Storczyki Mirki

Zablokowany
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Pierwsza, pierwsza się melduję ;:306

Kurcze Dendrobium schrautii pierwszy raz widzę i dluuuugo mu się przyglądałam. Ta warżką jest fascynująca :tan

Cambria bardzo ładna. Chyba będę musiała sobie taką sprawić, ale szok, że coś jeszcze trzymasz w korze ;:202
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Mirki

Post »

Piękne te Twoje Dendrobia.
Szczena opada.
Grzegorz
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko piękna słoneczna sesja. Shrauti jak najbardziej w moim typie. Ta kudłata warżka mnie zachwyciła, dwa lata powiadasz ;:224 wiec jeszcze trochę przede mną, nim mój raczy pokazać kwiatki.
Phal. w intensywnym różowo- czerwonym kolorze jak najbardziej w moim typie tylko proszę o nazwę. Rozumiem że jest trudna do wymówienia nie mniej jednak nazwa by się przydała. ;:108
Cambria w słonku też wygląda fantastycznie i nawet nie rośnie w hydro.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Mirki

Post »

Och, Mirko, jak ja bym chciała, żeby u mnie tak mało się działo storczykowo! ;:oj Wspaniałe kwitnienia, aż nie wiem, co pochwalić najpierw. Dendrobia są cudne, ale mimo Twoich rad nie umiem się z nimi dogadać. Ze zdumieniem jednak zauważyłam, że jedno z d. od Ciebie przeżyło moją drewnianą rękę i wypuściło nowy przyrost. Za to drugie obraziło się na amen, chociaż są w identycznych warunkach - w dwóch półkoszyczkach w jednej podstawce. Ech.

Czy Ty już wszystko-wszystko poza cambrią przeniosłaś do hydro?
Pozdrawiam słonecznie, Ika
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Marto ja schrautii kupiłam bo uwielbiam woskowe kwiaty to po pierwsze a po drugie tez fascynują mnie warżki akie nie wiem jak to określić - w formie szczoteczki :) a po trzecie kolor jak zobaczyłam ,że coś się dzieje to nie mogłam się doczekać co zobaczę (bo przecież pomyłki się zdarzają)
Cambrie kupiłam w jakimś markecie budowlanym ale tez dwa lata stała. Sama jestem w szoku ,że mi zakwitła do tego kolor ma fajny.

Gandalfie dziękuje za miłe słowa :)

Kasiu zrobię Ci zdjęcie całej rośliny po południu , bo może Twoja jest juz zdolna :) Generalnie nie jest to wielka roślinka nawet powiedziałabym ,że zaliczyć ja mogę do małych
Phal o który pytasz ma fiszkę tying shin fly eagle x violacea norton strain ale ja mam wątpliwości (chyba już o tym pisałam kiedyś) popatrz na necie on powinien zupełnie inaczej kwitnąc, tak naprawdę nie wiem co to jest.

Mandorla zabij ale ja nie pamiętam co Ci wysyłałam ;:223 ,skleroza + trochę w świat już powysyłałam różnych :)
Z maluszkami poczekaj do wiosny zobaczysz ,że ten drugi też ruszy (taka mam nadzieję) , napisz proszę jakie to są i czy masz je w korze ?
Storczyki uczą nas ogromnej cierpliwości, czasem czekamy latami ,żeby coś zakwitło.
Zweryfikuję (bo sama mnie zaintrygowało) ile mam w korze a ile w hydro może nawet dziś miałam zacząć podlewać ale nie ma słońca i nie mam natchnienia ;:218
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, zdziwiłabym się bardzo, gdybyś pamiętała :D
Mam od Ciebie d. delicatum odsadzone we wrześniu 2015 - ono rośnie, a z nim d. Firebird - ten odmówił współpracy. Oba w hydro, zresztą u mnie większość jest w (semi)hydro. Nawet Renanthera ;:333 Żeby zaraz kwitnąć, to nie, ale przyrasta sobie ładnie.

