Storczyki Mirki

Zablokowany
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, a może sprawdź podłoże? Może tam coś siedzi? U moich phalaenopsisów wykryłam skoczogonki. Miały takie drobne "wgłębienia" na liściach. Udało mi się je ubić ( choć chyba nie wszystkie) Mospilanem- liście wyglądają zdecydowanie lepiej.
Lycaste obłędna ;:138
A tak cudnego motyla nie widziałam w realu :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Reniu jutro sprawdze ew szkodniki dzieku za sugestie, każda porada cenna czemu akurat ta hybryda musiała zachorować.
Jezeli chodzi o lycaste to mogłaś go mieć....nie chciałaś ;:185
Cudnych motyli było wiecej ale ten był w moim ulubionym kolorze.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko pewnie to robiłaś, ale spytam się, czy może te zmiany smarowalaś nieroźcięczonym Topsinem? Ja miałam jakieś G na Dendrobium i nic nie pomagało. Cały czas plamy wyskakiwały. Odkąd zmiany posmarowałam od dołu i od góry liścia, to tak stoi z tym Topsin na liściach i zmiany nowe się nie pojawiły a roślina ładnie rośnie.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Martuś smarowałam a jakże tylko tak myslę ze robiac inne opryski się spłukało.
Jutro po szukaniu szkodnikow posmaruje jeszcze raz topsinem i zostawię na wieki wieków.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, korciło mnie, żeby dopisać 'Amen' po tym Twoim 'na wieki wieków' ;:170

Ja też mam takie zaTopsinowane zmiany u niektórych storczyków. I faktycznie w wielu przypadkach pomogło.
Np. na naszym szafirku. Wiesz, ze nic więcej (póki co) się nie pojawiło i rośnie nowy liść :) Choć to leniuch i bardzo powoli rośnie...

Zapomniałam w ost. wpisie zachwycić się motylem. Kolor niesamowity, a na zdjęciu wyszedł Ci okaz monstrualnych rozmiarów,
jakby miał z co najmniej z 10 cm rozpiętości skrzydeł :shock:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

A jeszcze coś mi się przypomniało. Kiedyś czytałam jak komuś udało pokonać infekcje bakteryjna ludzkim antybiotykiem. Smarowanie miejsc chorobowo zmienionych. Akurat to dotyczyło infekcji stożka wzrostu.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Uprzejmie donoszę żadnych szkodników. Roślinka zatopsinowana
Marto telepatia normalnie bo ja dzis sobie przypomnialam też o antybiotyku chyba jutro coś poszukam w domowch zapasach.
Zastanawism sie tylko jak to zrobic tsbletkę rozpuscić w małej ilości wody i wysmarować ?
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko być może telepatia ;:168 chyba wtedy czytałam, że ktoś rozpuścił w odrobinie wody. I smarować przez parę dni regularnie - tak wtedy czytałam. Czasem właśnie w domowej apteczne leży jakiś ostatek antybiotyku. Kurcze bo może faktycznie jak nic nie pomaga to jest to jakaś perfidna bakteria.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko tak właśnie sobie myślałam nad tym antybiotykiem i najfajniejszy był by ten w postaci kropli do oczu lub uszu np Floxal lub Dicortineff jednak ten drugi ma w sobie sterydy a w przypadku jakby to byl jednak grzyb to bylo by to strzał w stopę ;:306 więc może masz w apteczce Floxal?
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Asiu Amen :)

Marto zaraz w czwartek wzięłam tabletkę antybiotyku rozpuściłam w odrobinie wody i tym smaruje. Miałam Cipronex.Przez tydzień będę smarowała i odizoluję .

Teraz chcę sie wam pożalić.
Kupiłam na allegro Phal. Ossirah x bellina. Spodobał mi się kolor kwiatów którym może zakwitnąć.
Paczuszka przyszła w czwartek i gdyby nie to ,że po wyjęciu wypadła z doniczki to bym do niego zajrzała dopiero po niedzieli.
System korzeniowy w agonalnym stanie 2 powietrzne korzenie reszta do usunięcia. Do tego dziwna zmiana na liściu chyba po szkodnikach.
Zrobiłam więc zdjęcia i napisałam do Sprzedającej reklamację. Do dziś zero odpowiedzi więc zadzwoniłam.
Pani powiedziała ,że jest to wyprzedaż kolekcji i kupujący bierze na siebie ryzyko takiego zakupu. Jak długo zajmuję się storczykami nigdy czegoś podobnego nie usłyszałam.

A tu cytat z odpowiedzi na moja reklamację

,,Tak jak mowilam, ciezka sytuacja, poniewaz byla to wyprzedaz, nikt nikogo nie zmuszal do zakupu tj licytacji, wiec klient ponosil ryzyko...co do stanu korzeni, nie bylo tego w opisie.Jednakże, ze zdjec wnioskuje, ze jest.kilka korzeni, nie calkiem jest taki stan jak Pani opisuje, moze nie najlepszy ale tez nie calkiem bez nich.
Co do wystawienia opini negatywnej, trzeba sie liczyc, na taki sam kometarz zwrotny.
Czasami jest tak, ze kupujac rosliny od nalepszych sprzedawcow Salon Orchideii, Schwerter, czy tez Orchid Garden, tez dostaje sie bez korzeni, bo oni nie sa wstanie sprawdzac wszystkiego."

Zdjęcia zakupionego Phala

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, szczerze mówiąc, też zdenerwowałam się widząc tę roślinę. Rozumiem, że reklamacja nie została uznana?
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko tak się składa ze mam wśród bliskich kogoś kto pracuje w tym portalu na A.. i jedno ci mogę powiedzieć . Miałaś do czynienia ze zwykłym oszustem i to takim bezczelnym, który chce wykorzystać nieznajomość przepisow kupującego. Na szczęście masz mnie ;:108 Po pierwsze od roku sprzedający nie mają możliwości wystawiania komentarza. Wiec ze spokojem możesz wystawić negatywa i nic Ci nie zrobi ;:108 po drugie w takim przypadku masz możliwość złożenia reklamacji jeśli sprzedający sprzedał ci towar niezgodny z opisem, w złym stanie albo nawet bez przyczyny, bo się np rozmyslilas :uszy napisz do A.. skargę a oni załatwia resztę. To czy babka wyprzedawała kolekcje, czy to była licytacja czy nie, nie ma znaczenia.
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Reniu oczywiście , że NIE
Zostawiłam struny z resztek korzonków i posadziłam do reanimacji , zobaczymy może będzie silna.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”