Storczyki Mirki

Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wspaniała kolekcja storczyków ;:oj ;:oj ;:oj jestem pod wielkim wrażeniem :)
Pozdrawiam :wit i miłego weekendu życzę ;:3
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko.. to dendrobium to tak w hydro? :shock:
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Niesamowicie ciekawa i wspaniała kolorystycznie mega kolekcja storczyków ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

O matko jakie pajęczyny :shock:

Obrazek

Mam od długiego czasu wstręt do pisania, w sumie nazbierało się trochę zdjęć, na początek
Phal Salmon Copper Star ten z pierwszego zdjęcia stoi w szklarence na dolnej półce z mniejsza ilością słońca i tak wygląda

Obrazek

Tu drugi który stoi na słońcu

Obrazek

Lycaste NN a miał być różowy (nie przepadam za różem ale w tym wydaniu byłby ładny) rośnie w hydro

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A ten osobnik to to samo lycaste (z podziału) posadzone w korze zwróćcie uwagę że wybarwienie głównie warżki jest jaśniejsze , delikatniejsze

Obrazek

tu razem (ręka mi sie trzęsła jak staremu pijakowi)

Obrazek

Coelogyne messangeana zakup z lipca

Obrazek

Też nowe zakupy Paphio delenatii i Dendrobium annae

Obrazek

Prezent od Asi ;:196 Sedirea japonica i dtps.tzu chiang sapphire

Obrazek

A tu prezent od Reni ;:196

Obrazek

Dtps Purple Martin

Obrazek

Phal Mariae x pulchra red kwiatek a obok keiki :)

Obrazek

Dtps Pulcherrima alba

Obrazek

Obrazek

Pąki na D. Oriental Smile Fantasy

Obrazek

Phal equestris pierwszy który rosnie, kwitnie i nie zamierza odejść :)

Obrazek

Pąk na Angraecum didierii :heja

Obrazek

Na koniec co nie storczykowego , w ub roku od forumki dostałam mała hoje obscure wierzyłam głęboko ,że ja zabije a ona na przekór wszystkiemu rośnie i nawet zakwitła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najgorsze jest to że już kupiłam następne (hoje)

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, wróciłam niedawno z kina i myślę sobie, a co tam - dziś rozrywkowy dzień, więc jeszcze zajrzę na Forum...
A tu taka niespodzianka. Wreszcie jesteś :heja

Tak, tak.. pajęczyny jak malowane (tak dawno Cię nie było) i te strasznie wyglądające korzenie
jak prawdziwe nogi tarantuli (tylko one zdaje się nie tkają sieci) ;:198

Phal Salmon Copper Star, ten pierwszy wygląda jakby przekwitał, drugi pełnia piękna !

Lycaste (ta, którą i ja mam) bardziej mi się podoba, zwłaszcza śliczna ta włochata jak dywanik warżka w różowe kropeczki :D
Z kwitnących mam jeszcze słabość do Dtps Purple Martin. Kocham ich kształt i kolorystykę.

Fajnie, że tyyyle nowości sie pojawiło u Ciebie. Oby nie kazały zbyt długo czekać na kwiaty. Ciekawa jestem Paphio.
Piękne ma też liście.
Obyśmy obie odratowały nasze Dtps 'sapphire'. Kupiłam dla siebie i dla Mireczki i obie w krótkim czasie zachorowały.
Nawet chciałam zrezygnować z tego prezentu, ale... znów możemy uczyć się ratować, każda na swój sposób.

Hoja kwitnąca CUDEŃKO ;:226 Oby te nowe były równie dekoracyjne kiedyś.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ooo w końcu jesteś ;:138 już się stęskniłam za Tobą ;:145 ale jesteś i to z przytupem ;:65

Phal Salmon Copper Star dwa wybarwienia, oba jakże wspaniałe. I widać jak to ilość słoneczka potrafi wpłynąć na kolor. ;:172

Lycaste i ich wybarwienie to ciekawa sprawa. Rozumiem, że wszystkie inne czynniki jak stanowisko, wiek kwiatu są takie same, poza podłożem. Może inny nawóz stosujesz do hydro a inny do kory, albo przyjmowanie nawozu przez korzenie w obu przypadkach jest inne. Chyba, że stosujesz nawóz dolistny w obu przypadkach, to już wtedy nie mam pomysłu ;:215

No i Dtps Pulcherrima alba - piękna i delikatna. Kiedyś będzie też moja ;:215

Sporo u Ciebie nowości i również mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli oglądać ich kwitnienia. ;:114
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Hah.. hoye potrafią uzależniać :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Asiu Phal Salmon Copper Star tu chodzi o dostęp światła nie przypuszczałabym ,że tak diametralnie może się zmienić kolor , oba wybarwienia są śliczne

