Storczyki Mirki

Zablokowany
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko same cudowności u Ciebie, szczególnie podoba mi się ten do ogrodu. Boski - sama kiedyś chciałam coś podobnego dorwać, ale wtedy cena zwalała z nóg :evil: .
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki

Post »

Co to jest to ogrodu, jakiś obuwik? :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Mirki

Post »

To pierwsze to najpiękniejsze dendrobium jakie widziałam w życiu ;:oj czy już się nim zachwycałam ? ;:303 :D

Mam nadzieje ze katlejka będzie Ci jeszcze kwitła Mirko. Moja kwitła ok 4 tygodnie wiec jest szansa ;:108
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Mirki

Post »

Potwierdzam-Dendrobium po prostu prześliczne! ;:oj
Mariae cudna ,na trzecim zdjęciu pięknie widać ten meszek na warżce
i pochwalę jeszcze Gersenii-zachwycił mnie urodą ;:138
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko może i niewiele kwitnień ale za to jakie. Dendrobium niezmiennie mnie zachwyca, moje wciąż stoi jak zaklete ;:14
P. mariae maśliczne kwiatki, w kolorach jakie lubię, sama długo o nim myślałam i w końcu go kupiłam, a nie dawno zaszczycił mnie pedem więc za jakiś czas też może uda mi sie zachwycać jego kwiatkami na żywo.
P. gerseni mam siewkę, więc jeszcze lata świetlne nim zakwitnie.
Promenea piękne słoneczko, tylko mogła by kwitnąć zimą gdy słonka brakuje. :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko te pierwsze Dendrobium coś pięknego ;:167 czy ono ma jakąś nazwę? O rany muszę takie zdobyć :shock:
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Mirki

Post »

Jakie piękne! Nic nowego nie wymyślę, to pierwsze dendrobium jest zachwycające. :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczka nam się tu czai ;:175, nie odpowiada... i pewnie czeka na wpis spóźnialskiej Aśki :oops: :wit
Zaraz będę u siebie robić prezentację roślinek od Dobrej Wróżki ;:196

A teraz zachwyyyyty....
Dendrobium Atroviolaceum x eximium CUDNE ;:224
Udało Ci się wspaniale uchwycić jego urodę. Myślę, że wcale niełatwo zrobić jemu dobre zdjęcia.
Jest zdecydowanym królem Twoich kwitnień ;:215

Phal. mariae, Gersenii (ale dużo kwiatów naraz !) mają kolorystykę, do której mam również słabość. I do tej 'szczoteczki' na warżce :D
Za to kwiaty D. Rainbow Dance, z cieniowanymi fioletami i wzorzystą warżką są powalające :D

Mireczko jakim Cypripedium zaszczyciłaś swój ogród ?
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Mirki

Post »

Niezmiennie wzdycham do dendrobium atroviolaceum x eximium, po prostu bosko u Ciebie kwitnie ;:167
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Lucynko , Norbercie -tak to jest cypripedium niestety nie było fiszki i nie wiem jaka odmiana ale nie ma to znaczenia ważne żeby chciała się zaaklimatyzować i kiedyś zakwitnąć to będzie pełnia szczęścia.
Czaiłam się na nie już od jakiegoś czasu i oto jest.

Olu hm nie wiem czy się niem zachwycałaś w sensie dendrobium myślę ,że tak powiem Ci ,że ja tez nieustannie sie nim zachwycam , przez kolejne 3 noce pod rzad kot zrzuca mi go z parapetu (niskiego na szczęście bo w wykuszu) a ja dostaję szału bo zbieram kulki i wodę , najważniejsze jednak ,że nic się nie stało storczykowi bałam się ,że będą połamane pędy.
Cattleyka juz u mnie zdążyła nacieszyć oczy Kasi i przekwitła le mam nadzieje ,że uda mi się ja doprowadzić kiedyś do kwitnienia.
Miała piękna korę na zewnątrz i taka szatańska myśl mi przeszła wczoraj przez głowę , a może zostawić ?. Dziś jednak zdecydowałam ja przesadzić do hydro i dobrze bo korzenie były w kępce mchu już w większości zgnite ale na szczęście były tez nowe korzonki i rosnące 2 nowe psb. Cieszę się ,że Kasia o mnie pomyślała :)

Asiu Ja uwielbiam robić zdjęcia ważkom a szczególnie tym,, szczotkom".
Dziękuję w imieniu dendrobium. Powiem Ci ,że wahałam się przy jego wyborze do dziś nie wiem dlaczego , może dlatego ,że byłam pierwszy raz u ogrodnika storczykowego i dostałam oczopląsu a może dlatego ,że moim priorytetem wtedy był zakup Laelii którą kupiłam a która do dziś mi nie chce zakwitnąć tylko rośnie w lisciory i to wielkie ,mój niecierpiący storczyków M mnie na niego namówił za co będę mu dozgonnie wdzięczna :;230

Kasiu Odczaruje się zobaczysz a wtedy i Ty będziesz czarowała nas jego kwiatami, bo mimo że nie pachnie to jest piękne i obojętnie z której strony by na niego nie patrzeć.
Promenee kiedyś już miałam ale wtedy ja zabiłam, dlatego byłam ogromnie zdziwiona kiedy ta rosła i do tego zakwitła.
To fajnie ,że i u Ciebie będzie można podziwiać kwiaty u mariae.

Marto To dendrobium Atroviolaceum x eximum , do dzieła Zdobywco ;:306

Josiu (Pelidea) ;:196 Doprowadzić do kwitnienia nijak się ma do Twoich dzieł. To pryszcz podlać i patrzeć czy kwitnie Ty masz niesamowity talent.

Asiu skąd wiedziałaś ,że czekam na Ciebie ;:306
Tak masz rację cuda wyprawiałam,żeby go obfocić ale udało się jako tako pokazać jego piękno i jak już wyżej wspomniałam on jest uroczy z każdej strony z góry te kropeczki ach i och.
Powiem Ci ,że tez byłam zaskoczona tyloma kwiatkami u gersenii i mam wrażenie ,że to kwitnienie jest bardziej zbliżone do tego czego na początku oczekiwałam czyli zaczyna mi się podobać , zapachu nie potrafię zinterpretować to jest subiektywne odczucie każdego mi np coś z imbirem się kojarzył a koledze córki zapachem z Zoo :;230 czyli niezbyt ładnie takiego skojarzenie w odniesieniu do zapachu jeszcze nie słyszałam .
Rainbow wściekło się i przez to go nie masz ale co się odwlecze .... ;:333
Tak to cypripedium ale nazwy bliższej nie znam , nieważne jest śliczne i to mi wystarczy.

Luisa ;:196
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko dobrze że katleykę przesadziłaś teraz ciepło to nie problem bo podłoże szybko przesycha, ale zimą to już mogłby być problem.
Myslę że niedlugo nacieszysz oczy katlejką, ja też nią ich nie nacieszyłam bo kwiaty zżuciła po dwóch dniach, chyba upał je wykończył.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko - serdecznie dziękuję za miłe słowa. Ale ja tam uważam, że doprowadzić do kwitnienia storczyki to nie taka łatwa sprawa. Mi się udało tylko z białym falkiem.

A u Ciebie cuda same kwitnące. :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wspaniała kolekcja storczyków ;:oj ;:oj ;:oj jestem pod wielkim wrażeniem :)
Pozdrawiam :wit i miłego weekendu życzę ;:3
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”