Storczyki Blondysi :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Storczykowa pisze:chyba jestem jedyną osobą, której to przeszkadza. w domu to każdy może sobie je nazywać jak chce, ale na forum powinno się używać prawdziwych nazw.
Storczykowa Tobie to przeszkadza i zwracasz innym uwagę a jak TOBIE zwrócono uwagę, że na forum powinno się używać poprawnej pisowni , że się nie pisze "sobie" tylko SOBIE to nie reagujesz tak jak powinnaś. Chyba coś nie tak? To wszystko z mojej strony. Więcej nie będę sobie zawracała Tobą głowy bo wynika z tego jak w starym przysłowiu, że "dziad sobie, a baba sobie". Wyciągnij wnioski z tego.
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

orange30 pisze:
Storczykowa pisze:chyba jestem jedyną osobą, której to przeszkadza. w domu to każdy może sobie je nazywać jak chce, ale na forum powinno się używać prawdziwych nazw.
Storczykowa Tobie to przeszkadza i zwracasz innym uwagę a jak TOBIE zwrócono uwagę, że na forum powinno się używać poprawnej pisowni , że się nie pisze "sobie" tylko SOBIE to nie reagujesz tak jak powinnaś. Chyba coś nie tak? To wszystko z mojej strony. Więcej nie będę sobie zawracała Tobą głowy bo wynika z tego jak w starym przysłowiu, że "dziad sobie, a baba sobie". Wyciągnij wnioski z tego.
będę pisać sobie, bo mi tak wygodniej. ale te wasze głupie nazwy są o wiele gorszwe i bardziej wkurzające.
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Witajcie :)
Mario Tereso bardzo dziękuję za link- przejrzę, może znajdę swoje maluchy.
Mam już zdjęcia swoich nowych lokatorów. Wszystkie to chyba Cambrie.
Kolejno przedstawiam :) :
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Teraz drugi kwiatek:
Obrazek Obrazek Obrazek
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

I kolejna zdobycz ;):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Jak widać PSB całkiem, całkiem po lewej na dole widać wychylający się korzonek. Myślę, że będzie dobrze:)
Teraz zdjęcie Phalaenopsisa Violet. Po krótkiej kuracji wczoraj została włożona do ziemii. Na jednym ze zdjęć widać nadal rosnący pęd kwiatowy. Moja ogromna nadzieja na kwitnienie:) Mam nadzieję, że kuracja mu nie zaszkodziła:)
Obrazek Obrazek Obrazek
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Mam do Was pytanko. Kupiłam wczoraj w Obi podłoże do storczyków. Włókna, chipsy i kora. Na zdjęciu powyżej ładnie widać jaki to rodzaj. Jak dla mnie jednak jest ono dość ścisłe. Do tej pory każdy storczyk miał w doniczce samą korę. Nie wiem, czy takie podłoże mu nie zaszkodzi. Napiszcie proszę co sądzicie na ten temat?
Pozdrawiam :) Obrazek
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Tez jestem ciekawa.Ja uzywam z tej firmy nawóz i bardzo sobie go chwalę.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Blondysiu, chętnie podzielę się z Tobą moimi spostrzeżeniami.
Na początku mojej przygody ze storczykami trafiłam właśnie na TO podłoże. Stosowałam je bezkrytycznie ufając, że skoro specjalistyczne dla storczyków, to będzie dobre.
Praktyka wykazała jednak co innego. Podłoże faktycznie okazało się mało przewiewne - jak piszesz ,zbyt ścisłe.
Już miesiąc po przesadzaniu wytwarzały się nieraz jakieś grzyby i... trzeba było przesadzać na nowo :?
Obecnie, jeśli już muszę (z braku innego podłoża) korzystać z powyższego, wybieram z niego jedynie grubsze kawałki kory, pomijając wszelkie części miałkie.
Najchętniej korzystam z podłoża z Orchidsklepiku, ale ponieważ jest ono z kolei zbyt przepuszczalne, upycham (tylko w niewielu miejscach) mech torfowca (sphagnum) i wtedy jest O.K. :)

Pozdrawiam, Joanna
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Witaj Art :),
tego właśnie się obawiałam :( Najgorsze jest to, że nie można zajrzeć do środka gdyż opakowania jak widać są nieprzeźroczyste. Mam pecha bo kupiłam aż dwa worki - 16 zł. zmarnowane.
Tak się zastanawiam, czy możny by je wykorzystać po zmieszaniu w proporcji 1:1 z korą, czy lepiej zupełnie dać z nim sobie spokój. Co o tym myślicie?
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Blondysiu, ja na temat tego podłoża wiele Ci nie powiem, ponieważ go nie stosowałam. Ale patrząc na nie na Twoim zdjęciu, wydaje mi się, że jest zbyt mało przewiewne. Ja stosuję tak jak Joasia podłoże z orchidsklepiku, z tym, że ja nic do niego nie dodaję, po prostu rozdrabniam troszkę korę aby wypełnić największe luki. Ono w związku z tym, że ma takie grube kawałki szybciej wysycha, więc po prostu częściej podlewać
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Blondysiu, nie są zmarnowane ! Zrób po prostu tak jak ja (czyli powybieraj grubsze kawałki ). Możesz też dodać do tego parę kawałeczków węgla drzewnego, a na dno warstewkę keramzytu (można,ale nie trzba).
Te zabiegi zwiększą cyrkulację powietrza wewnątrz doniczki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”