Mini, mini kolekcyjka Beaty

ODPOWIEDZ
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

Witaj Beato na forum,coś mi się wydaje że to już nie jest mini mini kolekcja, teraz już wszędzie będziesz widziała storczyki i co jakiś czas przyniesiesz nowy do domu. Podziwiam Cie za skalniaczek, tyle pracy, ale efekty już widać. a juka to po prostu gigant.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

Oj nie wiem czy coś będzie z tego storczyka :( bo u całkiem korzenie wygniły więc go wyciągnęłam i odcięłam i włożyłam znów do tej kory, ale to chyba nie był dobry pomysł, bo zdaje się trzeba w keramzyt... Mama stwierdziła, że lepiej wyjdzie nowego kupić. A Ty stosujesz jakieś specjalne zabiegi do swoich?
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Zastosowałam się do rad powyżej, ale również wsadziłam do mieszanki z kory i węgla drzewnego, doniczkę wstawiłam na podstawek z niewielką ilością wody no i teraz czekam, a może mi się uda? Obrazek
To zdjęcie zrobiłam po posadzeniu do nowego podłoża.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

madziarynka pisze:Oj nie wiem czy coś będzie z tego storczyka :( bo u całkiem korzenie wygniły więc go wyciągnęłam i odcięłam i włożyłam znów do tej kory, ale to chyba nie był dobry pomysł, bo zdaje się trzeba w keramzyt... Mama stwierdziła, że lepiej wyjdzie nowego kupić. A Ty stosujesz jakieś specjalne zabiegi do swoich?
A te które mają się dobrze, podlewam jak korzonki są srebrzyste i nie ma pary w osłonkach. Zazwyczaj je przelewam-stawiam na przegrodzie w zlewozmywaku i przelewam przegotowaną wodą, jak dobrze obciekną wędrują z powrotem na parapet
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

To ja też tak robię, czase podlewam roztworem nawozu dodatkowo. a ten bidulek chyba mi przemarzł w zimie bo stal przy oknie otwartym. Rady : JAK URATOWAĆ STORCZYKA???
Awatar użytkownika
eury
200p
200p
Posty: 410
Od: 1 kwie 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jabłonna k/Warszawy
Kontakt:

Post »

Betako,wpadłam z rewizytą i jestem zachwycona....tylko nie wiem czym bardziej storczykami czy skalniakiem.Gratuluję :)
Ogrodowa miniaturka Eury
Storczykowe bidulki Eury
Pozdrawiam Viola - rodzaj rośliny z rodziny fiołkowatych?
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

obiecany skalniak, troszkę go w końcu ogarnęłam Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Post »

W tym roku w łapki jeżyka włóż storczyka to i piękny skalniaczek będzie na temat :uszy ;:215 :;230
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A teraz się chwalę, mój pierwszy różowy nie ma zamiaru odpoczywać. Na przekwitniętnej łodydze na 5 węźle ma to:

Obrazek
A BIAŁY TEN MNIEJSZY TO: Obrazek
Awatar użytkownika
Katehoney
100p
100p
Posty: 106
Od: 20 maja 2009, o 17:43
Lokalizacja: Musuły/Warszawa

Post »

No proszę jak szaleją ;:1 A mój falek ani myśli kwitnąć. Wypuścił trzy nowe korzenie, ale pędów kwiatowych nie chce wypuścić, uparciuch ;:160
Pozdrawiam- Kaśka
Kaśkowe storczyki
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

I znowu będziemy mogli oglądać cudeńka i cichutko powzdychać!
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

A ja przeprowadziłam ostatnio reanimację jednego zdechlaczka wg instrukcji zamieszczonej wyżej. Drugi storczyk zamierza kwitnąć jak zakwitnie to się pochwalę , a co ;)
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

madziarynka pisze:A ja przeprowadziłam ostatnio reanimację jednego zdechlaczka wg instrukcji zamieszczonej wyżej. Drugi storczyk zamierza kwitnąć jak zakwitnie to się pochwalę , a co ;)
Madzia, no jasne chwal się, czekamy :)

Ja za parę dni zrobię fotki mojego oddziału szpitalnego, bo trzy się kurują. Mój dawny wypuścił listka, ten zabiedzony przez sąsiadkę też a ten na którym mi zależy najbardziej zwie się Matkowy - chyba nie odbije, mam wrażenie ze w kwiaciarni mu ucięli stożek wzrostu...buu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”