Quercusowa kolekcja

ODPOWIEDZ
Quercus
50p
50p
Posty: 76
Od: 28 lut 2009, o 13:43
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Quercusowa kolekcja

Post »

Moja choroba storczykowa zaczęła się ponad rok temu. Zaraziłam się od koleżanki. Tradycyjnie zaczęło się phalaenospisa, a potem poszło już lawinowo. W tej chwili na parapaetach ( póki co) jest blisko 40 storczyków, w tym dominują catleye i dendrobia, są też 4 phalaenopsisy, cambrie, zygopetalum, jedno oncidum, 2 cymbidia. Aktualnie mocno kombinuję i oczywiście pracuję nad moim mężem aby zbudowac w domu orchidarium. I tuptam z niecierpliwością bo niedługo mają przyjść 3 dendrobia : wardianum, amethystoglossum i thyrsiflorum.
Wczoraj zakwitła u mnie cattleya, kupiona jako niespodzianka, a według tego co widzę jest Laeilocattleya Gold Digger
Obrazek
Obrazek

A to prezent od mojego męża
Obrazek

Będe wstawiać na bieżąco moje skarby :wink:
Pozdrawiam
Danka
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Witamy Danka w storczykowym swiecie. Dolaczasz do grona storczykomaniaköw wiec uwazaj bo ta zaraza przenosi sie w bardzo szybkim tempie. :lol:

Kolekcja okazala, gratuluje i oczywiscie ze czekamy na twoje fotki :lol:
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Quercus
50p
50p
Posty: 76
Od: 28 lut 2009, o 13:43
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post »

Sama już zarażam kolejne osoby :wink:

Kolejne z mojej kolekcji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Danka
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Danusiu, masz piękną kolekcję,chwal się dalej.


Pozdrawiam :P
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Witam moją imienniczkę.

Twoja kolekcja wspaniała a Oncidium masz śliczne ( moje niestety zastrajkowało w tym roku).
Jestem ciekawa co tam trzymasz w rękawie ??? :D

Pozdrawiam D.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Witaj Danusiu, zasobna ta Twoja kolekcja i taka różnorodna. Jestem pełna podziwu dla Twoich katlejastych, widać umiesz się z nimi dogadać, bo ładnie Ci kwitną. Podoba mi się to katlejaste z pomarańczowym kwiatem, co to jest? Chyba mam coś podobnego, co kupiłam przekwitające i co na razie jest u mnie NN.
Czekam z niecierpliwościa na nowe fotki pozostałych storczyków z Twojej kolekcji.
Quercus
50p
50p
Posty: 76
Od: 28 lut 2009, o 13:43
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post »

Mam sporo roslin kupione jako niekwitnące. I czekam, szczególnie na dendrobia botaniczne, aż podrosną i mam nadzieję nagrodzą mnie pięknymi kwiatami. Niektóre z moich roślin są jeszcze bardzo młode, więc lata czekania przede mną. Podobno cierpliwość jest cnotą :wink: Z cattleyi udało mi się kupić moją wymarzoną Brasssolaeilocattleye Chunyeah #19. Mam dorosłą rośline, ale póki co nowych pędów brak. Poza tym roślina w doskonałej kondycji, puszcza nowe korzenie. Więc pozostaje czekać...
No i dalej:
Potinara Burana Beauty
Obrazek
Cymbidium tak kwitło, aktualnie ma około 15 nowych pędów, więc szaleje:
Obrazek
Jeden z moich falków:
Obrazek
Pozdrawiam
Danka
Quercus
50p
50p
Posty: 76
Od: 28 lut 2009, o 13:43
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post »

śnieżka pisze:Witaj Danusiu, zasobna ta Twoja kolekcja i taka różnorodna. Jestem pełna podziwu dla Twoich katlejastych, widać umiesz się z nimi dogadać, bo ładnie Ci kwitną. Podoba mi się to katlejaste z pomarańczowym kwiatem, co to jest? Chyba mam coś podobnego, co kupiłam przekwitające i co na razie jest u mnie NN.
Czekam z niecierpliwościa na nowe fotki pozostałych storczyków z Twojej kolekcji.
Tą pomarańczową kupiłam na wystawie w Warszawie jako cattleya auriantica x laelia flava. Od czasu zakupu we wrześniu kwitła już 3 x na nowych pędach.
Pozdrawiam
Danka
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Trzy wymienione przez ciebie Dendrobia sa bardzo ladne. Dendrobium wardianum i thyrsiflorum sa spokrewnione z farmeri ktörego ja mam. Kwitnie naprawde bardzo obficie okolo 3 tygodni. Jednak przy ich uprawie trzeba kilka waznych informacji scisle przestrzegac.
To dopiero bedzie widok jak ci zakwitna :lol:

Czy te Dendrobia sa juz doroslymi roslinami?
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Dzięki Danusiu za informację, chodzi mi o coś takiego.
Moją kupiłam chyba jesienią, ale po tym jak okwitła to wypuściła 3 młode przyrosty, jeden większy i dwa maluszki, za to o kwitnieniu nie ma mowy.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Grazynko a jak z nia postepujesz ?
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Quercus
50p
50p
Posty: 76
Od: 28 lut 2009, o 13:43
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post »

Jolusia pisze:Trzy wymienione przez ciebie Dendrobia sa bardzo ladne. Dendrobium wardianum i thyrsiflorum sa spokrewnione z farmeri ktörego ja mam. Kwitnie naprawde bardzo obficie okolo 3 tygodni. Jednak przy ich uprawie trzeba kilka waznych informacji scisle przestrzegac.
To dopiero bedzie widok jak ci zakwitna :lol:

Czy te Dendrobia sa już doroslymi roslinami?
Tak to są dorosłe rośliny, ale z podziału, więc na kwitnienie mogę trochę poczekać. Dokształcam się jak mogę w kwestii dendrobiów. Moim naprawdę wymarzonym jest dendrobium bullenianum. Jeśli możesz podziel się wiedzą odnośnie dendrobiów. :) Każda rada jest na wagę złota :)
Pozdrawiam
Danka
Quercus
50p
50p
Posty: 76
Od: 28 lut 2009, o 13:43
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post »

śnieżka pisze:Dzięki Danusiu za informację, chodzi mi o coś takiego.
Moją kupiłam chyba jesienią, ale po tym jak okwitła to wypuściła 3 młode przyrosty, jeden większy i dwa maluszki, za to o kwitnieniu nie ma mowy.

Obrazek Obrazek
Ja bardzo skromnie podlewałam zimą, praktycznie potraktowałam je jak dendrobia, chłodno i głodno. Jak widać im to służy. 4 z moich cattleyi mają pochewki kwiatowe, ale zdarza im się wysychać bez puszczenia pąków :roll: Nie wiem dlaczego. Ciekawa jestem jak zachowa sie moja potinara, bo przez zimę wypuściła 8 nowych przyrostów. Zobaczymy czy będzie miała zamiar zakwitnąć. Ja się jeszcze cały czas uczę jak je pielęgnować. I chyba najbardziej im służy kiedy nie kocham ich zbyt mocno :wink:
Pozdrawiam
Danka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”