Moje storczyki - Anna

Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

A tak wygląda keika Obrazek odsadzona kilka dni temu od rośliny matecznej. Jest to już druga, pierwsza zakwitła u mojej mamy po około 9 miesiącach. Ciekawe ile będę czekała u tej na kwiaty, które dodatkowo pachną w słońcu. Kwiaty rośliny matecznej są takie:Obrazek
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

A tam gadasz, że niewyszukane :wink: są piękne i oryginalne :D Dla mnie każdy jest wyjątkowy :D 'Białaski" wszystkie uwielbiam- mają swój niepowtarzalny urok :P a ten cytrynowy - cudeńko - pierwszy raz widzę taki odcień :P a ten różowy - wygląda jakby obsiadło go stado motyli :shock: :shock: :shock: A tak na marginesie - każda chciałaby takiego faceta, który by kupował takie piekności kobiecie na poprawę humoru :wink:
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

A to szykujący się do kwitnienia Phalaenopsis Jacqueline Obrazek
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dzięki Dorotko za miłe słowa. To fakt - dobrze mieć takiego faceta, który na dodatek gdy kupuje pamięta czy taki już mam czy nie.
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

żółty w bodrowe ciapki też piękny. to nic dziwnego, że każdy kwiat ma inne ułożenie plamek. nie ma 2 identycznych kwiatów, nawet na 1 roślinie.
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Wiosna się zbliża, bo moje kwiatki robią miłe niespodzianki. Oto kolejna- paphiopedilum hybryda o żółtych kwiatach ma 2 pąki Obrazek i drugi mniejszyObrazek
Moja mama ma taki sam, gdyż oba pochodzą z podziału mojego storczyka. Niestety dziś będąc u niej zauważyłam, że pączek stał się brązowy. Czy to jest wina otwartego na chwile balkonu i zimnego powietrza?
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Aniu, wszystkie są piękne :!: ten cytrynowy jest niesamowity, aż bije po oczach 8) :lol:
Biały bardzo dostojny, jak duże są jego kwiaty :?:
Prezent od Mężczyzny zachwycający :shock: to nic że popularny kolor, ale taka ilość kwiatów to naprawdę rzadkość :shock:
"Ciapatek" prześliczny, mam z tej samej "rodziny" i też każdy kwiatek jest inny :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Kwiat białego ma 9,5 cm. A ten od mężczyzny ma małe kwiatki bo tylko 4 cm ale jest ich dużo. Dziękuję za miłe słowa.
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

A to mój ostatni z prezentów od mężczyzny-cattleyka
Obrazek

Kolejny phalaenopsis, który zakwitłObrazek
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Aniu, bardzo ładnie u Ciebie i kolorowo, przybyło ci trochę nowych nabytków i pączusie szykują się do kwitnienia, będzie pięknie.

Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Aniu, gratuluję kwitnień. Też mam takiego żółtego w bordowe plamki i bardzo mi się podoba :) Chętnie kupiłabym jeszcze jednego w tego typu :twisted:
elizabett-1977
200p
200p
Posty: 278
Od: 20 sty 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Żywca

Post »

AnnaL pisze:Dzięki Dorotko za miłe słowa. To fakt - dobrze mieć takiego faceta, który na dodatek gdy kupuje pamięta czy taki już mam czy nie.
Witaj Aniu,mój mąż nawet nie zauważy kiedy kupię sobie nowego,zazdroszczę Ci.Z drugiej strony moja sytuacja tez jest dobra,mogę kupować bez b/o.
:lol:
Twoje storczyki śliczne ;:13 na "łaciatka "mam chrapkę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Aniu prześliczne storczyki, ten żółciutki przepiękny, takie nasycone kolorem słoneczko :D a ten żółty w bordowe kropki-cudo :D :shock:
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”