Cierpliwość cierpliwością, ale żeby tak doba się magicznie wydłużyła, i żeby człowiek nie musiał tracić tyle czasu na spanie! Byłoby prościej... ;:136
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, trochę nas pokokietowałaś tym wstępem "u mnie mało co się dzieje" ;:183 ;:oj

Zanim napiszę cokolwiek o kwitnieniach, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem Twoich zdjęć ;:224
Potrafisz świetnie pokazać urodę pojedynczego kwiatu, gdzie widoczny jest każdy szczegół.
Jestem zauroczona Dendrobium schrautii !
Na niektórych ujęciach wygląda jakby kwiat wystawił biały język i pokazywał swoje różowe migdałki w gardle :D

Dendrobium tetragonum var giganteum kojarzy mi się z orientalnym owadem. Ma śliczną warżkę.

Zbiorowe zdjęcie uświadomiło mi, jak długo już kwitną Ci pokazane wcześniej storczyki. Dendrobia pięknie
dopasowały sie kolorystycznie ;:215

Kiedyś miałam sporo cambriowatych. Pozostały zdjęcia. Twoja znów świetnie sfotografowana - super kolor !

Falenopsis jest bardzo podobny kolorystycznie do mojego, który miał być brązowy, pamiętasz ?
Pąk i kwiat to jego kopia. Dla mnie śliczny :D
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko- cudne kwiaty!!! Dendrobia Cię kochają ( inne też) ;:3 No i widać na zdjęciach Twoją artystyczną duszę ;:138
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 116
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Roślin piękne i pięknie sfotografowane - czekoladowa Cambria, mniam ;)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Tym razem podziękuje za pochwały pod moim adresem za zdjęcia . Powiem Wam ,że wszystkie zdjęcia robię telefonem komórkowym lustrzanka lezy zakurzona od co najmniej 3 lat. Lubie robić zdjęcia to fakt staram się pokazać w storczyku to co mnie w nim najbardziej urzeka czasem jest to warżka czasem płatek ale tez całość. Dziękuję ;:167
Wieczorem odpowiem szczegółowo i też podam aktualny stan bo podliczyła moje zielsko :)
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Trochę to trwało ale udało się zliczyć moje zielsko .
Mam łącznie 165 storczyków w tym 38 w korze i 2 na podkładce.

Moniko oto moje dwa cycnodesy:

Taiwan Gold Orange rosną 2 psb

Obrazek

Wine Delight

Obrazek

Zakwitło ponownie Epidendrum floribundum, bardzo lubię takie zestawienia kolorystyczne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cambria w pełnym rozkwicie

Obrazek

Z tyłu też jest piękna

Obrazek

Trochę wiosny z mojego ogrodu

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, po Dreźnie dobijesz do 200 ;:304
Ja mam na pewno mniej jako mieszkanka bloku, ale może to dobrze, bo jednak zabierają sporo czasu ;:213

Wiosna idzie ;:3 To pokazują Cycnodesy, Epidendrum i Cambria. Super kwitnienia !
Kurczę, mam chrapkę na Cycnodesa jakiegoś... ale się ich boję :wink:

Bardzo klimatyczne dwa ost.zdjęcia. Czy będę jeszcze kiedyś spacerować po tym ogrodzie ? :D
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Nie wiem jak to się stało, chyba starość plus skleroza, że zapomniałam napisać komentarza pod Twoim postem ;:oj

Chyba tłumaczy moje zachowanie szok, po tym co przeczytałam, że Ty masz tylko 165 roślin ;:202 ja myślałam, że Ty masz z 250 ;:306 oj zawiodłam się :;230 ja mam nadzieję, że nadrobisz zaległości z Dreźnie ;:306

A wracając do zdjęć ;:215 piękne to Epidendrum, również lubię w kwiatach tą kolorystykę a w szczególności ten kolor pistacjowy ;:1

PS a u nas forsycje jeszcze nie kwitną ;:202
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”