Storczyki Mirki

Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Storczyki Mirki

Post »

Miruś oko można nacieszyć, ale uprawiać i zgłębiać wiedzy nie będę :oops: Do tej pory robiłam im więcej krzywdy niż uprawiałam więc pozostanę na oglądaniu.
Chciałam powiększyć zdjęcie żeby sprawdzić co to za ziemniaczki, ale się nie da ;:306
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Maryś uśmiałam sie z tych ziemniaków chodziło Ci o 2 zdjęcie ? nie to nie to ;:306
Kurczę usunęłam wczoraj z kompa i chyba dlatego nie chcą się powiększyć.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ale się musiałaś napracować dla mnie Mireczko, taki długi post wyszedł. Dziękuję ;:168

Powoli zbieram informacje o hydro i gromadzę w głowie, żeby dojrzeć do małego eksperymentu na jakimś
storczykowym króliku doświadczalnym. Na pewno nie zrobię przenoszenia wszystkich na hurrraaaa :wink:
Pada mi właśnie jedno z dendrobiów, które prawdopodobnie i tak jest na straty.
Zrobię sobie dokumentację fotograficzną przed i po...
Denerwujące jest dla mnie to, że w żadnym sklepie ogrodniczym nie mogę normalnie kupić tego pomarańczowego keramzytu
tylko muszę zamawiać przez internet i dopłacać za przesyłkę :?

Uśmiałam się z określenia Marii - kartofelki :D Zresztą z wyglądu, pseudobulwy pozbawione liści tak wyglądają.
A czy to Twoje Rossioglossum faktycznie nie ma zupełnie liści ? Może ten w tle do niego należy ?
Moje rośnie Mireczko w korze i już ma baaardzo ciasno. Przymierzam się do przesadzenia.
W niedzielę zrobie fotkę i też Ci pokażę w całości. Moją roślinę też dostałam ze zmianami na liściach i z bonusem (tarczniki),
które udało mi się zwalczyć.
Jednak ślady po żerowaniu zostały. Za to dwa młode przyrosty są już całkiem zdrowe.

Dendrobia Pierardii maleńkie, ale od września już sobie porządnie odpoczęły, więc niech się biorą do roboty ;:211
W końcu wiosna już jest ;:3

Super, że Dendrobium mohlianum ma młody przyrost :)
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Mirki

Post »

coelogyne cristata - o mamuniu! ;:167

Phal Braceana x manii - bardzo urokliwy okaz. Zastanawiam się nad nim od pewnego czasu. Jak oceniasz uprawę? Widzę że jak na hybryde pierwszorzędowa to calkiem obficie kwitnie. Czy one pachną? Pasowałby do mojej kolekcji ;:224 Już go widzę na swoim parapecie ;:224
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Teraz tak na szybko odpowiem Oli.
Nie zastanawiaj się tylko kupuj, nic przy niej nie robiłam i bez problemu zakwitła, niestety nie pachnie ale kwiaty są tak urocze, że nie musi, no i sporo kwiatków na łodyżce.
Więc jak masz możliwość (zakładam źródło zakupu jest to samo co moje więc jest gwarancja) to zamawiaj.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko super że coelogyne zakwitło ;:63 . Niesamowite ma kwiaty, prawda. Dendrobium mohlianum jest po prostu bajeczne, moje z OG ledwo dycha, wiec będę musiała postarać się o nowy egzemplarz ;:131
P. eguestris puszcza nowy pęd, ale czy on nie jest zapętlony w trzon? Dziwnnie wygląda.
Krzyżówka z manni też ładna. Muszę chyba kilka phali sobie kupić, bo ostatnio tylko dendrobia mi kwitną i zrobiło sie tak mnotematycznie.
Czekam niecierpliwie na zdjęcia nowości.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Niezwykle piękne kwitnienia harveyatum i cristata-niesamowite piękno ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Mirki

Post »

MirkaS pisze: Życzę Ci żeby Toje coelogyne było z tych chętnie kwitnących bo one potrafią być wredne ;:14
To może zdradź swój sekret na kwitnienie :)

-- 6 kwi 2018, o 23:20 --
MirkaS pisze: Więc jak masz możliwość (zakładam źródło zakupu jest to samo co moje więc jest gwarancja) to zamawiaj.
A mogłybyście zdradzić to źródło zakupu?
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Trochę długa przerwa mi wyszła a zbierałam się kilka razy a że reaktywowałam mój wątek ogrodowy to chyba więcej czasu tam spędzam.

Luisa odpowiadam z refleksem szachisty ;:222 a więc moja cristate wynoszę na czas letnio-jesienny do szklarenki zasilam dolistnie jako ostatnia przynoszę do domu zaprzestając podlewania (tylko sporadycznie coś kapnę) aż do wiosny kiedy widać zawiązki kwiatowe zaczynam podlewać.

Zacznę od zakupów a więc zakup z 8.03 (nie nie to nie prezent na dzień Kobiet ;:185 )

Obrazek

Od lewej D. Draconis , Angraequm Sesqupedale, D. Trantuanii i Epid. Stamfordianum .

