Ewelinka - ...ach te storczyki ;) czyli moja galeria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Twój Phal.zyskał apaszkę :wink:
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Ewelinko, ale się pośmiałam przy ostatnich postach :) :) :) ! Najpierw patrzę - jakaś niezbyt ładnie
wyglądająca szmatka obwiązuje pęd Twojego storczyka. A tu pod spodem widzę tłumaczenie i zawstydzoną buźkę...
No dobrze myślę, ładnie wyglądałoby coś zielonego, a tu parę postów dalej - zielona wstążeczka - jakbyś czytała
w moich myślach :wink: ! A te pędy: główne, boczne, poboczne ;:191 usiłowałam zrozumieć !
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Znam te emocje związane z nowym pędem. Świetnie Sobie poradziłaś z tym prostowaniem. Ja ostatnio wyciągałam pęd bo był zagięty pod liściem. Ale miałam stracha. :roll:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

a mi kiedyś wyszedł pęd na storczyku bardzo dziwnie. najpierw wyszedł grzbiet łodygi, potem ta końcówka, która rośnie i na której są kwiaty. oczywiście uschła ta gałązka. ale inne na szczeście rosną normalnie... i nie podwiązuję ich szmatkami ani wstążkami, bo mam te takie dziwne "obrączki" do przypinania łodyżek do kijka.
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Storczykowa! Chyba wiem o jakich "obrączkach" mówisz- jeśli to ą te co myślę to widać je na zdjęciach ale musisz się trochę przypatrzeć bo mają podobny kolor co patyczki... Ja nie mogłam ich użyć w przypadku tego pędu bo jak już pisałam nie chciałam wtykać kolejnej podpórki a sam pęd był za bardzo odchylony w stosunku do patyczka który już jest. Ta wstążka była wyjściem awaryjnym ;:181
Pozdrawiam,
Ewelinka
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Ewelinko to wyjście awaryjne jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pęd jest zabezpieczony, a samo wiązanie jest nieszkodliwe dla storczyka. Sama stosuję podobnie zakupione do tych celów wstążeczki. U mnie akurat w różowym kolorze :D , to tak dla uweselenia całości.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Storczyk w szaliczku! Chyba niedługo swojemu będę musiała zrobić to samo. Ma już chyba ze 25 cm i szybko rośnie nadal.
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Ciesze się, że się Wam podoba :D Pęd rozwija się jak szalony! A pąki coraz większe... ;:173 za jakiś czas wkleję następne zdjęcia :wink:
A jeszcze powiem że moje storczyki którym ucinałam pędy (ciemno różowy i biały w plamki) zregenerowały się :tan Dostały dwa razy nawozu i robiłam im okłady na liście i teraz są już prawie w pełni sił ;:159 Tylko białemu zesechł cięty pęd :( Nie wiem czemu bo ucinałam go zaraz za linią ostatniego kwiatu, a poza tym inne się tak nie zachowywały... Myślałam że później puści z jakiegoś oczka pęd a tu nici...
Tak teraz wygląda tak:
Obrazek
Pozwolę mu uschnąć do końca. Co Wy na to :?:
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

czasami łodyżka usycha po kwitnieniu i nie wydłuża się. jak uschnie całkiem utnij go. za kilka miesięcy powinien puścić nowy. niektórym z moich też powiędły łodyżki.
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Niech sobie powolutku sam zasycha. Pod Twoją opieką na pewno wypuści nowe pędy. :lol:
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

;:7 Wracam do Was po małej przerwie, a więc w skrócie po relacjonuje co tam u moich storczyków :wink: :
- Pęd białego w kropki usechł do końca a wiec go wycięłam i raczej ma się dobrze bo liście znowu są jędrne :D
- Paczki na białym Phalaenopsisie są już całkiem spore a pęd nadal się wydłuża :D Na razie naliczyłam 7 :D
Obrazek

- A u sabotka i cambrii nowe przyrosty ladnie rosną :lol:

Obrazek Obrazek

Reszta na razie smacznie śpi ;:205 :lol:
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
faustynka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 17 kwie 2008, o 19:09

Post »

Ewelinko prześledziłam cały Twój wątek i chcę Ci pogratulować :!:
Masz super storczyki i umiesz się nimi opiekować :D a pączki na nowym pędzie wyglądają obiecująco
:D
Pozdrawiam serdecznie
faustynka
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Ewelinko! Masz szczęście! A ja pierdoła nad pierdołami i już w ogole nie wiem, jak siebie określić - nadłamałam nowy pęd!!!!
Nie marnieje, rośnie dalej - na razie!
Z rozpaczy weszłam do kwiaciarni na widok bidul na wystawie. Nawtykałam właścicielowi, że powinien handlować kartoflami i sianem co najwyżej i za 30 zł wysępiłam 2 storczyki w stanie kiepskim bardzo. Fotki zamieściłam w swoim wątku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”