Storczyki Anusski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Tygrysek, Anussko, prześliczny ! Najfajniejsze ma dwie symetrycznie umieszczone plamki. Niczym oczka ciekwasko wyglądające na nas ze zdjęć ;) Oby Twoje roślinki kwitły długo, mnogo i zdrowo;)
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Storczykowa pisze:piękny Phalaenopsis, mimo, że zdeformowany. ale ładny.
Witaj Storczykowa :)
O co chodzi z tą deformacją? Jestem świeżynka i nie potrafię znaleźć różnic. Dla mnie jest on piękny:) Na co zwracać uwagę?
Pozdrawiam!
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Blondysia pisze:
Storczykowa pisze:piękny Phalaenopsis, mimo, że zdeformowany. ale ładny.
Witaj Storczykowa :)
O co chodzi z tą deformacją? Jestem świeżynka i nie potrafię znaleźć różnic. Dla mnie jest on piękny:) Na co zwracać uwagę?
Pozdrawiam!
to jest raczej Phalaenopsis specjalnie zdeformowany, tzn. że te boczne płatki są inne niż u normalnych. kiedyś widziałam Phal, który miał 3 płatki i 3 warżki (ale nie podobał mi się). ale twój jest ładny. lubię piegowate storczyki.
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Więc o to chodzi? ;) Dziękuję za wyjaśnienie. Może twórca tego kwiatka uznał, że trochę fantazji doda mu uroku:) To tak jak z kundlami u psów- zawsze są piękne i niepowtarzalne :) Całe szczęście, że kwiatek Anusski bardzo zyskał na tym eksperymencie:)
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Aniu, masz niebywałe szczęście że udało Ci się zdobyć 2 tak niespotykane falenopsisy :!:
nowy nabytek nie mniej zachwycający od poprzedniego (o ile nie bardziej jeszcze :lol: )
Może to jest jakaś myśl :roll: ...idę do sklepu i nastawiam się że nic nie kupię "bo i tak nie mam miejsca" czy coś w ten deseń, a wychodzę z taaaaakim cudem :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Piękne kwiaty i kolory.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Aniu, przepiękny Twój nowy zakup. Niezbyt często można spotkać kwiat o podobnym wyglądzie, ale jak już się spotka, to nie można wyjść bez niego :D
Ril
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 wrz 2008, o 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:shock: O rany, kolejne cudo!

Masz jakiś talent do wynajdywania pięknych oryginalności widocznie. A może to one znajdują Ciebie :wink:

A OBI to niebezpieczne miejsce jest! Jak byłam ostatnio (najwyraźniej tuż po nowej dostawie) to do tego stopnia zgłupiałam że kupiłam coś czego nawet nazwać nie umiałam. (okazało się miltoniopsisem, któremu nie wiem co nie pasuje w moim domu i teraz się męczymy oboje :cry: ) No ale jak tam nie chodzić skoro takie cuda bywają?!

Niech kwiatuszki zdrowo Ci rosną!
Awatar użytkownika
marta c
200p
200p
Posty: 387
Od: 7 cze 2008, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Post »

Gdzie w polsce takie pieknosci niespotykane u mnie sprzedaja :?: chyba sie poswiece i wroce do polski (tylko przez storczyki oczywiscie) :lol:
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Marto C, paradoksem jest to ,że od niedawna relatywnie można kupić takie cuda w marketach po przystępnej cenie. Wcześniej widywałam storczyki przeważnie w kwiaciarniach i to po minimum 45 zł. Dlatego nigdy nie zdecydowałam się na zakup (poza tym wszędzie czytałam, że to ogromne wyzwanie hodować storczyki). Teraz można dostać kwiatki po 20 zł, a nawet taniej w przecenie. Takie wymęczone też mają swój urok. Cóż jest piękniejszego nad widok kwiatka wracającego do zdrowia i kwitnącego dla nas?;)
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja wolę kupowac kwitnące, a jak niekwitnące, to muszą być w dobrym stanie. tego białego, co ma obecnie półmetrowy pęd, kupiłam przekwitniętego i gdy puścił swój 1. pęd u mnie, to się bardzo cieszyłam i zastanawiałam, się, jaki będzie mieć kolor, chociaż się domyślałam, że będzie biały, bo na kartce wetkniętej w doniczce pisało "Phalaenopsis white satin".
ale u mnie to raczej bardzo oryginalnych storczyków nie ma, chyba, ze na wystawach. po sklepach bywają najzwyklejsze białe i różowe. uwielbiam takie, ale już takie mam, chcę coś oryginalniejszego.
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Mnie ostatnio oczarowało kilka sztuk na allegro, jednak mam obawy co do tego w jakim stanie dojechałyby do mnie :(. Dlatego boję się ryzyka tego zakupu.
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Blondysia pisze:Mnie ostatnio oczarowało kilka sztuk na allegro, jednak mam obawy co do tego w jakim stanie dojechałyby do mnie :(. Dlatego boję się ryzyka tego zakupu.
mnie też kilka oczarowało. wczoraj widziałam tam mojego wymarzonego białego z mazami, ale jestem pewna, że R. nie zgodziliby się mi go zamówić, tym bardziej, że jeszcze nigdy tam nic nie zamawiałam. jedyny mój storczyk, który był kupowany przez internet, to żółta Vanda (żyje do dziś i ma się dobrze). zamówiłam ją 3 lata temu na orchidarium, pół roku czekałam na nią, aż w końcu przyszła do mnie w maju/czerwcu 2006.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”