W drugiej paczce dłuuuugo oczekiwanej bo 5 tyg

Obrazek

Phal. Tetraspis x Crimson Cherub

Obrazek

Phal. Mannii - niestety nie jestem zadowolona bo zamawiałam p. mannii black ;:222

Epicattleya Rene Marques Flame Thrower

Obrazek

Coelogyne pandurata

Obrazek

Lycaste Shonan Harmony x Lyc. Auburn który otrzymałam w gratisie za długie oczekiwanie i chyba za pomyłkę z mannii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponownie kwitnie znana juz wam Phal. Amboinensis x tetraspis

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nadal kwitnie phal. Braceana x mannii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobnie jak dendrobia :
Rainbow Dance

Obrazek

oraz najpiękniejsze d. mohlianum

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hybrydka

Obrazek

Wiem ,że już przynudzam ale znowu kwitnie dziecię phal. Salmon Copper Star

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/URL

Asiu u Ciebie zrobił bałagan szkodnik na 4 nogach a u mnie ;:223
ja sama, zerwałam niechcący górny kosz który spadł na dolny i oba runęły na kwiaty na parapecie na szczęście szkody nie były straszne , złamany pęd no i wściekłość na litry wylanej wody (bo jak wiecie hydro) no i zbieranie po salonie kulek no ale miłośc do kwiatów wszystko przezwycięży ;:306

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/bb040b16c95d6819]Obrazek


Obrazek

Na koniec moja niespodzianka , wymieniałam wodę w pierwszej części kwiatów i patrzę :shock: ;:138
Epidendrum floribundum , niestety albo aż ,1 kwiatek (za późno zaczęłam podlewać) ale jaki piękny w moich kolorkach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arkadius d. harveyanum ma pęd i niebawem zakwitnie ;:224

Kasiu equestris nie jest zapętlony już ładnie urósł ten drugi przyrost.

Asiu , Olcu ;:167

Milego oglądania :wit
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

No to sobie przed spaniem pooglądałam. Ile nowości :shock:
D. drakonis taki olbrzymi w porownaniu do mojego ciekawe kiedy zaszczyci Cię kwiatki.
Podoba mi sie też krzyżówka amboinensis x tetraspis.
D. mohlianum ma bardzo żywe kolory przez co zdobył moje ;:167
I na koniec epidendrum floribundum jeden kwiatek ale za to jaki ;:173
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ależ Mireczko dałaś po oczach, piękne kwitnienia, piękne nowości. Tej braceany x manii już nie ma nigdzie, patrzę na Twoją i zazdraszczam bardzo ;:167 ;:167 ;:167 . D.trantuanii kupiłaś, śliczne jest, też się do niego przymierzam. A będziesz je dalej uprawiać na podkładce? Fajnie dostać taką lycaste za dłuższe oczekiwanie :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, już chciałam wyłączyć komputer, a tu niespodzianka :heja :tan :heja

Tak się zastanawiałam, kiedy wreszcie zaprezentujesz te zakupy ??
Ale zacznę od końca. Śliczna niespodzianka - Epidendrum floribundum :D Nie szkodzi, ze jeden kwiatek.
Ale jaki ;:224 Też kocham zielenie, czerwienie, pomarańcze :)

Pobojowiska Ci nie zadroszczę. Zwłaszcza zbierania tych kulek. Zaraz przypomniałam sobie jak jako dziecko stłukłam
litrową butlę z gęstą śmietaną. Wyobraź sobie sprzątanie drobnych kawałków szkła w śmietanie ;:222
Na szczęście nie masz większych strat w roślinach. Uff...

Nigdy nie pisz, ze przynudzasz. My tu chętnie pooglądamy i przeanalizujemy każdego piega na płatkach p.Salmon Copper Star.
Ach, to połączenie energetycznych kolorków (nie mówiąc już o d. mohilianum) ;:226

Phal. Braceana x mannii niesamowita, tyle kwiatów... Czy ona pachnie ?
Phal. Amboinensis x tetraspis świetne zdjęcia. Jakim aparatem fotografujesz, że Ci takie wyraźne zbliżenia wychodzą ?

I na koniec zakupy :D Będziesz Mireczko u nas specjalistką od Lycaste. Kwiaty tej gratisowej mają piękny kolor i są
ogromne. Nie będę się mogła doczekać na ich Twoje kwitnienie. Poproszę wtedy o fotorelację od fazy pąków.
Czy wszystkie kupione przesadzałaś ? Jeśli tak, to jaka decyzja - kora, czy hydro ?
Super roslinki ! Wszystkie wygooglowałam z ciekawości :)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko no nie mogę ukryć zachwytu nad tym, co kwitnie i nad nowościami, które oczywiście wygooglowałam. :lol: Widzę, że masz sporo ciekawych roślin i czekam w szczególności na Dendrobium Trantuanii. Ostatnio właśnie coś mnie ciągnie na Dendrobium i chyba coś muszę sobie z tej materii kupić. Coś czuję, że to będzie jeszcze przed wystawą i tym samym złamie się z moim detoksem zakupowym. ;:14 "nie wierz nigdy kobiecie...jak mówi, że nic już nie kupi"

Z tych co kwitną Phal. Braceana x mannii - zachwyt za kolor i kształt kwiatu.
Dendrobium mohlianum ten kolor... ;:167
Epidendrum floribundum bardzo mi się podoba jego kolor, jednak chyba to nie będzie nigdy moja bajka. Chociaż kto to wie do końca. ;:306

Też dołączam się do pytania odnośnie tego, czy wszystko przesadziłaś w hydro?

PS i więcej już tak nie rozrabiaj, bo serce się kraja ;:145
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”