Storczyki Mirki

Zablokowany
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Mirki

Post »

MirkaS pisze: Po przeniesieniu do hydro stare korzonki gniją dlatego ważne jest przelewanie ......
Widzisz dlatego ja nie byłam zadowolona z tej metody. Wszystkie mi ,,padły'' a nowych korzonków nie miałam. U Ciebie pewni są inne warunki i dlatego tak Ci ładnie idą w korzonki i nie tylko ;)
Ja na razie zostaje przy mojej korze z seramisem.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Kurcze nie spodziewałam się, że to takie hardcorowe. Ja się z nimi "pięściłam", żeby nic nie zgniło i chyba ususzyłam i tak wszystko delikatnie a tu masz trzeba było je utopić :shock: szczękę zbieram z ziemi i jak już to zrobię i wrócę z ferii zimowych to rozpocznie proces topienia ;:oj

Bardzo Ci dziękuję ;:304

PS nie przerażało Cię jak te korzenie gniły, że roślina się przekręcić? Bo mi aż ciarki po plecach przechodzą :shock:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko u mnie z cambrii też sunset ładnie się rozrasta. Nawet kwitła mi dwa razy.
Oncidia Twinkle ładnie rosną ale mam je w mielonym kokosie podlewanie wtedy nie sprawia problemu, wystarczy raz w tygodniu nalać wody do podstawka.
Rainbow Dance mam, wiesz też sie czasem gubie co mam. :oops:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Dalej myślę. ;:306 Myślisz, że istnieje możliwość, żeby w powolnym procesie te korzenie przyzwyczaić do hydro? Tzn np stosując moją błędną taktykę zwiększać wilgotność powoli (proces parę miesięcy) aż do takiego stopnia jak u Ciebie? Próbowałaś to może? Wiem, że korzenie u storczyków są uparte, ale przeraża mnie wizja zgnicia wszystkiego i ryzykownego zaczynania od zera...
Tym. Bardziej, że bym wolała, że jak już ma zgnić, to lepiej, żeby to na wiosnę się stało a nie teraz....
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Marto myślę,że możesz tak spróbować. Szczerze to nawet wczoraj o tym pomyślałam i miałam dziś napisać.
Mimo że ja rozpoczęłam moje eksperymenty w listopadzie 2 lata temu to z niewielkiego doświadczenia wiem ,że lepsza jest wiosna.
Ja nie próbowałam, zaraz lałam wodę do odp. poziomu.
Eksperymentuj , sama jestem ciekawa jak zareagują ale sądzę ,że korzonki powinny się przestawić i będzie ok.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Na poczatek hymn pochwalny dla Dendrobium Rainbow Dance ;:114
Jakie ono jest piękne ! Mnie oczywiście pozostaje oglądanie, bo nie ma u mnie odpowiednich warunków dla tych storczyków.

'Philadelphia' pokazuje, że nawet pojedyncze kwiatuszki mogą dać wiele radości :)
A w 'paszczy Malibu' widzę w wyobraźni owada, który siedzi swoim 'kuprem' na tej mini-szczotce :D

Mireczko, wielkie dzięki za podzielenie sie uwagami o uprawie hydro. Czytając Twoje wpisy i Marty,
dochodzę do wniosku, że na początek trzeba spróbować z jakimś słabowitkiem, który i tak prawdopodobnie odejdzie
w normalnej uprawie, a tu miałby może ostatnią szansę na przeżycie. A drugi byłby taki, na którym nam za bardzo nie zależy.
A może nas tak zaskoczy, że damy mu szansę pozostania ??
Jak się uda, to próbujemy dalej...
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko i tak zrobię, bo nie mam innego wyjścia, gdyż się dokładnie nie dopytałam co i jak i teraz wolę czekać do wiosny, więc siłą rzeczy muszę jakoś do tego czasu przeczekać. Daje im czas do 1 kwietnia i zobaczymy czy wezmą to na poważnie czy potraktuja jak Prima Aprilis. Czyli do tego czasu będę próbować stopniowo i delikatnie przystosować je do hydro a 1 kwietnia utopię :;230 a między czasie protestuje Twoje rozwiązanie i nawet mam kandydata na topielca ;:333
No zobaczymy co z tego wyjdzie, boję się, że raczej nie zrobię rewolucji i jednak mi to wszystko zgnije, ale warto spróbować. Powiem Ci, że jakbym od razu się spytała o tą wodę i korzenie to nie wiem czy bym się tak chętnie zdecydowała. A tak to teraz nie mam wyjścia ;:306
Dziękuję pięknie za porady i poświęcony czas ;:180

Joanno zawsze do celów naukowo-badawczych może kupić jakąś hybryde w markecie ;:306
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Asiu , Marto uprawa hydro naprawdę nie jest taka straszna jak to może się wydawać.
Przypominam sobie siebie samą jak ja się bałam przy pierwszym :shock: Byłam przekonana ,że nie przetrwa ,ze popełniam morderstwo premedytacją ;:224 ;

Justynko nie wiem co sie u Ciebie stało ,że tak się skończyła przygoda z hydro, zachodzę ,,w głowę " co mogło być powodem. Oncidia, cambrie nie bardzo lubią hydro ale phale (bynajmniej moje) czują się doskonale . Wiesz gdybym miała kilka szt w hydro to może bym nie zachęcała do tej metody uprawy ale mam jak już pisałam ok. 100 w hydro, najstarsze ponad 2 lata i naprawdę strat niewiele.
Np paphiopedilum u mnie też nie bardzo rosną z dwóch które miałam został 1 i słabo rośnie ale Renia ma i u niej super rosną i kwitną , zresztą co u niej nie kwitnie ;:306

Kasiu moja miltonia ma dwa przyrosty ładnie się rozrasta może za rok tez mnie obdarzy kwiatkami.
Wcale się nie dziwię ze się w swoim gąszczu gubisz przy takiej ilości ;:224
Chodzi za mna coelogyne messangeana , już czas na zakup ;:218
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, jeszcze nie czas na zakupy, no chyba ze te +10 stopniowe upały odczytujesz jako wiosnę.
Coelogyne messangeana śliczna roślina, spora i kwiaty ma super, tylko jakoś nie zbyt chętna do ich produkcji :(
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

No dobra , czekam do marca ;:145 , spróbuję się z nią zmierzyć
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Mirki

Post »

No waśnie też tego nie wiem :( Wie tylko, że straciłam na tym. Ale spróbuję tutaj (w bloku), ponieważ skończyło się moje podłoże, zakupić do hydro i przesadzę nowość :wink: i spróbuję jeszcze raz. Może się uda/
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko z rozdziawioną buzią obejrzałam te cudowne kwiaty i pełna podziwu dla Ciebie, bo hodujesz je w mieszkaniu. Czuję że kiedyś skończy się to szklarnią albo szklaną werandą i będziesz hodować bardziej wybredne okazy :D
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Storczyki Mirki

Post »

Hellou :wit Ja już jestem prawie gotowa, kupiłam dwie osłonki, dwie wewnętrzne doniczki z lekkim luzem, keramzyt, bo perlitu u nas niet. Po południu będę wiercić dziurki w wewnętrznych doniczkach i myśleć co dalej :wink:
Na długo wybywasz Mireczko???
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”