Galeria Tofika :)

ODPOWIEDZ
Toffy
100p
100p
Posty: 117
Od: 14 paź 2008, o 17:21
Lokalizacja: Manchester

Post »

Witam :)
Dziś pora na dwa kolejne storczyki do kolekcji. Zdjęcia zrobione od razu po wyciągnięciu z foli i jeszcze liście się ni ułożyły.
Są z przeceny, ale wyglądają na zdrowe.
Pierwszy mój biały :)
Obrazek Obrazek

Drugi biały z różowym środkiem :)
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

No nieeee, piszesz że z przeceny, a toż to pełnowartościowe rośliny, i jeszcze mają pączki :shock: :shock:
gdzie takie przeceny fajne :?: :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

śliczne... uwielbiam takie Phalaenopsisy... w ogóle lubię storczyki o białych kwiatach...
Toffy
100p
100p
Posty: 117
Od: 14 paź 2008, o 17:21
Lokalizacja: Manchester

Post »

W lidlu ;:1 , ale w Manchester :).
Poprzednie kupowałam za 5,99 funta, te są z przeceny za 2,99 funta. Ale ceny chyba porównywalne jak w Polsce.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ech, trochę za daleko żeby jechać :lol:
w moim Lidlu nigdy nie widziałam storczyków :twisted: raz tylko jakąś marną cambrię ale kosztowała ponad 30 zł :roll:
Nic tylko pogratulować udanego polowania :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Toffy, życzę sukcesu w wyhodowania tacca z nasion. Ja mam z tym przykre doświadczenia. Próbowałam dwukrotnie i z tacca chantrieri i z nivea. Niestety, żadne z nasion nie wykiełkowało przez ponad 8 miesięcy, mimo, że zapewniałam temperaturę ok. 25-27 stopni. Być może to wina
przeterminowanych nasion zakupionych na Allegro. Podobnie było z drzewkiem żółwiowym. Zakupiona sadzonka tacca, mimo, że początkowo pięknie się rozrastała, niestety, po kilku miesiącach padła, gdy temperatura w pomieszczeniu spadła do 19 stopni. Padła nagle, w ciągu 2-3 dni. Po moich doświadczeniach uważam, że to jest roślina, którą się kupuje ze względu na jej piękno i oryginalność na prezent, nie bacząc na to, że wkrótce padnie, lub, jeśli do hodowania, to do oranżerii przydomowej.
Toffy
100p
100p
Posty: 117
Od: 14 paź 2008, o 17:21
Lokalizacja: Manchester

Post »

Dziękuję ;:140 za miłe słowa. A moi podopieczni to chyba niedługo obrosną w piórka od tych miłych słów :) hehe a ja razem z nimi :). Ale tak polubiłam to forum, że dziennie to chyba z 10 razy tutaj zaglądam i czytam, czytam,czytam :) SKARBNICA WIEDZY,a encyklopedie roślin i kwiatów to do pięt nie dorastają temu forum. ;:108

ps. a to wszystko przez poziomke ;:13

Wandziu dziękuję, że i tutaj mi odpowiedziałaś :) Powoli tracę nadzieję, że cokolwiek będzie z tych nasionek. Ale z drugiej strony jak już są w drodze do mnie to na pewno ich nie wyrzucę. Posadzę, będę obserwować i może może, jest we mnie taka mała iskierka nadziei :oops: Zobaczymy jak się uda to będzie super, a jak nie to kolejne doświadczenie ląduje u mnie :)
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jeanne pisze:No nieeee, piszesz że z przeceny, a toż to pełnowartościowe rośliny, i jeszcze mają pączki :shock: :shock:
:lol:
Zgadzam się z opinią Jeanne ;:32
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Piekne storczyki, i bardzo dobra cena :) okazy zdrowia :)
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Takie storczyki, za taką cenę?! Ty to masz oko Toffy ;:165

Ja będę trzymać kciuk za Taccę, niestety u siebie nie mogę jej hodować, mam niską temperaturę w mieszkaniu i nie bardzo miałabym jak zapewnić jej wyższą, więc będę podziwiać wasze ;:225
Toffy
100p
100p
Posty: 117
Od: 14 paź 2008, o 17:21
Lokalizacja: Manchester

Post »

Witam :)
Dziś zauważyłam coś dziwnego na jednym z moich storczyków, dokładnie na tym "zmutowanym". Nie wygląda to na pączek kwiatu, na nowy pęd też nie jak dla mnie wygląda to na keike. Ale proszę o zdefiniowanie bardziej doświadczonych osób. Wtedy dopiero będę się cieszyć :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Za bardzo doświadczona to ja nie jestem, ale to chyba jednak keike Toffy. Gratuluję, masz piękne storczyki :)
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Obawiam się że to keiki :) w takim razie gratulacje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”