Madzik - moje storczyki cz. 2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Po 3 latach po raz pierwszy zakwitło otrzymane w prezencie Pahiopedilum. Miał być King Arthur... czy nim jest w istocie - oceńcie sami :wink:

Obrazek Obrazek

Obrazek

Po raz kolejny kwitnie Phalaenopsis violacea var. coerulea

Obrazek

No i kompletne zaskoczenie - Sophronitis cernua. Roślinka zakwitła z niezupełnie wyrośniętego przyrostu. Jest jeszcze drugi tej wielkości, więc może on też wyda kwiatki? Generalnie roślina jest trochę przesuszona, bo potraciła korzenie i jakoś jej nie pomaga codzienne opryskiwanie (pewnie na wiosnę ruszy...). Ale chyba właśnie to było bodźcem do kwitnienia :P
Poniższe zdjęcia dedykuję Asi- Art, dzięki której uprzejmości roślinę mam ;:3

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Jestem pod wrażeniem zdjęć.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

A ja, pod wrażeniem tego, czego dokonałaś Madziu ;:138 ;:138 ;:138
U mnie Sophronitis cernua nie chciała się zaaklimatyzować, postanowiłam więc przekazać ją w dobre łapki, zanim będzie za późno.
Te zdjęcia to najpiękniejszy prezent Madziu jaki mogłaś mi zrobić ;:196

Tak się cieszę, że wreszcie wróciłaś i po tylu perypetiach pokazujesz TAKIE kwitnienia ;:224

Kwiaty Paphiopedilum po trzech latach... no to ja pewnie z moim jedynym z tego rodzaju też tak poczekam :)
Phalaenopsis violacea var. coerulea - klasyczna piękność o intensywnie fioletowej barwie. Bardzo mi się podoba.
Czy pachnie podobnie szlachetnie jak 'Bellina' ?
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu gratuluję ;:138 .
Jest jakiś pozytyw z zaistniałej sytuacji :wink: , bo uraczyłaś nas nowymi kwitnieniami i to takimi, że oczy wyłażą na wierzch :lol: .
Znam doskonale zdziwienie, kiedy z wyczekiwanego ulubieńca wychodzi coś innego :roll: . Paphiopedilum King Arthur z pewnością to nie jest, ale jest równie piękny. Sophronitis cernua to mistrzostwo świata :shock: . Kwiat w przepieknych kolorach, chętnie obejrzałabym w realu, tylko czasu jakoś malutko :? . Gratulacje także dla małżonka za perfekcyjne zdjęcia.
Awatar użytkownika
Phragboy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 303
Od: 22 cze 2009, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie - Łaziska Górne

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu zdjęcia i rośliny piękne, jak trzymasz swojego Sophronitis cernua ?
Pozdrawiam
Przemek
moje storczyki - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=28065
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu,nie można nie zareagować na to co pokazujesz.
To absolutne arcydzielo.Nie wiem,które to juz moje ;:180 Nawet już nie można nabawić się kompleksów.To poza wszelką konkurencją.
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

vito - dziękuję za miłe słowo :D

Asiu - rozczaruję Cię. Niestety Sophronitis podarowany przez Ciebie nie przeżył, to jest ten, którego mi przywiozłaś z jakiejś zagranicznej wystawy (niestety nie zanotowałam jakiej, bo się zniechęciłam przez to choróbsko i tak w ramach manifestacji tego przestałam cokolwiek notować :oops: ), wiem tylko, że było to na początku marca tego roku.
Phal. violacea pachnie ślicznie , dla mnie jakby lekko konwaliowo :)

Lucynko - zapraszam jak najbardziej na oględziny w realu, tym bardzie, że drugi kwiatuszek dzisiaj się otworzył :wink:
Nie byłam jakąś szczególną fanką Kinga Arthura, więc się w ogóle nie rozczarowałam. To, co wyszło znacznie bardziej mi się podoba ;:224
Małż dziękuje :lol:

Przemku - Sophronitis wisi sobie w pojemniku z warstwą zalanego wodą keramzytu, razem z Masdevalliamii Restrepiami w kuchni, od północy. Taki wybór miejsca tylko z tego względu, że to jedno z dwóch miejsc, gdzie mam zdrowe rośliny...Temperatura w dzień ok.18 st. C (spojrzałam przed chwilą), w nocy pewnie mniej. No i przesuszony był, tzn. na takiego wygląda, choć "psikany"codziennie...

Henryku - dziękuję za odwiedziny (miło, że parę osób tutaj mnie jeszcze pamięta...). Miłe bardzo to, co piszesz, ale prawda jest taka, że kwitną tylko te, które mają na to ochotę (niestety, niewiele takowych :? ).
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Niesamowite jest to że Phalaenopsis violacea var. coerulea u każdego ma inne wybarwienie od blado fioletowego poprzez intensywny róż, aż do blado różowego.
Twoja jest bardzo podobna do mojej. Madziu czy ona ma wielkie liście?
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Magdo,jestem pod wrażeniem tych pięknych okazów jak i zdjęc-kto ci je robi :?:
Okazy cudo ;:138 Mam takie pytanko gdzie je kupujesz :?: :?:
Kurczę cudeńka :wink:
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Dokładnie Dorotko - miałam nawet podejrzenia, że po prostu złą fiszkę wsadzili :wink: Ma zaledwie dwa liście, niespecjalnie duże, a do tego jest chora, więc są strasznie pokancerowane :cry: .

Natalio - dziękuję za odwiedziny :) Zdjęcia robi moja druga połowa. A storczyki kupowałam w różnych miejscach - od wystaw, przez ebay, po importy, nawet z Ameryki Południowej :lol:
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Moja też chorowała, ale chyba udało się jej przypadłościom zażegnać :D i ma tak ogromne liście, że nie może stać na parapecie. Przy takich liściach kwiatek wydaje się bardzo mikry :wink:
Może spróbuj opryskać ją 2x Topsinem potem Bravo, a na końcu kuracja zapobiegająca co kwartał moczenie w Previkurze :wink:
Wiem, że to może za dużo chemii, ale bardzo bałam się ją stracić, nie ze względu na mikre kwiaty, ale na jej urzekający zapach :shock:
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Szczerze mówiąc to nie wiem czy cokolwiek jej jeszcze pomoże... Stosowałam już Topsin, Previcur, Bravo, Score, Physan, Miedzian, być może jeszcze coś po drodze, ale straciłam już rachubę :?

Lucynko - specjalnie dla Ciebie :D

Obrazek
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Szkoda, ja mam nadzieję, że Ci się uda ;:196
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”