Pierwszy storczyk

Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Uwielbiam takie widoki :wink: pączki jak balony :lol: to wielka radość pierwsze własne kwitnienie, dlatego gratuluję z całego serca :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ho, ho gratulacje. Informuj następnymi zdjęciami o postępach w kwitnieniu
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

;:33 Ale mi się cud przydarzył. Jednemu storczykowi, który już od początku sprawiał kłopoty ze stożkiem wzrostu, a potem cały liść sercowy wypadł (resztę liści podwiędłych trochę, trzymałam dla zasilania nowego maluszka, którego wypuścił wiosną z boku), dziś w środku dojrzałam coś zielonego:
Obrazek
Dziwiłam się po pojawieniu się maluszka, że ten główny wypuszcza nowe korzonki (na maluszku też się pojawiały oddzielne), a on wiedział co robi. :lol: - będą dwa.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Szczęściara z ciebie!:) Mnie sie jeszcze maluch na Phalaenopsis nie trafił, ale ......ten, którego dostałam na imiueniny od dzieciaków coś wypuszcza z boku. Korzonek to to nie jest z pewnością. Albo więc trzeci pęd kwiatowy, albo ..... Cicho, żeby nie zapeszyć!
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wandziu, niech to będzie trzeci pędzik kwiatowy.
z tego co zdążyłam zauważyć, maluchy powstają w przypadku, gdy roślina ratuje się z jakiegoś powodu. Więc jeśli maluchy nie powstają to chyba trzeba się cieszyć, że są zdrowe i im dobrze.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jovanka pisze:zgodnie z prawidłami :P jako ,ze storczyki sa mało przewidywalne,zaskakują-
czasami taki cudak /listeczek :P / wyrosnie w pozornie uszkodzonym stożku.
To właśnie o tym storczyku pisała rok temu Jovanka, że czasem zdarza się cud - i się zdarzył.
Gdyby nie uwagi Jovanki i innych tu na forum, to poruszałabym się jak we mgle. Każda uwaga i obserwacja jest cenna.
Obrazek
Dziś już widać zielony listeczek, a byłam 100% pewna, że on zamiera, bo liść sercowy wyszedł mu jak mleczak - z a dotknięciem a w całości.

Niedługo będzie rocznica mojej obecności na forum, więc planuję stworzenie podsumowania roku, z fotkami jak wyglądały, a jakie są teraz i tym sposobem pożegnanie starego wątku i zaczęcie nowego, bo zarzekała się żaba błota - z jednego zrobiło się więcej niż 21 :lol:
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”