Lycaste jak wiesz też mi się podoba .... ale ;:224
Dtps 'sapphire' - oby nam się udało bo ma piękne kwiaty.
Hoje tzn te nowo ,,poszły" do biura , kupione jako sadzonki cięte i po 1,5 tyg były u wszystkich 4 miniaturowe korzonki :heja

Marto to miłe co piszesz ;:167
Masz racje sama się nie spodziewałam ,że wyjdą takie różnice w wybarwieniu to dowód jaka ;:3 ma moc.
Wszystkie warunki te same zasilanie tylko dolistne.
Moje nowości w większości potrzebują sporo czasu na kwitnienie ale wszyscy lubimy to czekanie, to jak dorastanie dzieci tylko mniej emocji przy tym :)

Iskierko tego najbardziej się obawiałam i wzbraniałam się przed zakupem a że pierwszą dostałam to nie miałam wyboru, no i zauroczyła mnie - bardzo ;:215

Zakwitło po raz pierwszy u mnie Angraecum didierii , jest cudowne pięknie pachnie delikatny słodki zapach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam ,że do znudzenia to samo ale znowu zakwitło D. OSF

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja ulubiona hybrydka, niestety trapi ja jakaś choroba i mam obawy ,że już długo nie pociągnie

Obrazek

Obrazek

Na koniec mam pytanie jakie pakiety wykupujecie w fotosiku ,żeby móc dodawać zdjęcia bez oporu.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, Angraecum didierii zakwitł przepięknie. Ten kwiat ma w sobie coś tak szlachetnego, coś z gracji ;:224
Chodziłabym chyba do szklarenki co chwilę go oglądać :)

Dendrobium Oriental Smile Fantasy natomiast zdecydowanie Cię rozpieszcza ;:215 (przy okazji nas też :) ).
Te kwiaty na początku kwitnienia, jak z jakiegoś pluszu aż chce się dotknąć czy są prawdziwe ;:oj Chciałabym je zobaczyć na żywo..

A co dolega Twojej ulubionej hybrydce ? Ja niestety dziś musiałam sie pozbyć mojego Dendrobium phal. z okazałym 'tłuściutkim'
przyrostem i z zaczątkiem pędu. Zmiany chorobowe były już na starych przyrostach. Myślałam, że młodego ominą.
Okazało się, że pojawiły się z jeszcze większym nasileniem i po roślinie :(

Co do pakietu w Fotosiku, ja wykupuję co roku za 19 zł. z groszami i nie jestem w stanie nawet tych możliwości wykorzystać.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Piękne te Dendrobium te energetyczne kolory są pewnie lepsze niż poranna kawa ;:63
Hybryda bardzo ładna i mam nadzieję, że martwisz się niepotrzebnie na zapas ;:108
Odnośnie Fotosika to tak jak Joanna (Art) płacę te 19 zł na rok i mam z głowy ;:215
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Och to dendrobium r?żowo żółte to jak dla mnie Hawaje :) tak mi się kojarzy z tymi lancuchami kwiatów i tańcem bioder ;)
Pewnie uroczo pachnie :)

A hoye są o tyle fajne że i liście i kwiaty mają ładne. Jedyna uciążliwość to ten lep z kwiat?w no i gigantyczne czasem rozmiary , a wiadomo , że każdy centymetr jest na wagę złota ;)
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Mirki

Post »

Oj Mireczko OSF cudne ;:167
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Dziewczyny dziękuje za odwiedziny i miłe słowa dla moich podopiecznych.
Co do fotosika to ta sama opcje kupuje tylko był czas ,że sporo zdjęć wstawiałam i mi gadał ,że limit wyczerpany.

A. didierii cudnie pachnie więc wieczorem upajam się tym zapachem, ja jestem w nim zakochana. OSF uprawiany w hydro kwitnie dwa razy w roku a drugi w korze od 3 lat nie kwitł a jest osobnikiem dorosłym. Ogólnie stwierdzam ,że dendrobia i cattleye lubią ta metodę uprawy. Didierii i jemu pokrewne rosną w korze jakoś im ta uprawa nie leży.

Asiu hybryda ma jakieś dziwne plamy na liściach zrobię dziś zdjęcie ale pryskam na wszystko co możliwe i poprawy nie ma więc pewnie odejdzie z czasem. Szafirek od Ciebie też nie ma się lepiej .
Żeby zobaczyć OSM musisz urlop zaplanować na koniec sierpnia :)

Marto,Aniu OSF to super energetyczne kolorki i tak jak napisała Ania to Hawaje :)

Luiso czy ja dobrze pamiętam ;:218 czy Ty masz też OSF ?
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”