Storczyki platynkowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Storczyki platynkowe

Post »

witam! jeszcze ja... dolaczam do grupy milosnikow,pasjonatow,storczykomaniakow... mam 18 sztuk, wszystkie rosna, wiekszosc kwitnie. tylko powiedzcie, co mam zrobic z ONCIDIUM i DENDROBIUM? zawziely sie, liscie zdrowe, ciagle pusczaja mlode, ale ani lodygi, ani paczka, ani kwiatka :( oba kwitly tylko raz.
platynka :)
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj platynko :P


1/
W pierwszej kolejności :

PROŚBA - przypomnienie
Trzeba zapoznać się się z Regulaminem Forum:

Obowiązki użytkownika są określone:

§ 2. Użytkownik zobowiązany jest w szczególności do:
r) bezwzględnie wymagane jest używanie polskich liter w postach.

-dostosuj pisanie.



2/
Informacja jaką podajesz nie wystarczy , aby coś sugerować o zmianie warunków uprawy-
samo posiadanie 18 sztuk nic nie mówi.
Mogą być wszystkie dopiero kupione i oczekiwaie na ponowne kwitnieie zbyt rozbudzone :P .
Warto już przy takiej ilości kwiatów i ..problemów posiedzieć w literaturze,a stronach i poszukać ;:37 .To konieczne,aby umieć rozpoznać warunki ,stopień dojrzałości roślin umieć
stymulować uprawą kwitnienie,cały cykl.

Niestety/stety tak mówię, efekty i zadowolenie z uprawy storczyków jest głównie po stronie UPRAWCY :P .

Oczywiście , my podpowiiadamy ,służymy radą ale....samemu trzeba do rozmowy się przygotować.

pozdrawiam i zapraszam
J ;:76 VANKA
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Platynko witamy na forum. ;:1
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Witaj

Post »

witamy na forum, Jovanka ma rację, napisz w jakim m miejscu są te storczyki które rzekomo nie chcą kwitnąć, z tego co wiem to na ich kwiaty czeka się dłużej niż tradycyjnego phanelopsisa,a może to za mała wilgotność bo oncidium jest bardzo wymagające pod tym względem a może nie stosujesz nawozu(/4 dawki zalecanej przez producenta do wody przeznaczonej na podlewanie) nie wiem co napisać więcej czytaj posty na naszym forum bo to kopalnia wiedzy.a jest ich sporo. powodzenia i nie łam się . będzie dobrze pozdrawiam
martuś
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

kochani, to forum jest wspaniałe! co do podlewania i nawozów - nie używam tego od ponad roku, a moje storczyki kwitną już czwarty lub trzeci raz... ciagle puszczają nowe korzenie, teraz chyba nawet nowy pęd, choć nie jestem pewna, bo to może korzonek? dziękuję za miłe powitanie, tylko martwi mnie, że trzeba tu używać polskich znaków, bo zapominam o tym,choć jestem polonistką...wszystkich serdecznie pozdrawiam! na zdjęciach niektóre moje storczyki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
platynka :)
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Obrazek

ten kwitnie czwarty raz, tylko chyba niepotrzebnie ścinałam pęd...

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
platynka :)
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Platynko,
masz piękne storczyki,czekam na wiecej fotek.
Napisz wiecej o ich pielęgnacji,te co nie chcą kwitnąć myślę ,że jak coś im zmienisz to zakwitną,może zmiana parapetu?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

pielęgnacja polega na tym, że ich nie podlewam, nie nawożę, tylko każdy stoi w najtańszej plastikowej osłonce, na dnie ma żwirek albo szkiełka, a ja tylko wlewam do połowy tej osłonki wodę. martwi mnie tylko, że one w tak zawrotnym tempie kwitną, puszczają młode liście, korzenie i nie mieszczą się już w pokoju. A ja bym chciała kolejne... ;) myślę, że mnie rozumiecie...
platynka :)
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Oj rozumiemy rozumiemy:) Ja juz mam w planie miniaturki :) bo parapetów tez zaczyna mi brakowac.... :D
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

to dobty pomysł ja też powoli przerzucam się na miniaturki,bo miejsca brakuje,na razie mam jedną,która szykuje się do kwitnienia ,a drugą reanimuję ale marne efekry jak na razie.
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

a jakie miniaturki? macie zdjęcia?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
platynka :)
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

a to jest nabytek z allegro, howola in vitro... nie wierzę,
ale chyba się zaklimatyzował od grudnia i ma obecnie trzy listki,
a dwa wielkości paznokcia od najmniejszego palca... :)
ciekawe,co będzie dalej, kiedy pęd i kwitnienie...ile lat trzeba
czekać?drugie foto to mój obecnie przekwitnięty,ale z nowymi odnogami lilak Obrazek

Obrazek

Obrazek
platynka :)
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Platynko,a ile przeżyło ze słoiczka in vitro i jaki to gatunek?
Wielkie gratulacje za odwagę,ja tez kiedyś chciałam kupić taki słoiczek ,ale mi przeszło,najpierw czekałam do wiosny bo stwierdziłam ,że w zimie jest mało światła, a teraz stwierdzam ,że za długo bym musiała czekać na kwiaty i na razie dałam sobie spokój.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”