Storczyki Mirki

Zablokowany
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Norbercie w dużej mierze jest to istotne dla cattleyastych ,żeby sie powczasowały , ja moje od ok 5 lat wynoszę na dwór ale mimo to nie wszystkie po powrocie z wakacji kwitną jak choćby C. Golf Green ,a tak mi się marzyło zobaczyć jej kwiaty na żywo.

gandalfie dziękuję za odwiedziny.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Aj, Ajjjj...tyle piękności naraz !

Już wiem Mireczko, czemu tak długo nic nie pokazywałaś. Chciałaś nas tu za jednym zamachem położyć plackiem z wrażenia ;:183

A na poważnie - zbioróweczka urocza i bardzo mi się podoba ;:224
Przy okazji zapytam, czy Twoja Lycaste zrzuca liście na zimę jak moja 'aromatica' ?

Coelogyne ogólnie to nie moja bajka, ale kwiaty Twojego mają w sobie jakąś elegancję. Szkoda, że tak krótko kwitnie.
A warżka super ciekawa.

No i katleje. Świetnie sobie z nimi radzisz ;:138 Werandowanie faktycznie bardzo lubią, ale też dobre światło ma znaczenie,
zwłaszcza zimą.
Zgadzam się z Tobą, że nie wszystkie jednakowo reagują. Co do C. Golf Green bądź cierpliwa.
Ja czekałam kilka ładnych lat na pierwsze kwitnienie, a teraz zobacz, po roku szykuje się kolejne. Może musi być prawdziwie dorosła (?)
Takie skojarzenie przyszło mi do głowy przy katleji, która zmieniła kolor. Wino białe i wino czerwone :D
Pewnie głodnemu chleb na myśli ;:60
Świetnie, że nowe katlejki się pojawiły. Ta Renia to chyba jest Św. Mikołajem ;:227
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, ale się dzieje u Ciebie! Co jedna roślina, to piękniejsza! Ale kolory na te pochmurne dni!
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wow piękne Cattleye, ale jak dla mnie numer jeden to coelogyne massangeana szkoda, że nie zdążyłaś nacieszyć się kwiatami ;:168 a naprawdę są piękne. Ostatnio mój gust zrobił się "rozbiegany" i zaczyna podążać w różne dziwne strony ;:215
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Asiu nie trafiłaś po trosze brak czasu i lenistwo.
Lycaste ograniczam podlewanie podlewam minimalna dawka 2 razy w m-cu żeby psb się zupełnie nie zmarszczyły wtedy zaczynają gubić liście. U moich część juz gubi a część jeszcze się zieleni.
C. massangeana zachwyciłam sie jak zobaczyłam u Reni tę kaskadę kwiatów i postanowiłam tez ja mieć i o dziwo zakwitła. Ze strachu nawet jej po zakupie nie przesadziłam do hydro, teraz wiosna przesadzę.
Golf Green wypuszcza kolejną psb , może coś w niej będzie ?

Reniu potwierdzam jesteś Sw. Mikołajem :)
eM przy mrozie otworzył okno i nie zwrócił uwagi na kwiatki no i po nich ;:145

Marto ja już dawno mam urozmaicone upodobania co do storczyków

No to kolej na kilka jeszcze kwitnień
Podobnie jak u Reni i u mnie kwitł ,,żółtek" bardzo lubię tego kudłacza, czy u Was tez kwitnie stosunkowo krótko (ponad tydzień)

Obrazek

Obrazek

Skończyło kwitnąć ukochane d. atroviolaceum x eximum , kwitło bodajże od marca non stop , teraz wypuszcza w żółwim tempie 2 nowe psb .

Obrazek

Po raz kolejny i nadal kwitnie na drugim pędzie niesamowicie energetyczna Prosthechea vitellina Majus generalnie nie lubię małych kwiatów ale te są boskie ;:oj .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dtps. pulcherrima alba której to pęd wydawał mi się długi ,dopóki nie zobaczyłam pędu u dtps Asi7084

Obrazek

Obrazek

Phal Amboinensis x tetraspis,

URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/9024b0ceb0e3f76c]Obrazek[/URL]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bc Yellow Bird , które w ub roku dostałam od Kasi ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomarańczowa cattleya

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dendrobium Rainbow Dance , kolejny szaleniec z drobnymi przerwami kwitło cały rok a teraz całe obsypane pąkami

Obrazek

Obrazek

Dwie hybrydki

Obrazek

Obrazek

I coś na co czekałam 2 lata w ub roku przez wredne przędziory które go zaatakowały a ja je zabijając zalałam prawdopodobnie klujący się pęd, w tym roku suszyłam popierkami (Asiu pamiętasz :))
I doczekałam się.... co prawda tylko 3 kwiatki (bo chciałam zrobić zdjęcie żeby pokazać Kasi, przewróciłam doniczkę i się dwa pączki złamały.
Cycnodes Wine Delight przepraszam za ilość zdjęć ale tak się cieszę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dendrobium Little Gem x tangerianum x minie , pewnie pamiętacie z ub roku było to samo co roku zrzuca pąki stało chyba na wszystkich oknach w domu i na zimno i ciepło, przesuszane , podlewane i nic, latem w szklarence nie mam już pomysłu. Moż ktoś miał podobne doświadczenia , to jest antenkowe dendro.

