swiatłem naturalnym, czy dalej od okna i wymaga długiego doświetlania?

Cudne jest!

Storczykowa
PostNapisane: 15 gru 2009, o 18:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Cytuj:
Dusia - kwiatek mały (jak to equestris), choć mam wrażenie, że i tak sporo większy niż ostatnio - ma całe 2,5 x 3 cm.

Ale jest śliczny. Moje sadzonki powinny gdzieś za rok, może trochę więcej kwitnąć. Puszczają teraz nowe liście. A orchidarium masz super. Storczyki pewnie mają tam bardzo dobrze. Też bym chciała mieć orchidarium (na moje botaniczne Phal.), ale nie mam miejsca.

justus27
PostNapisane: 15 gru 2009, o 18:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Tak się własnie zastanawiałam nad tą ścianką...My mamy korkową ścianę w przedpokoju, chyba wnet będzie do przerobki, więc korek można by wykorzystać jeszcze raz...
Piękna aranżacja ;)

Lana
PostNapisane: 15 gru 2009, o 23:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Madziu specjalnie przyszłam i pooglądałm, i szczena mi opada Hi, hi...., a tak poważnie to Chiloschista mnie rozwaliła ;:65 , ale cudo :shock: , jest czego zazdrościć ;:152. Może by tak do mojego buszu ;:97 , nie, nie, tam już się nie zmieści ;:223 . Tobie Madziu gratuluję, a ja jeszcze sobie troszkę popatrzę i powzdycham.

madzik
PostNapisane: 16 gru 2009, o 10:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Baryczko - właśnie na efekcie kawałka dziczy mi zależało, choć nie do końca udało mi się zamierzony efekt osiągnąć.
Temperatura panująca w orchidarium to 21 - 30st.C (przy upałach). Nie za bardzo mamy pomysł na nocne obniżanie temperatury i zapewnienie dobowych jej wahań. Owszem, można na noc wsadzać wkłady do lodówek turystycznych, ale boję się, że wiszącym niżej roślinkom byłoby za zimno :?
Wilgotność 50-90%. Światło świeci się tyle, ile jestem na nogach, czyli zapalam jak wstaję, gaszę jak idę spać -średnio ok. 15-17h.

gogi - tak naprawdę to terrarium kupione na all...za niezbyt duże pieniądze. Jest średnio duże - 50 x 80 x 40 cm. Kupione było chyba w lipcu, ale trochę mi zeszło czasu na jego urządzaniu :? Szybki są przesuwane, można też całkiem je wyjąć, co jest dużym udogodnieniem przy pracach porządkowych czy przemeblowaniu :wink:
Stoi blisko drzwi balkonowych i dlatego ścianka od tej strony nie jest wyłożona matą - dodatkowe źródło światła (chociaż ostatnio już kombinowałam, że więcej roślin by weszło jakby tę matę jednak wkleić... ;:224).

Dusia - kwiatów doczekasz pewnie szybciej niż się spodziewasz :D
Roślinkom w orchidarium jest tak dobrze, ze wrzucam do niego wszystkie, które mają się źle i tam dość szybko dochodzą do siebie.

justus - nie mam niestety doświadczenia z korkiem na ścianach, ale jest powszechnie stosowany w tym celu. Tylko nie wiem czy taki korek na ściany nie jest dodatkowo powlekany czymś, co mogłoby zaszkodzić roślinom...

Lucynko - upchnęłabyś takiego pajączka na którąś ściankę, pewna jestem :wink: Wart jest grzechu ;:108
Cieszę, się, że przypadł Ci do gustu :P

Mamba
PostNapisane: 16 gru 2009, o 13:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Madziu, piękne orchidarium i ładnie urządzone ;:63

myszorek
PostNapisane: 16 gru 2009, o 14:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
:wit Madziu, miałam właśnie pytać o wymiary orchidarium, bo chcę założyć ;) Na zdjęciu wygląda na bardzo duże. Też rozglądam się za terrariami.Jakby co, to mogę Ciebie podpytywać? :oops: :oops:

Storczykowa
PostNapisane: 16 gru 2009, o 18:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Cytuj:
Dusia - kwiatów doczekasz pewnie szybciej niż się spodziewasz
Roślinkom w orchidarium jest tak dobrze, ze wrzucam do niego wszystkie, które mają się źle i tam dość szybko dochodzą do siebie.

Chciałabym zobaczyć kwiaty moich equestrisów. Mam jeszcze zwykły, rózowy equestris, ale przyszedł ze słabymi korzeniami i nie wiadomo, czy coś z niego będzie. Na takie storczyki jak on przydałoby mi się orchidarium, ale chciałabym takie poziome, jak akwarium, żeby storczyki mogły być w doniczkach, a nie na podkładkach. Twoje jest super, ale tak się je na pewno źle nawadnia. Gdybym miała więcej miejsca, poprosiłabym T., żeby mi zrobił orchidarium z akwarium. Wystarczyłoby, że mu się zrobi pokrywę ze światełkiem, w środku jakoś urządziło (tylko byłby problem ze znalezieniem jakiś pieńków itp.). Ale gdzieś czytałam, ze po 3 latach wszystko w orchidarium pada, ale nie wiem, czy to prawda, bo nigdy nie miałam orchidarium.

Baryczka
PostNapisane: 16 gru 2009, o 20:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Madziu- dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
To obniżanie temp. nocą to rzeczywiście problem, wkłady z lodówki mogłyby coś zdziałać, ale myślę, że zbyt praktyczne to nie jest. Z drugiej strony otwarcie balkonu i odsunięcie szyby orchidarium obniżyłoby temp., ale też i wilgotność, czego nie chcemy. A gdyby tylko uchylać drzwi balkonowe w ten sposób, by chłodne powietrze wiało na szyby? Zdałoby to egzamin?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 609 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości