Moje storczyki - nowa pasja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goccha
100p
100p
Posty: 111
Od: 29 maja 2009, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Moje storczyki - nowa pasja

Post »

Choroba w pełnym rozkwicie.
Nie ustrzegłam się od nieudanych zakupów i kilku zmarnowanych roślin.
Na poczatek trzy z nich - z tych , którym udało się ze mną wytrzymać oczywiście.
Pozdrawiam
Gocha


Dendrobium Lamyaiae - kwitnienie nie jest moją zasługą
Obrazek
T
Phalaenopsis Mini Mark
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, o 21:45 przez Jovanka, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Usunięto pozostałości po skasowanych zdjęciach
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj na forum :D
Wyżej pokazane storczyki są naprawdę piękne :) I widzę, że masz już całkiem niezłe okazy... :wink: Od jak dawna zajmujesz się storczykami :?:
Awatar użytkownika
goccha
100p
100p
Posty: 111
Od: 29 maja 2009, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Dzięki za miłe przywitanie.
Storczyki zaczęłam zbierać od zeszłego roku.
Mam ich jeszcze kilka, postaram się jeszcze wkleić ich zdjęcia.
Pozdrawiam


sophronitis_cernua - lato spędziła na balkonie co zaowocowało silnym wzrostem
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, o 21:36 przez Jovanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto pozostałości po skasowanych zdjęciach
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Fajny początek zbierania :lol: I dobrze Tobie idzie jak na tak, dość krótki, czas :wink:
Ja mam pytanko o Sophronitis cernua... :roll: Kwitł już u Ciebie i czy trudny jest w uprawie? :roll:
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Ho, ho! Widzę, że zaczęłaś od wyższej szkoły jazdy :) Większość z nas zaczynała od Phalaenopsis. :)
Witaj :)
Awatar użytkownika
goccha
100p
100p
Posty: 111
Od: 29 maja 2009, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Anusska pisze:Fajny początek zbierania :lol: I dobrze Tobie idzie jak na tak, dość krótki, czas :wink:
Ja mam pytanko o Sophronitis cernua... :roll: Kwitł już u Ciebie i czy trudny jest w uprawie? :roll:
Jeszcze nie kwitł ale wierzę w niego.
Całe lato był na balkonie - w cieniu.
Niesamowicie ładnie zaczął przyrastać, więc chyba jak na razie warunki mu odpowiadały.
Awatar użytkownika
goccha
100p
100p
Posty: 111
Od: 29 maja 2009, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Miło mi ,że moje storczyki wzudziły zainteresowanie.
Przedstawię jeszcze króla wśród nich .

Dendrobium Ueang Phueng - ( Dendrobium jenkinsii x lindleyi ).

W momencie zakupu tworzył kulę.
Trochę ze strachem ale ją rozciełam i coś niesamowitego - w środku zupełnie zarośnięta była malutka 4 cm doniczka , najwyraźniej to było pierwotne miejsce uprawy.
Dendrobium jest wielkie - przynajmniej tak sądzę - jest teraz umocowane na podkładce z dębu korkowego długości 30 cm i szerokości 13 cm.
Nie wiem czy doczekam się kwitnienia ale jak dla mnie już teraz widok jest wspaniały.
Mam go od dwóch miesięcy i strasznie się cieszę bo najwyraźniej podjął współpracę , na razie tylko nowe liście ale kto wie......


Obrazek


Obrazek
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Witaj wreszcie na najlepszym storczykowym forum :)
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ładnie rozrośnięta roślinka :) A widok kwitnącej na pewno będzie cudowny, jak TU... :shock:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

bardzo rozrośnięty jest. ile lat zbierasz storczyki i ile masz wszystkich? masz jakieś Vandy albo Phalaenopsis?
Awatar użytkownika
goccha
100p
100p
Posty: 111
Od: 29 maja 2009, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Storczykowa pisze:bardzo rozrośnięty jest. ile lat zbierasz storczyki i ile masz wszystkich? masz jakieś Vandy albo Phalaenopsis?
Witam
Vand się boję - tzn ich codziennego moczenia, falki mam dwa - Phalaenopsis Mini Mark i Phalaenopsis equestris var. ilocos f. alba ale ten drugi to mała sadzonka właściwie dwie i zamierzam je na coś zamienić.
Trochę się boję do tego przyznać ale nie przepadam za falkami - chociaż też od nich zaczynałam - ale znalazły już lepszy niż u mnie dom.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

goccha pisze:Niestety nie pachnie wcale.
- nie wiem czy ja mam jakis ewenement, ale u mnie pachnie. Dla potwierdzenia wąchało kilka osób i wszystkie potwierdziły.

Gosiu witamy u nas serdecznie :wit :wit :wit

dendrobium cudne i wielkie. Jest w bardzo dobrej kondycji i myślę (chociaż nie za bardzo się na nich znam), że niedługo powinno zakwitnąć :D
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

goccha pisze:
Storczykowa pisze:bardzo rozrośnięty jest. ile lat zbierasz storczyki i ile masz wszystkich? masz jakieś Vandy albo Phalaenopsis?
Witam
Vand się boję - tzn ich codziennego moczenia, falki mam dwa - Phalaenopsis Mini Mark i Phalaenopsis equestris var. ilocos f. alba ale ten drugi to mała sadzonka właściwie dwie i zamierzam je na coś zamienić.
Trochę się boję do tego przyznać ale nie przepadam za falkami - chociaż też od nich zaczynałam - ale znalazły już lepszy niż u mnie dom.
Pozdrawiam
a na co byś się chciała wymienić? i jakiej wielkości jest sadzonka? jakby co mam Tolumnie na wymianę. a Vand wcale nie trzeba codziennie moczyć. 2 razy w tygodniu wystarczy. mogą wytrzymać nawet 2 tygodnie bez kąpania, ale wtedy wiotczeją. jak sobie dajesz radę z tak trudnymi storczykami jak Dendrobia, to z Vandą pewnie też byś dała, bo ona jest łatwa, podobnie się uprawia jak Phal., tylko bez podłoża i trzeba moczyć. a Phalaenopsisy uwielbiam, też od nich zaczęłam, a obecnie mam ich ok. 55 (kilka botanicznych, reszta hybrydy).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”