Obrazek

Phal Ossirah kupione w agonalnym stanie URATOWANY, piękny nowy listek i 2 korzonki

Obrazek

Obrazek

Nowy zakup Cattleya Forbesi

Obrazek

Na koniec 2 dni ciężkiej pracy mojej i córeczki :) Nie wiem czy dotrwają do świąt

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

No tak a ostatnie zdjęcie to już tylko pogłębiło wcześniejszy ślinotoku. :;230

Szczerze mówiąc masz tyle pięknych roślin, że aż nie wiem od czego zacząć.
Ostatnio szukałam w sprzedaży Prosthechea vitellina Majus - teraz to chyba jest Encyclia - co chwilę te nazwy zmieniają. Niestety nigdzie się nie da jej kupić ;:145 a ma taki piękny kolor.
Oczywiście drugie moje chciejstwo Blc Yellow Bird ;:167

No i piękny Bordowy Cycu ;:306 kolorem też oszałamia :tan

Dendrobium antenowe - ciężka sprawa i pamiętam, że już go jakiś czas rozgryzasz i miałam nadzieję, że w tym roku się uda ;:223

I Gratuluję uratowania reanimka, ale to było raczej pewne, że w Twoich rękach on da radę, tylko szkoda tych wszystkich nerwów związanych z jego zakupem.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18667
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki

Post »

Cycnodes Wine Delight jest niesamowity. Już znalazł się na liście moich chciejstw i zlokalizowałem sklep gdzie go można dostać. :heja
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, przez Ciebie znów leżę plackiem ;:oj

Cycnodes Wine Delight to dla mnie nr 1
Chyba bym się zapłakała, gdybym u TAKIEGO storczyka utrąciła pąki, ale... dobrze, że pozostały te trzy.
Uwielbiam oglądać spektakl wzrostu i otwierania pąków. Niesamowite jego trzecie zdj. z pąkiem - doskonałość w połączeniu
z tajemniczością :)

Jestem zdumiona, że Dendrobium Rainbow Dance znów ma tyle pąków. Niesamowity storczyk. Widać, że u Ciebie czuje się
rewelacyjnie.

Pomarańczowa katlejka super, ale chciałabym ją zobaczyć w świetle dziennym. Lampa błyskowa pewnie przekłamała jej kolor.
Śliczna aksamitna warżka.

Dendrobium 'antenkowe' u mnie padło całkiem, pomimo ratowania :roll:
Tobie nic nie poradzę, ale cieszę się, ze przynajmniej u Ciebie żyje.
Mireczko,co do Lycaste - jak mam ograniczać podlewanie w hydro ??? Mam nie dolewać wody i storczyk ma stać na sucho jakiś czas ?
Jestem w hydro wciąż zielona.

Pierniczki prawdziwie artystyczne ;:138 Widać, że Córcia ma talent po Mamusi ;:215
(U nas by nie doczekały Świąt )
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, czapki z głów ;:138 Ale uczta dla oczu! Wszystkie cudne ;:3
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko ale pięknie u Ciebie, normalnie kopara mi opadła :;230 trochę ochłonęłam to może uda mi się coś sensownego napisać.
Po pierwsze zbiorówka piękna, najbardziej OSF mnie w niej zachwycił, jak ja lubię te jego kwiaty.
Po drugie cattleye, całkiem ładne stadko Ci się uzbierało ;:138
Po trzecie piękny pęd na coelogyne messangena, mój od dwoch lat nic, przypuszczam że zakupiłam go jako NFS i teraz sobie poczekam na jego kwiaty ;:174
Po czwarte dendrobium harvyanum lubię te żółte postrzępione płatki. Mj tez lada moment zakwitnie, co mnie zaskoczyło bo dotychczas kwitł wiosną.
Po piąte Prosthechea vitellina Majus i jej energetyczny kolorek ;:167 , jak nie uśmiercę swojego maleństwa, które mam dzięki Tobie, to może kiedyś też się doczekam kwiatów
Po szóste Phal Amboinensis x tetraspis bardzo podoba mi sie ta krzyżówka ;:167 bo jak wiesz ostatnio mam faze na phale :;230
Po siódme Bc. Yellow Bird, ciesze się że Ci zakwitła, mówiłam ze to roślina która rośnie i kwitnie jak chwast ;:3 warto mieć ją w swojej kolekcji
Po ósme Dendrobium Rainbow Dance to szaleniec straszny, ale będziesz mieć niedługo chmurke różowo-żarówiastych kwiatków ;:138
Po dziewiąte Cycnodes Wine Delight to nie moja liga, ale kwiat pochwale bo bardzo ładny energetyczny kolorek

Dendrobium Little Gem x tangerianum x minie ;:218 dziwne co mu nie pasuje w warunkach uprawy, może potrzebuje wiecej czasu na aklimatyzację.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Prosthechea przeurocza !
W ogóle pięknie u Ciebie.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Mirki

Post »

Obejrzałam i padłam z zachwytu. Nie, Mirko, u mnie nigdy tak nie będzie, nawet w przybliżeniu, obawiam się. Nie dlatego, że rośliny są kłopotliwe - to ja jestem kłopotliwa dla nich, w tym problem.
Cycnodes jest wspaniały, pączków żal, ale jak by nie patrzeć, większość się rozwinęła.
A reszty nie będę chwalić pojedynczo, bo bym musiała po prostu wszystkie nazwy tutaj wypisać ;:3
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Mirki

Post »

Zajrzałam tu po długiej przerwie, a u Ciebie takie cuda były... Niesamowite masz te roślinki, oczu oderwać nie można.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”