Storczyki Mirki

Zablokowany
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

No to sobie przed spaniem pooglądałam. Ile nowości :shock:
D. drakonis taki olbrzymi w porownaniu do mojego ciekawe kiedy zaszczyci Cię kwiatki.
Podoba mi sie też krzyżówka amboinensis x tetraspis.
D. mohlianum ma bardzo żywe kolory przez co zdobył moje ;:167
I na koniec epidendrum floribundum jeden kwiatek ale za to jaki ;:173
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ależ Mireczko dałaś po oczach, piękne kwitnienia, piękne nowości. Tej braceany x manii już nie ma nigdzie, patrzę na Twoją i zazdraszczam bardzo ;:167 ;:167 ;:167 . D.trantuanii kupiłaś, śliczne jest, też się do niego przymierzam. A będziesz je dalej uprawiać na podkładce? Fajnie dostać taką lycaste za dłuższe oczekiwanie :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, już chciałam wyłączyć komputer, a tu niespodzianka :heja :tan :heja

Tak się zastanawiałam, kiedy wreszcie zaprezentujesz te zakupy ??
Ale zacznę od końca. Śliczna niespodzianka - Epidendrum floribundum :D Nie szkodzi, ze jeden kwiatek.
Ale jaki ;:224 Też kocham zielenie, czerwienie, pomarańcze :)

Pobojowiska Ci nie zadroszczę. Zwłaszcza zbierania tych kulek. Zaraz przypomniałam sobie jak jako dziecko stłukłam
litrową butlę z gęstą śmietaną. Wyobraź sobie sprzątanie drobnych kawałków szkła w śmietanie ;:222
Na szczęście nie masz większych strat w roślinach. Uff...

Nigdy nie pisz, ze przynudzasz. My tu chętnie pooglądamy i przeanalizujemy każdego piega na płatkach p.Salmon Copper Star.
Ach, to połączenie energetycznych kolorków (nie mówiąc już o d. mohilianum) ;:226

Phal. Braceana x mannii niesamowita, tyle kwiatów... Czy ona pachnie ?
Phal. Amboinensis x tetraspis świetne zdjęcia. Jakim aparatem fotografujesz, że Ci takie wyraźne zbliżenia wychodzą ?

I na koniec zakupy :D Będziesz Mireczko u nas specjalistką od Lycaste. Kwiaty tej gratisowej mają piękny kolor i są
ogromne. Nie będę się mogła doczekać na ich Twoje kwitnienie. Poproszę wtedy o fotorelację od fazy pąków.
Czy wszystkie kupione przesadzałaś ? Jeśli tak, to jaka decyzja - kora, czy hydro ?
Super roslinki ! Wszystkie wygooglowałam z ciekawości :)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko no nie mogę ukryć zachwytu nad tym, co kwitnie i nad nowościami, które oczywiście wygooglowałam. :lol: Widzę, że masz sporo ciekawych roślin i czekam w szczególności na Dendrobium Trantuanii. Ostatnio właśnie coś mnie ciągnie na Dendrobium i chyba coś muszę sobie z tej materii kupić. Coś czuję, że to będzie jeszcze przed wystawą i tym samym złamie się z moim detoksem zakupowym. ;:14 "nie wierz nigdy kobiecie...jak mówi, że nic już nie kupi"

Z tych co kwitną Phal. Braceana x mannii - zachwyt za kolor i kształt kwiatu.
Dendrobium mohlianum ten kolor... ;:167
Epidendrum floribundum bardzo mi się podoba jego kolor, jednak chyba to nie będzie nigdy moja bajka. Chociaż kto to wie do końca. ;:306

Też dołączam się do pytania odnośnie tego, czy wszystko przesadziłaś w hydro?

PS i więcej już tak nie rozrabiaj, bo serce się kraja ;:145
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko piękne wszystkie.
Mnie osobiscie urzekł ten gratis..nie wiem czemu kojarzy mi się ślubnie :) Piękny jest.
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko :wit
Piękne te zakupy. Szczególnie podoba mi się Coelogyna pandurata ;:167 Gdzie takie cudowne zakupy zrobiłas?? Rośliny ładnie wyrośnięte a nie jakieś maluszki :)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ojej, ależ różne różności tu można pooglądać. Gratuluję nabytków, niech rosną zdrowo. :)

Kwiaty, które pokazujesz są przepiękne, ake D. mohlianum jest po prostu oszałamiający. Co za kolor!
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Kasiu czyli po obejrzeniu miałaś dobre sny ;:173
Tak draconis jest dorosły więc się zobaczy kiedy zakwitnie. Coś mi jednak świta ,że u Ciebie już widziałam jego kwiatki.
Kwiatki na mohlianum utrzymywały się miesiąc czyli całkiem sporo.
Epid. Floribundum kupiłam ze względu na kwiaty a w zasadzie na ich kolor, mam nadzieję ,że za rok będzie ich więcej.

Luisa z trantuanii było tak ,że już kiedyś kupiłam bo szalenie mi się podobają te woskowe kwiatki, posadziłam do hydro i niestety padło. Doszłam dlaczego ponieważ ma bardzo cienkie i delikatne korzonki. Postanowiłam dać sobie drugą szansę kupiłam drugie na podkładce ale że było całkiem spore to oddzieliłam po jednej psb i ..... duża część została na podkładce, kolejne do drobnej kory i ostatnie do hydro (ale już wiem ,że nie przetrwa) Obserwuje i widzę ,że na podkładce puszcza nowa psb.

