Storczyki jogi

ODPOWIEDZ
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Storczyki jogi

Post »

Witajcie
Jestem tu nowa, wiec proszę o wyrozumiałość. Dostałam na urodziny storczyka chyba phalaenopsis. Czytałam Wasze porady i staram się do nich dostosować. Mam go dopiero 10 dni więc na razie nic sie nie dzieje. Po przyniesieniu do domu opadło parę nierozwiniętych pęków ale reszta kwiatków trzyma sie dzielnie. Wczoraj natomiast dostałam od koleżanek też storczyki ale w koszyczku a kwiatki są powbijane w taką zieloną gąbkę. Mam pytanie jaka to odmiana i czy z tego da się coś odzyskać, czy tylko będą cieszyć oko do przekwitnięcia? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Piękny Phalaenopsis. a to w koszyczku to Dendrobium 'phalaenopsis'. ja kiedyś taki miałam (ciętą łodyżkę) i mi się w wazonie trzymała pare miesięcy, może twoja też będzie się tyle trzymać.
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

Witaj
storczyk wyglada zdrowo ,i musze powiedziec ze jest bardzo ladny .nie podlewaj go jeszcze
bo widac ze ma mokro .a te ciete to tylko oko ciesza .
pozdrawiam aska
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Dziękuję Wam bardzo za informacje :). Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witaj "Nowa" :wink: :)

Phalaenopsis, bardzo ładna roślina :) Piękne i zdrowe liście ... pozwól mu na spokojną aklimatyzację i daj trochę przeschnąć, a za podlewanie zabierz się, kiedy korzenie będą szare/srebrzyste.
Niech długo cieszy, bo kwiatki ma bardzo oryginalne :)
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Witaj joga wśród zakręconych.
Storczyk w kolorze uroczym a dendrobium w koszyku słodkie. Wiem,że na tym nie poprzestaniesz ( z własnego doświadczenia).Powodzenia, to nie jest trudne :)
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

witaj Joga
jak masz już jednego, to teraz tylko kwestia czasu, aż pojawią się następne :twisted:
aa...najważniejsze jak już pewnie wyczytałaś to cierpliwość ;)
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Witaj, też jestem tu nowa - tak oficjalnie, bo moje storczyki mam od lata i trochę wcześniej forum podczytywałam :)
Awatar użytkownika
ljlj100
100p
100p
Posty: 186
Od: 1 paź 2008, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Post »

Witaj Joga. Na Forum zaglądam od niedawna i strasznie żałuję, że najpierw nakupiłam sterty fachowej literatury. Po przeczytaniu tylko miałam mętlik w głowie. A tu nauczyłam się wszystkiego i chętnie korzystam z doświadczenia zaawansowanych kolekcjonerów. Coś mi się wydaje,że też się zakochasz, czego z całego serca Ci życzę.Pozdrawiam serdecznie. Bożena
Awatar użytkownika
Agnieszka_73
200p
200p
Posty: 416
Od: 16 paź 2008, o 21:17
Lokalizacja: Białystok

Post »

Witaj :) Ja też na forum "nowicjusz", ale storczyki mam od paaaaaaaaru ładnych lat. Nie przelej tego cudaczka, bo to chyba najszybszy i najgorszy błąd początków storczykowych.
Powodzenia :)
To ja typ niepokorny :)
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

ljlj100 pisze:Witaj Joga. Na Forum zaglądam od niedawna i strasznie żałuję, że najpierw nakupiłam sterty fachowej literatury.
Ale, ale :!: Co ja słyszę :) . Fachowa literatura jest też potrzebna. O ile zgadzam się z twierdzeniem, że po jej przeczytaniu można miec mętlik w głowie :wink: (informacje o tych samych gatunkach różnią się czasem diametralnie!), o tyle uważam, iż jest niezbędna w celu np.
* miłego relaksu przy porannej kawce,
* podziwiania fantastycznych zdjęć i gatunków, które nigdy na naszym, parapecie nie zagoszczą :lol:,
* czy też dopoduszkowego odreagowania całodziennego stresu (jeśli takowy się nam chcąc nie chcąc przytrafił...)
Ja uwielbiam swoje sterty fachowej literatury i mogę je wertować w nieskończoność.....

Pozdr,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Mysza ja mam podobnie, książki storczykowe leżą przy łóżku, na wypadek jakbym rano lub wieczorem miała ochotę na pooglądanie zdjęć. Lub jakbym chciała dowiedzieć się czegoś o czym na forum nie było mowy, albo jakbym chciała poczytać o jakimś gatunku, żeby mieć podstawy ;:165
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ciekawa jestem, jak należy dbać o takie ścięte storczyki,żeby przetrwały jak najdłużej? Czy wystarczy sama czysta woda?
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”