Mini, mini kolekcyjka Beaty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

bogumila pisze:Witaj Beatrice :wit

kolekcję storczyków masz bardzo ładną , ja też mam jukkę kalifornijską , ale moja ma dużo mniejsze kwiaty . Twoja jest olbrzymia zdradż tajemnicę czym ją nawozisz.
Bogusiu, ja jej właściwie nie nawożę jak podsypuje trawnik to czasami jej tez zdziebko sypnę.
Wydaje mi się, że faktycznie lubi podłoże typowo pobudowlane, na dodatek rośnie jakies 2 metry od sciany budynku, żywopłot ja tez chroni-może dlatego tak kwitnie. A ciekawostką jest to, że dwie jednakowe sadzonki przywiozła z działki moja sąsiadka zza barierki i jej okaz jest o połowę mniejszy, ale rośnie dalej od muru i bardziej na skarpie- nie jestem pewna czy tamtej nie widać na zdjęciu-podpisane na prawo. Sprawdziłam, widać tego brata blizniaka zza bukszpanu.


Jakiś trzy lata temu w tym miejscu wsadzałam bielunia, tzn. wkopywałam donicę równo z trawnikiem i tez kwitł jak szalony.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Tego kupiłam dla mojej Mamy na dzień Mamy, prawda, ze piękny? Obrazek

a kupiony na straganie...............pod cmentarzem w Dąbiu, nieźle zahartowany.........zimno było
Obrazek
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A dzisiaj moje ulubione cudo przeniosłam na stojak w salonie, stojak zyskał wolne miejsce bo stojący na nim filodendron tak się rozrósł, ze poszedł na podłogę. Obrazek


a tu stojak w całości, storczyk w towarzystwie białego fiołka afrykańskiego
Obrazek
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

Witaj Beato na forum,coś mi się wydaje że to już nie jest mini mini kolekcja, teraz już wszędzie będziesz widziała storczyki i co jakiś czas przyniesiesz nowy do domu. Podziwiam Cie za skalniaczek, tyle pracy, ale efekty już widać. a juka to po prostu gigant.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

Oj nie wiem czy coś będzie z tego storczyka :( bo u całkiem korzenie wygniły więc go wyciągnęłam i odcięłam i włożyłam znów do tej kory, ale to chyba nie był dobry pomysł, bo zdaje się trzeba w keramzyt... Mama stwierdziła, że lepiej wyjdzie nowego kupić. A Ty stosujesz jakieś specjalne zabiegi do swoich?
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Zastosowałam się do rad powyżej, ale również wsadziłam do mieszanki z kory i węgla drzewnego, doniczkę wstawiłam na podstawek z niewielką ilością wody no i teraz czekam, a może mi się uda? Obrazek
To zdjęcie zrobiłam po posadzeniu do nowego podłoża.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

madziarynka pisze:Oj nie wiem czy coś będzie z tego storczyka :( bo u całkiem korzenie wygniły więc go wyciągnęłam i odcięłam i włożyłam znów do tej kory, ale to chyba nie był dobry pomysł, bo zdaje się trzeba w keramzyt... Mama stwierdziła, że lepiej wyjdzie nowego kupić. A Ty stosujesz jakieś specjalne zabiegi do swoich?
A te które mają się dobrze, podlewam jak korzonki są srebrzyste i nie ma pary w osłonkach. Zazwyczaj je przelewam-stawiam na przegrodzie w zlewozmywaku i przelewam przegotowaną wodą, jak dobrze obciekną wędrują z powrotem na parapet
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

To ja też tak robię, czase podlewam roztworem nawozu dodatkowo. a ten bidulek chyba mi przemarzł w zimie bo stal przy oknie otwartym. Rady : JAK URATOWAĆ STORCZYKA???
Awatar użytkownika
eury
200p
200p
Posty: 410
Od: 1 kwie 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jabłonna k/Warszawy
Kontakt:

Post »

Betako,wpadłam z rewizytą i jestem zachwycona....tylko nie wiem czym bardziej storczykami czy skalniakiem.Gratuluję :)
Ogrodowa miniaturka Eury
Storczykowe bidulki Eury
Pozdrawiam Viola - rodzaj rośliny z rodziny fiołkowatych?
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

obiecany skalniak, troszkę go w końcu ogarnęłam Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Post »

W tym roku w łapki jeżyka włóż storczyka to i piękny skalniaczek będzie na temat :uszy ;:215 :;230
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A teraz się chwalę, mój pierwszy różowy nie ma zamiaru odpoczywać. Na przekwitniętnej łodydze na 5 węźle ma to:

Obrazek
A BIAŁY TEN MNIEJSZY TO: Obrazek
Awatar użytkownika
Katehoney
100p
100p
Posty: 106
Od: 20 maja 2009, o 17:43
Lokalizacja: Musuły/Warszawa

Post »

No proszę jak szaleją ;:1 A mój falek ani myśli kwitnąć. Wypuścił trzy nowe korzenie, ale pędów kwiatowych nie chce wypuścić, uparciuch ;:160
Pozdrawiam- Kaśka
Kaśkowe storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”