Storczyki Mirki

Zablokowany
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko melduję posłusznie, że Colegne cristata jest w hydro :tan przyszła do mnie chyba w listopadzi, więc już za bardzo nie miałam możliwości manewru z nią. Z tymi "cośikami" już do mnie przyjechała, więc zobaczymy. Ale od przyszłego sezonu szklarenka już czeka i tylko wyglądam i czekam wiosny ;:215

Hehe z tym OSF spoko o ile coś u mnie znajdę na wymianę, bo jakoś nic do tej pory nie chce mi się rozmnażać ;:306 jeszcze się dogadamy ;:215

Epi jest obłędna, będę jej szukać ;:167

PS Admin wydał oświadczenie właśnie, że wstrzymuje zamknięcie forum do marca... O rany strasznie tu sieją panikę...
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko WIELKIE DZIĘKI za prześliczną dedykację ;:196 Od razu lżej znosić ciężary codzienności :)

Coelogyne criststa powala na kolana. Nie dziwię się tym osobom, u których już kwitła, że są tak bardzo nią zauroczone.
No i wynagrodziła Ci Twoją ;:170 cierpliwość.

Dendrobium mohlianum i Epicattleya R.M. czarują kolorami dodając nam energii, bo jak człowiek na nie popatrzy to się uśmiecha
z radości.

Dendrobia Oriental Smail Fantasy obydwa sliczne. Chciałabym u siebie oglądać takie widoki ;:138
Mireczko - nie wyobrażam sobie braku możliwości oglądania Twoich i innych kwitnień na Forum !
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko! Gratulacje ;:138 ;:138 ;:138 Wszystkie kwitnienia niesamowicie piękne! Nawet uparciuch cristata zakwitła ;:3
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wspaniałe kwiaty! Wszystkie.

A Amesiella jest przecudna w tej nocnej sesji...
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko wspaniałe kwitnienia ;:oj , ale Coelogyne mnie powala, wspaniałe kwitnienie, oczu mnie można oderwać. Nie daje mi jednak spokoju Twoja amesiella, z całą pewnością to nie monticola, a philipinenssis.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Pełna profesja w ujęciach cristaty,mohliany i pozostałych ;:333 -oczu od tych cudeniek oderwać nie można ;:185
Pozdrawiam :wit
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Dziękuję wszystkim za miłe wpisy :)

Kasiu Tobie za motywację ;:196

Mało co u mnie się dzieje ale pokaże to co kwitnie
Zacznę od tego na co czekałam 2 lata , kupione jako nfs

Dendrobium schrautii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dendrobium tetragonum var giganteum


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu w towarzystwie

Obrazek

Obrazek

Zakwitła jakaś cambria uprawiana jako jedna z niewielu w tradycyjnym podłożu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś z serii kici kici miau miau wg nazewnictwa Asi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnąca chyba 2 miesiąc epic.

Obrazek

Na koniec coś co będzie dla mnie niespodzianką, kupione jako phal mannii black przyszło z fiszka mannii ale sprzedająca zapewnia ,że to ta pierwsza wersja więc zobaczymy co się ,,urodzi" na razie wygląda jak cobra

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Pierwsza, pierwsza się melduję ;:306

Kurcze Dendrobium schrautii pierwszy raz widzę i dluuuugo mu się przyglądałam. Ta warżką jest fascynująca :tan

Cambria bardzo ładna. Chyba będę musiała sobie taką sprawić, ale szok, że coś jeszcze trzymasz w korze ;:202
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Mirki

Post »

Piękne te Twoje Dendrobia.
Szczena opada.
Grzegorz
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko piękna słoneczna sesja. Shrauti jak najbardziej w moim typie. Ta kudłata warżka mnie zachwyciła, dwa lata powiadasz ;:224 wiec jeszcze trochę przede mną, nim mój raczy pokazać kwiatki.
Phal. w intensywnym różowo- czerwonym kolorze jak najbardziej w moim typie tylko proszę o nazwę. Rozumiem że jest trudna do wymówienia nie mniej jednak nazwa by się przydała. ;:108
Cambria w słonku też wygląda fantastycznie i nawet nie rośnie w hydro.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Mirki

Post »

Och, Mirko, jak ja bym chciała, żeby u mnie tak mało się działo storczykowo! ;:oj Wspaniałe kwitnienia, aż nie wiem, co pochwalić najpierw. Dendrobia są cudne, ale mimo Twoich rad nie umiem się z nimi dogadać. Ze zdumieniem jednak zauważyłam, że jedno z d. od Ciebie przeżyło moją drewnianą rękę i wypuściło nowy przyrost. Za to drugie obraziło się na amen, chociaż są w identycznych warunkach - w dwóch półkoszyczkach w jednej podstawce. Ech.

Czy Ty już wszystko-wszystko poza cambrią przeniosłaś do hydro?
Pozdrawiam słonecznie, Ika
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Marto ja schrautii kupiłam bo uwielbiam woskowe kwiaty to po pierwsze a po drugie tez fascynują mnie warżki akie nie wiem jak to określić - w formie szczoteczki :) a po trzecie kolor jak zobaczyłam ,że coś się dzieje to nie mogłam się doczekać co zobaczę (bo przecież pomyłki się zdarzają)
Cambrie kupiłam w jakimś markecie budowlanym ale tez dwa lata stała. Sama jestem w szoku ,że mi zakwitła do tego kolor ma fajny.

Gandalfie dziękuje za miłe słowa :)

Kasiu zrobię Ci zdjęcie całej rośliny po południu , bo może Twoja jest juz zdolna :) Generalnie nie jest to wielka roślinka nawet powiedziałabym ,że zaliczyć ja mogę do małych
Phal o który pytasz ma fiszkę tying shin fly eagle x violacea norton strain ale ja mam wątpliwości (chyba już o tym pisałam kiedyś) popatrz na necie on powinien zupełnie inaczej kwitnąc, tak naprawdę nie wiem co to jest.

Mandorla zabij ale ja nie pamiętam co Ci wysyłałam ;:223 ,skleroza + trochę w świat już powysyłałam różnych :)
Z maluszkami poczekaj do wiosny zobaczysz ,że ten drugi też ruszy (taka mam nadzieję) , napisz proszę jakie to są i czy masz je w korze ?
Storczyki uczą nas ogromnej cierpliwości, czasem czekamy latami ,żeby coś zakwitło.
Zweryfikuję (bo sama mnie zaintrygowało) ile mam w korze a ile w hydro może nawet dziś miałam zacząć podlewać ale nie ma słońca i nie mam natchnienia ;:218
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, zdziwiłabym się bardzo, gdybyś pamiętała :D
Mam od Ciebie d. delicatum odsadzone we wrześniu 2015 - ono rośnie, a z nim d. Firebird - ten odmówił współpracy. Oba w hydro, zresztą u mnie większość jest w (semi)hydro. Nawet Renanthera ;:333 Żeby zaraz kwitnąć, to nie, ale przyrasta sobie ładnie.

Cierpliwość cierpliwością, ale żeby tak doba się magicznie wydłużyła, i żeby człowiek nie musiał tracić tyle czasu na spanie! Byłoby prościej... ;:136
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”