Fajnie i nie fajnie dostać gratis chyba jednak wolałabym dostać to co amawiałam i mniej więcej o czasie bez gratisu , dodatkowo niepokojące zmiany widzę na p. tetraspis x crimson cherub opryskałam p/grzybom i mam nadzieję ,że pomoże

Obrazek

Obrazek

Asiu Ja ekspertem od Lycaste ;:306 dobre przecież ja mam .... aż 4 szt , ale oczywiście będę dzieliła się wiedza o ile ją będę miała.
To ja już wolę zbierać kulki w wodzie niż śmietanę w szkle. Obiecuje ,że zawsze kiedy kot mi przewróci doniczkę nie będę się wkurzać tylko pomyśle o tej mieszance szkło-śmietana ;:215.
Już wielokrotnie pisałam ,że też lubię takie kolory jak wymienione przez Ciebie.
Phal Braceana nie pachnie ale chyba mi to nie przeszkadza.

Marto dendrobia są naprawdę fajne polecam , rozumiem ,że wolisz kupić ;:145
Jeżeli chodzi o przesadzenie to lycaste jeszcze kwitnie więc czeka ale pójdzie do hydro, coelogyne przesadzę jutro bo mi się kulki skończyły. Tetraspis x crimson pa pędy wiec też jeszcze w korze , epicattleya Rene M juz w kulkach, epid. stamfordianum w korze , drconis jutro do hydro a trantuanii wyżej opisałam .
Dlaczego epidendrum to nie Twoja bajka ?(mi np radicans nie do końca się podoba)

Aniu Hm ślubnie mówisz , no może przez to ,że kwiaty są spore a teraz z różu zrobiły się jakby ecru więc tym bardziej pasują do wiązanki.

Perla Kupuje róznie z SO , z OG z Orchid4U oraz z allegro w zależnosci co akurat chcę kupic i gdzie jest dostępne.

Joasiu dziękuję za odwiedziny , niesamowity ma kolor mohlianum i faktycznie jest taki ognisty i energetyczny. Zadziwiają mnie te dendrobia które kwitną na suchych badylach jak ten w/w.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

No widzisz Mirko taki ze mnie już model i broń Boże nie bierz tego do siebie :wink: już Asia7084 też się o tym mogła przekonać, że jestem uparta jak osoł :lol: a Dendrobia faktycznie coraz bardziej skradają moje ;:167 już sobie pewne rośliny "upatrzymam" i "podpatrzyłam" i chyba dojrzała i gust sobie wyrobiłam. Tego etapu nie przeszłam wobec epidendrum, stąd to jeszcze nie moja bajka :wink: ale gust mi się zmienia, bo kiedyś mówiłam, że tylko Phalaenopsis i nic więcej ;:14

Phal. tetraspis x crimson cherub faktycznie coś niepokojącego się z nim dzieje ;:202 trzymam kciuki za niego ;:63

Widzę, że nie wszystko w hydro dajesz ;:218 ja mam pewne obawy właśnie do roślin z cieńkimi korzeniami. Mam już dwa Dendrobia w pełni utopione i żyją a trzecie właśnie dostosowuje, ale jak teraz kupię sobie Dendrobium to szczerze mówiąc nie będę wiedziała co zrobić... ;:oj pewnie będę się wahać ;:306
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

A zdradzisz co chciałabyś kupić z dendrobium?
Marto czasem nie warto być upartym, dziś coś dostaniesz a za jakiś czas Ty może komuś coś dasz, to jest fajne :)
Moje wszystkie dendrobia jutro jak nie zapomnę to je policzę siedzą w hydro wyjątkiem jest trantuanii.

Asiu zapomniałam odpowiedzieć na pytanie o aparat a więc zdjęcia robię telefonem huawei ;:333 a lustrzanka od 2 lat w szafie leży bo zdycha.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko dla mnie najlepsze jest jak coś komuś daje ;:138 branie nie sprawia już takiej frajdy ;:138 więc jak już za jakiś czas będę coś mieć do podziału... ;:108

A z Dendrobium mój gust podąża do zawartości "mojego koszyka zakupowego", którego zawartość z pewnością kupię, bo moja silna wola została wystawiona na próbę i już widzę, że się złamałam i już planuje co by tu oszczędzić, żeby "to" kupić ;:306 a mianowicie
- Dendrobium Gatton Sunray
- Dendrobium amabile
- Dendrobium ochreatum
- Dendrobium densiflorum

No i też wzdycham do innych np paru, które Ty masz :wink: Kiedyś mówiłam, że jak Dendrobium to tylko małe, teraz już to nie ma znaczenia ;:306 gdzieś się upchnie ;:306
Czyli lubię duuuużo kwiatów a najbardziej te kaskady mi się podobają :uszy
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

PS zapomniałam jeszcze się spytać o jedną rzecz ;:219 z czego jest ta podkładka od D. Trantuanii? Wygląda dla mnie dość dziwnie jak taki surowy kawałek drzewa typu noga od krzesła tzn taki że nie trzyma wilgoci ani ciut ciut. Hmm ja to raczej używam kory dęby, mam tez. korę drzewa krokowego, mam i nie cierpię podkładki z sztucznego korka ekspandowanego, ale takiego cuda nie widziałam jeszcze... Hmmm może za mało widziałam ;:219
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Mirki

Post »

Też mam jednego storczyka na tej podkładce, wg mnie to jest seramis.

-- 7 maja 2018, o 10:54 --

Mirko tak patrzę na tego trantuanii jeszcze raz- toż to maleństwo było, jak to możliwe, że podzieliłaś go na trzy części? :shock:
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”