Moje storczyki - Phragmipedium i inne

Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Agnieszko jeżeli mogę podpowiedzieć, a ostatnio czytałam właśnie tekst o tej roślinie, to osoba prowadząca ją (roślina w rewelacyjnym stanie) dodaje do podlewania parę kropli soku z cytryny. Bardzo dobra strona właśnie o twoich ulubionych roślinach, jeżeli oczywiście jeszcze jej sama nie odkryłaś www.paphiopedilum.pl w zakładce storczyki :D .
Olla
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 maja 2008, o 12:06
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Hej hej :)

jasminee1, Mamba - dzięki za słowa uznania ;:91

volcowitch - dzięki za linka, na pewno jeszcze nie raz sie przyda :)


Agar, chyba muszę Ci udzielić bardzo nielubianej odpowiedzi (przynajmniej przeze mnie :lol: ) - otóż nie robię nic specjalnego z moimi kwiatami.
Może opiszę warunki u mnie w pokoju: ja mam do dyspozycji tylko okno północne z temperaturą ok. 19-21 st. zimą i ok 25 st. latem. Podlewam wodą destylowaną, czasami dodaję troszkę nawozu (jak mi sie przypomni). Jak kupowałam phragmipedium, to od sprzedawcy dowiedziałam się, że ten gatunek jest prosty w hodowli i potrzebuje o wiele więcej wilgoci niż np. phalaenopsis :D . Ja stosowałam taką metodę: latem codziennie zraszałam podłoże, a teraz tak co 2-3 dni (podobnie robię z sabotkiem). I to w sumie wszystko. Może któraś z informacji Ci się przyda :)

Pozdrawiam gorąco
Ola
Był tylko jeden kruczek... paragraf 22.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Olu, masz wyjątkowo piękne okazy :shock: ten sabotek mnie zachwycił i powiem szczerze że ja też mam problem z doprowadzeniem mojego do kwitnienia (choć powtarzam sobie że rozetka jeszcze za mała :lol: ). Może powinnam jednak cześciej go zraszać tak jak Ty to robisz :wink: a w jakim podłożu jest Twój :?: do storczyków naskalnych czy w zwykłym jak falenopsisy :roll:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Olla
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 maja 2008, o 12:06
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Wielkie dzięki Jeanne :D
Jako podłoże została zastosowana kora. Tak się zastanawiam, czy kluczowej roli nie odgrywa tu przypadkiem niska temperatura panująca na parapecie :roll: (szczególnie zimą wyrażnie czuć chłód).

Pozdrawiam
Ola
Był tylko jeden kruczek... paragraf 22.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mój (a raczej moje bo mam 2 sabotki :wink: ) też stoją na parapecie ( w łazience gdzie ) jest dość chłodno, nie ma grzejnika pod oknem tylko na przeciwleglej ścianie) :roll: i też mają korę jako podłoże, zastanawiam się czy nie zmienić im na takie specjalne do storczyków naskalnych, ale możliwość zakupu będę miała dopiero na wystawie w lutym.
Mam nadzieję że nie kwitną dlatego że za mlode rozetki są :lol:
A jak długo masz tego sabotka, bo wydaje się dość duży, szczególnie te liście, taka super gęsta kępa :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ładne Paphiopedilum, tym bardziej, że to twoje kwitnienie. miałam kilka Paph. ale u mnie one nie chciały nigdy kwitnąć. wolę Phalaenopsisy i Vandowate. na inne storczyki mogę popatrzeć u kogoś.
Olla
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 maja 2008, o 12:06
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Jeanne, paphiopedilum mam od lutego 2008 (czyli niedługo będzie rok :shock: ). Jak go kupiłam, to miał 3 rozetki. Obecnie jedna rozeta zaczyna powoli obumierać (po przekwitnięciu), z drugiej jest obecne kwitnienie, a z trzeciej będzie następne :D Kwiatek na tym nie poprzestaje, ponieważ w drodze jest już czwarta rozeta :D

Pozdrawiam
Ola
Był tylko jeden kruczek... paragraf 22.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Olu, to dokładnie tak jak u mnie, też kupiłam pierwszego sabotka w lutym 2008. Miał tylko jedną dorosłą rozetę (kwitła) i jedną malutką która dopiero teraz zaczyna osiągać rozmiary tej starszej :roll:
Mój drugi sabotek, kupiony miesiąc później, miał więcej rozetek ale małych, teraz też jeszcze rosną...także może po prostu muszę być bardziej cierpliwa i na każdego przyjdzie pora :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Olu, co słychać u Twojego phragmipedium? Paphiopedilum jeszcze kwitnie? Niektóre z moich są właśnie w pełni rozkwitu, a niektóre zaczynają powolutku więdnąć :roll: Pojawiają się też zaczątki nowych rozetek, na razie jest to rozmiar "mini", ale za jakiś czas :wink:
Olla
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 maja 2008, o 12:06
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Witam wiosennie :D

Ufff... w końcu mam chwilę, żeby pokazać zmiany na moim oknie. Muszę przyznać, że trochę ich jest :tan


Po pierwsze: Phragmipedium w końcu zakwitło :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



A tu jeszcze fotka z obecnie kwitnącymi okazami:

Obrazek




Pozdrawiam ciepło
Olla
Był tylko jeden kruczek... paragraf 22.
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Piekny sabotek, jaka intensywnosc koloröw :shock: :lol:
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękne Phragmipedium. duży ma kwiatek? chyba nigdy nie widziałam takiego, więc nie wiem... ale śliczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”