Jestem-menia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Jakaś idiotka, powinna kartoflami handlować. Tak kiedyś powiedziałam jednemu właścicielowi kwiaciarni, który storczyki trzymał na południowym oknie wystawowym i dokładnie je pozalewał. Oczywiście pędy kwiatowe zostały popalone słońcem. Wysępiłam od niego 2 biedaki po 13 zł. Jeden wypuścił pęd boczny, pączek powinien się nie długo rozwinąć. Bardzo jestem ciekawa, jaki będzie. Wygląda, że raczej będzie ciemniejszy.
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

też tak sobie Wandziu pomyślałam i one są po 35 zl, ale ja boję się tam kupić storczyków, te zalanie.
;:104
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ładne masz te storczyki ;)
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

menia pisze:Staram się jak mogę, prawie codziennie te powietrzne korzonki kompresuję wodą destylowaną a listki przecieram
Bardzo ładne roślinki :)
Mam pytanie: co masz na myśli pisząc o kompresowaniu korzonków? Czy chodzi o spryskiwanie? Czy listki przecierasz codziennie?
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Szamanko listków nie przecieram codziennie, co 2 lub 3 dzień. Moje kompresowanie to szmatka dość mocno namoczona w wodzie destylowanej i owijam nią korzonki i trzymam tak 10-15 minut. Też tego nie robię codziennie.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hmmm... każdy sposób jest dobry, jeśli jest skuteczny.. Ale ten chyba może być dość żmudny przy większej ilości storczyków.. ;) Ja na razie nie miałabym tego problemu, bo mam tylko 3 storczyki.. ;)
W każdym bądź razie widać, że Twoim taka metoda bardzo służy, bo wyglądają pięknie :)
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Ja też mam tylko 3 więc to mały problem dla mnie,ale już choruje na więcej. Niestety w kwiaciarniach drogo, a do dużych supermarkietów daleko.Teraz chciałabym różowego albo żółtego :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

menia pisze:Ja też mam tylko 3 więc to mały problem dla mnie,ale już choruje na więcej. Niestety w kwiaciarniach drogo, a do dużych supermarkietów daleko.Teraz chciałabym różowego albo żółtego :D
a na wystawy masz daleko? jak masz blisko, możesz zajrzeć na wystawę, bo tam jest zawsze duży wybór. ja też mam daleko do miejsc gdzie można kupić storczyki (tylko kwiaciarnie są dość blisko, ale tam rzadko kupuję, bo drogo), ale najwięcej to właśnie z wystaw mam. czasem coś się w supermarkecie kupi, ale tam często są w złym stanie
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

No na wystawę najbliżej miałabym do Warszawy, około 90 km :cry:
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Menia, mnie też marzy się żółty ;) albo jakiś w ciapki ;) Ja na razie trenuję swoją silną wolę - postanowiłam, że nie kupię żadnego storczyka, dopóki nie upewnię się, że umiem się nimi opiekować :]
Nie sztuka nakupować pięknych kwiatów, a potem je wyrzucać..
Próbuję reanimować mojego pierwszego falka, ale jakoś marnie mi idzie... Stąd moje postanowienie.
Ale jak przeglądam cudne kolekcje forumowiczek...to ehh... ciężko mi ćwiczyć tą silną wolę ;)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

może kiedyś nauczysz się dobrze dbać o storczyki, ale na to też potrzeba czasu. zanim się nauczyłam je dobrze uprawiać wiele mi padło, ale zwykle przez złą jakość wody/nawożenie/nieodpowiednie warunki w pokoju (niektórym, np. Dendrobiom, Paphiopedilom, Miltoniom moje warunki nie pasują). a mi się marzy biały w rózowe kropki...

No na wystawę najbliżej miałabym do Warszawy, około 90 km
to kapiasto... ja mam 15-20 km więc jeżdze, bo to nie jest aż tak strasznie daleko. a niektórzy i kilkaset km przejadą, by być na jakiejś wystawie... jak masz możliwość dojechać, to możesz się chociaż raz wybrac, jak chcesz. niektóre storczyki można kupić tylko na wystawie (ja na wystawie kupuję Vandy, bo nigdzie indziej ich nie spotkałam)
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Vandy jak czytam jest bardzo wymagające, więc prędko się nie wybiore w Warszawie będę jeszcze w tym miesiacu, moze cos upoluje
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

menia pisze:Vandy jak czytam jest bardzo wymagające, więc prędko się nie wybiore w Warszawie będę jeszcze w tym miesiacu, moze cos upoluje
aha. Vandy są dość wymagające, nadają się raczej dla doświadczonych hodowców, ale na wystawach są nie tylko Vandy. jest sporo Phalaenopsisów i innych storczyków...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”