Phalaenopsisy, vandy, nobile..

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnieszka_73
200p
200p
Posty: 416
Od: 16 paź 2008, o 21:17
Lokalizacja: Białystok

Post »

Kora, keramzyt i włókno kokosowe.. I po sekrecie :)
Mała, spokojnie, cymbidium wybuja Ci pod niebo :) Wszystko z czasem :) A co się stało z dendrobium?
To ja typ niepokorny :)
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

No w sumie nie wiadomo jak długo Dendrobium kwitło już przed zakupem. Na pewno zmiana miejsca też miała wpływ. Moje zakupione kwitnące dendrobium już po dwóch tygodniach zaczęło przekwitać. Ale za to dendrobium z lutego już pokazało ładny pęd kwiatowy.
Awatar użytkownika
Agnieszka_73
200p
200p
Posty: 416
Od: 16 paź 2008, o 21:17
Lokalizacja: Białystok

Post »

Jak dla mnie to bardzo łatwy storczyk, całe lato i teraz mi kwitnie, jedyna wada, to gubienie liści :) Śmieszne te bezliściowe patyki z kwiatami, a u mnie kwiaty wyrastające z ziemi :) Często zraszam.. firankę :) Więc wilgotność mają, podlewam normalnie, nawóz rozcieńczam.. Jak dla mnie łatwiejszy w uprawie niż "łatwy" dla wszystkich phalaenopsis :)
To ja typ niepokorny :)
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

aha, bo nie dodałam, że u mnie 2w1 - dendrobium phalenpsis :)

na razie liście zielone, nowe przyrosty rosną, a kwiaty - no właśnie nie wiadomo jak długo kwitło przed zakupem. No i zalany był masakrycznie w momencie zakupu.
Obrazek
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Agnieszka_73
200p
200p
Posty: 416
Od: 16 paź 2008, o 21:17
Lokalizacja: Białystok

Post »

Każdy storczyk przechodzi stan spoczynku.. Nawet te, co kwitną na okrągło muszą kiedyś odpocząć :) Sprawdziłaś korzenie? Przesadziłaś? Mam nadzieję, że nic mu nie jest..
To ja typ niepokorny :)
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Nie, nie przesadziłam. Na razie nie mam odwagi. I nie wiem jakie podłoże (najbardziej łopatologiczne wydaje mi się phalenopsis w obsłudze).
Liście są zielone, nic nie obsycha, nie brązowieje, a nowe bulwy - przyrosty też wzrastają.
Być może na wiosnę zdecyduję się przesadzić - po pierwsze do przezroczystej doniczki, bo w ten sposób łatwiej jednak kontrolować stan korzeni, a po drugie muszę się nauczyć jakie podłoże do jakich storczyków.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Agnieszka_73
200p
200p
Posty: 416
Od: 16 paź 2008, o 21:17
Lokalizacja: Białystok

Post »

Taaaa.. Każdy uczy się na błędach, przeważnie swoich ;) Podłoże kup normalne do storczyków. Nie wiem, ale coś co u mnie miało zbyt mokro (np kupiony w hiper phal )zostawało natychmiast przesadzane. Trzymam kciuki za Twoje śliczności :)
To ja typ niepokorny :)
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Jeśli wszystko z tym Dendrobium będzie w porządku i nic złego się nie objawi, to nie musisz go przesadzać- Dendrobium lubi przyciasne doniczki, a podłoże musi być trochę drobniejsze niż do Phalaenopsis.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Agnieszko, prześliczne masz storczyki :P To jasne dendrobium z jasno-fioletowawymi wstawkami jest boskie ;:215 I cymbidium też urzekające; mam bardzo podobne, tylko środeczek ma trochę jaśniejszy niż Twoje. Czy Twoje vandy już kwitły (lub przynajmniej miały pędy kwiatowe)? Ja właśnie odważyłam się na pierwszą vandę - brunnea, ale trochę się boję, żebym nie popełniła jakiś błędów w opiece; bardzo bym chciała, żeby zdrowo rosła i pięknie kwitła (czego życzę również wszystkim Twoim roślinkom) :P
Awatar użytkownika
Agnieszka_73
200p
200p
Posty: 416
Od: 16 paź 2008, o 21:17
Lokalizacja: Białystok

Post »

Przeważnie storczyki lubią "ciasnotę". Grażynko, moje siedzą w korze, keramzycie, włóknie kokosowym.. Mają się dobrze.
Aguś, jak z kameliami sobie radzisz (widziałam Twoje cudowności! dech zapiera..) to i z resztą dasz radę. :)
To ja typ niepokorny :)
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

moje dendrobia jak na razie intensywnie rosną..ale pochwalę się moim ostatnim nabytkiem
Obrazek
za jedyne 50 zet.
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Józefie, piękna Vanda ;:31 i ta cena wyjątkowa. Nie dziwię się, że ją kupiłeś.
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

renata75 pisze:Aguś . Aga mam jeszcze pytanie gdzie kupujesz włókno kokosowe i czy ono wygląda jak czipsy kokosowe.

Pozdrawiam :P
Renatko ja kupuję chipsy kokosowe i włókno kokosowe w sklepie zoologicznym , chipsy są to kawałki sprasowane w formie bloczka ( tak jak pisała Agnieszka o włóknie ) , odrywasz je i zalewasz ciepłą wodą zwiększa swoją objętośc , natomiast włókno kokosowe gdy namoczysz wygląda jak torf .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”