Mini, mini kolekcyjka Beaty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

Witaj Beatko! widzę, że kolekcja się powiększyła, ze hoho! i blacik nowy wiec jest gdzie trzymać nowe okazy. U mnie też właśnie zakwitł phaleonopsis na razie ma jeden kwiatuszek. Jak zrobię zdjęcie to się pochwale.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Ja z ziemiórkami walczę ponad pół roku, żółte tablice lepne tylko trochę ograniczają ich populację, dobra jest też rosiczka oraz walka wręcz ;), ale to ustrojstwo i tak lata po całym domu... Ciągle się wstrzymuję z chemią, ale chyba będzie trzeba zadziałać, bo ile mozna. Przyniosłam je w 1 doniczce, teraz mam we wszystkich kilkudziesięciu, wrrr! :x
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Post »

Beatrice pisze:Limoneczki razem, kolorki różnią się delikatnie

Obrazek


wlazłam na krzesło, tu widać najlepiej storczykowy domuś

Obrazek
Do limoneczków przyleciałam jak ćma do światła :;230 :;230 :;230 ;:197
A blacik aż dech zatyka. Dobrze, że sobie na tym stołku kopytek nie połamałaś - ale czego się nie robi dla naszych storczyków....... Świadczy to tylko o tym, jak bardzo jesteś pozytywnie zakręcona!

Dopatrzyłam się również ślicznych, maleńkich fiołeczków, pewnie zawstydzone urodą Twoich dostojnych falusi kwitną bezustannie, żebyś i na nie uwagę zwróciła :P

A ziemiórki, ach licho jedno, nie da się od nich opędzić i albo je już przyniesiesz ze sklepu albo same wlecą przez otwarte okno i jajeczka złożą a potem te nadgryzające korzonki larwy... a fe!
U mnie też się trochę wyłapuje na żółte tabliczki lepne, oby bez larw się obyło ale w to za bardzo nie wierzę a na chemię nie mam absolutnie ochoty. Zobaczymy, czas pokaże, na razie plagi nie odnotowałam.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Agita pisze:Ja z ziemiórkami walczę ponad pół roku, żółte tablice lepne tylko trochę ograniczają ich populację, dobra jest też rosiczka oraz walka wręcz ;), ale to ustrojstwo i tak lata po całym domu... Ciągle się wstrzymuję z chemią, ale chyba będzie trzeba zadziałać, bo ile mozna. Przyniosłam je w 1 doniczce, teraz mam we wszystkich kilkudziesięciu, wrrr! :x
Agnieszko, tez podejrzewam, że przyniosły się z nowym. Dzisiaj kupię tabliczki i zobaczę co się będzie działo
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Beatko, działaj, może jak szybko uderzysz, wyłapiesz je i nie zdążą złożyć jaj. Ja kombinowałam na początku z czosnkiem, i tylko się przez to namnożyły w całym domu. Nie polecam czosnku i jemu podobnych sposobów! :?
Inna rzecz, że mam ich trochę, a nigdy nie zauważyłam choćby jednej larwy w podłozu i nawet nejbiedniejsze korzonki moich zdechlaczków są całe i zdrowe, no ale odpuścić całkiem też nie mozna, nigdy nie wiadomo...
Walcz o swoje piękności! :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Wzięłam go do obserwacji, co tam w doniczce i całe szczęście.
W środku korzonki były w malutkim koszyczku, chyba takim jak do Vand średnicy 4 cm. Już go wyjęłam, umyłam dokładnie wodą z płynem do naczyń. Teraz schnie, larw nie znalazłam.
Jak wyschnie, potraktuję go Asahi i powędruje do nowego podłoża, to było niezłe, ale składało się tylko ze średniej kory
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A może ja nie dowidzę, jakie duże są te larwy?
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

No i stało się, wywaliłam podłoże ze wszystkich nowych nabytków. A każdej doniczce była odrobina pleśni i glony. Mam cichutką nadzieję, że wyjdzie im to na dobre. ;:16 ;:16 w oddziale brak miejsc na nowe leczenie.
Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Post »

Wszystko o ziemiórkach masz pięknie opisane TUTAJ.

A Twoja interwencja z przesadzaniem na pewno im tylko na dobre wyjdzie.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

A co tam pochwalę się. To mój storczyk co był zakwitł!

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Madziu, jest piękny i widzę, że będzie mnóstwooooooooo kwiatków
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

Dzięki mi się też podoba, taki tygrysi trochę, bo ma cętki w środku. Ten drugi pęd kwiatowy, który wyrasta ze środka i troszkę idzie nie w tą stronę co trzeba, ale boję się go przeginać żeby się nie złamał.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Dotarł do mnie dzisiaj storczyk w ciąży. I mam nauczkę, już chyba nigdy nie kupię kwiatów, które musi dostarczyć poczta. W paczce wysypało się całe podłoże, niby i tak bym go przesadziła, ale w domu a nie w pracy. Korzenie miał oblepione spangum. Fotka na razie ta z aukcji, bo w aparacie baterie mi się wyczerpały. Obrazek

Takie mam wrażenie, że on na keiki chce zakwitnąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”