Storczyki Mirki

Zablokowany
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

No to się uśmiałam , mi się wszystko udaje ;:306 o chciałabym ,żeby ta było.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Hej Mireczko jak sie trzyma ten tetraspis x ... co pomazywalaś ostatnio z tymi nie ciekawymi plamami.
Udało się go wyleczyc?
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Kasiu opryskałam czym się dało na koniec zasypałam węglem i czekam , póki co nie ma więcej zmian.
Pani od której kupiłam mówi ,że to oparzenie słoneczne ale z tym phal stoją na parapecie inne . Co o tym sądzisz popatrz jeszcze raz na zdjęcie.
Moje już w szklarence wieczorem pokażę cały swój dobytek na wakacjach.

Tak się zastanawiam czy nie ująć tej menażerii jako majątek w testamencie ;:306
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Bożesz o jakim Ty testamencie mówisz ;:oj Ty weź to pewnie ubezpiecz jako cenny majątek przed kradzieżą :;230 a nie pierdoły Ci w głowie ;:134
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Marto, ja już Mireczce pisałam, że nasi mężowie, to by ten nasz "storczykowy majątek" z pocałowaniem ręki
rozdali za darmo, najlepiej już jutro gdyby to było możliwe ;:191
Choć są pewnie wspaniałe wyjątki wśród Mężów...

Ja w każdym razie przesadzam, gdy Go nie ma, podlewam, gdy Go nie ma, a jak kupuję, to tak upycham, żeby nie zauważył.
Chyba, ze pięknie kwitnący, to stawiam na najbardziej widocznym miejscu :D
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Joanno :;230 jakbym siebie widziała w Twoim opisie ;:306 co najlepsze mój mąż by rozład moje towarzystwo a nawet wyrzucił na kompost, tylko że on nie zdaje sobie sprawę z tego ile niektóre storczyki są warte ;:306 no bo ile może kosztować taki mały wypierdek, jak on kupił takiego dużego i kwitnącego za 29.99 zł ;:333 ale niestety ostatnio lekko go uświadomiłam, bo skomentowałam ile PP wzięła za przesyłkę Pocztex 24h, czym odsyłałam ostatnio rośliny w ramach reklamacji. Jak usłyszał że za 41 zł sprzedawca kazał mi wysłać dwie rośliny na swój koszt to zaskoczony spytał się mnie ile te rośliny były warte ;:306 nabrałam wody w usta, coś tam pokręciłam i temat zmieniłam :;230
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Marta Ty nie narzekaj bo Twój eM jest wspaniałomyślny masz regał na oknie, drzewo w pokoju u mnie to od żadnym względem by nie przeszło jedynie na zakupy przymyka oko ostatnie zakupy prawie 700 więc z tej strony jest ok. Zna ceny mniej więcej.
Z ciekawości przy okazji zapytam czy można sałatę też ubezpieczyć ;:215

Co do trefnego zakupu to każda z nas przechodzi co jakiś czas takie emocje (złe) ja dawno temu tam kupiłam kilka storczyków i w jednym przypadku listki były poobcinane i widać było jakieś ogniska chorobowe a drugi przypadek miał być z pędem kwiatowym tylko ten pęd trzeba było szukać szkłem powiększającym. A że wyjeżdżałam na drugi dzień na wakacje nie było czasu na odsyłanie . Skończyło się na niemiłej wymianie emaili i bardzo dłuuugiej przerwie w zakupach.Staram się tam nie kupować jak nie muszę.
Można też dostać roślinę z wełnowcami jak my z Asią.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

On cicho siedzi, ale swoje myśli. :wink: Ostatnio usłyszałam wiązanke jak próbował się dostać do centrali obok drzewa i słyszę jak jęczy i sapie i później tekst "miało mi to nie przeszkadzać!!!!" no i zrobiłam się taka malutka ;:130 i szybciutko w podskokach odciągałam drzewo ;:65

Pewnie mnie jeszcze nie raz spotka taka przykrość z zakupami. Byle nam wszystkim takich rzeczy jak najmniej się zdarzało a najlepiej wcale ;:333
Na marginesie takie postępowanie sprzedawcy, którym pisałaś, czyli na 100 % celowe nie mieści się w mojej głowie. Mnie by po prostu sumienie żywcem zagryzło ;:222
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Mirki

Post »

tak czytam o tych Waszych lubych i się nadziwić nie mogę.. Mój tylko się podśmiechuje jak latam z wiadrem po domu. Albo gdy siedzę na forum, to pyta: "co tam w Storczykowie?" Przymierzamy się teraz do kupna takiej małej działeczki rekreacyjnej, na grilla i takie tam - zwykły ROD. Noi stwierdził, że będę się mogła tam rządzić, jemu jest obojętne, byle było ładnie. Na co ja mówię - ale ja się nie znam na ogrodach. A on: "na storczykach też się nie znałaś i co?:)" ;:306
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ooooo i to jest Olu mąż na medal ;:215 gratuluję wygranej w plebiscycie "mąż vs storczyki" ;:306
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Mirki

Post »

To ja czekam na zdjęcia białej katlei Mirko. Bardzo się cieszę ze wreszcie udało ci się trafić. Oby ci pięknie i chętnie kwitła ... i pachniała ;:304
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Fajnie się czyta posty pozakupowe, bo tyle nowości i radości w nich :) Miłe to :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ze względu na gorąco katlejka dopiero będzie wysłana. Jak przyjdzie to się pochwalę.
Phal tetraspis x crimson cherub ma się jakby lepiej korzonki powietrzne są zielone znaczy zaczyna żyć i listek ze stożka wzrostu który był częściowo albo złamany albo odcięty wznowił wzrost, zmiany się zahamowały więc myślę ,że będzie dobrze,szkoda że pędy kwiatowe zatrzymały wzrost.
Niewiele u mnie kwitnie ale pokażę te kilka a co tam

Niezawodne dendrobium


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Phal. Mariae


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Phal Gersenii


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wciąż pojedynczymi kwiatkami kwitnie D. Rainbow Dance


Obrazek

Podobnie jak Epidendrum Floribundum


Obrazek

Promenea


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A na koniec nie domowo tylko ogrodowo nowy zakup


Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”