Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fiolek88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 20 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Ojej, dziękuję za pochwały, choć należą się one tylko storczykom. Ja jest okropna, ale prawie w ogóle się nimi nie zajmuje. U mnie są one na stronie południowej, słońce w lato praży, więc często przenoszę na komodę głębiej do pokoju, ale mam wrażenie, że one tego nie lubią, wiec w tym roku je zostawiłam na oknie - poza tym jakie mamy lato w tym roku :/. Dodatkową półkę mam zaraz przy oknie, i ją traktuje jako taką przejściową dla nie kwitnących. Mam rolety zewnętrzne i jak wyjeżdżam do pracy od 8 do 16 to spuszczam je do połowy, ale tylko wtedy gdy jest słońce. Niestety nie umiem powiedzieć jaką mam wilgotność ani temperaturę w pokoju. Jakiś czas temu też przestałam się bawić w podlewanie za pomocą miski, czyli zanurzania ich w wodzie na 15-30 minut. Leje wodę z kranu albo przez doniczkę (rzadziej) albo wprost do podstawki. Często zdarza mi się je przesuszyć (tak mi się wydaje). I to tyle z mojej pielęgnacji. Czasami się zastanawiam nad tym dlaczego one kwitną...
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Haha :;230 rozbawił mnie Twój ostatni post :D a tak przy okazji Anka jestem :wit
Pięknie Tobie kwitną, nie zastanawiaj się nad tym czemu tak kwitnął tylko się tym ciesz!!
Świetne te Twoje mutanty!!
A co do tej szklanej osłonki to tak jak u Ani, u mnie też się nie sprawdziła, tak jakby brakowało korzeniom swobodnego przewiewu powietrza ale u Ciebie widać nawet ta osłonka im nie przeszkadza :D
Awatar użytkownika
Fiolek88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 20 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Ciesze się, cieszę :) I witam Cię serdecznie :wit
Ostatnio i tak już nie kupuje tych szklanych osłonek, bo jak przesadzam je do większych doniczek to się nie mieszczą...
A poniżej zdjęcie mojego parapetu z okresu zimowo-wiosennego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Piękny parapet!!! ;:oj A tamte storczyki już przesadziłaś? Jestem ciekawa, jak teraz się prezentują :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

:wit :wit :wit

Dendrobium Phalaenopsis prześliczne kwitnienie ;:oj

I parapet na bogato obsypany kwieciem ;:306
Awatar użytkownika
Fiolek88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 20 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Jeszcze nie, ale jak dobrze pójdzie to w sobotę się zabiorę za przesadzanie :) Na razie zakupiłam podłoże i doniczki, bo nie miałam :)
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Super ;:138 Czekam z niecierpliwością na zdjęcia!! :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Cudo parapet :))
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Masz piękne rośliny, wszystkie ślicznie Ci rosną ;:333 I uwielbiam patrzeć na Twój parapet ;:215
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Fiolek88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 20 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Dziękuję, dziękuję :)
Niestety nabrałam się na podłoże i pójdzie do innych kwiatków. Zaczęłam wczoraj przesadzać i zabrakło mi dobrego podłoża, ale oczywiście moje kochane zaserwowały mi kilka niespodzianek - one pewnie inaczej nie potrafią :wink:
Najpierw zabrałam się za Żółtka, korzenie stan - dziwny, tak jakby "pień" miał spalony. Zmieniłam podłoże, wyprostowałam, uważając na wypuszczany pęd.

Obrazek Obrazek Obrazek

Drugi - Bledziuch, do którego nie starczyło mi podłoża, był dość kłopotliwy, po pierwsze nie mogłam usunąć starego podłoża - tak był z bity, dolne korzenie już zdążyły podziurawić doniczkę od spodu, za długo zwlekałam z przesadzaniem :oops: Kombinowałam, kombinowałam, ale nie udało mi się do końca usnąć wszystkiego. Oczywiście mnie zaskoczył wypuszczając jeszcze nie wiem co, ale albo pęd albo keik, ale obstawiam pęd. Jak pisałam podłoża nie starczyło i musi poczekać do poniedziałku, aż kupię.

Obrazek Obrazek


Przedstawiam Wam miniaturkę, niestety nie pamiętam koloru, ale wydaje mi się, że był to ciemny róż :wink: ma na sobie keika, czekam, aż jego korzenie będę jeszcze trochę większe i wtedy go przesadzę :)
Obrazek

Zastanawia mnie tylko dlaczego mam tak popalone korzenie :?
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Witaj Fioleczku ,wpadlam sie przywitac :D .Bardzo podoba mi sie Twoja kolekcja :D Pierwszy raz widze keika na mini ;:oj .Nie dosc ,ze to takie male to jeszcze bobaska ma :;230 .Korzenie masz popalone od nawozu zapewne.będę sledzic Twoj wateczek z przyjemnoscia :tan
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

Wyglądają świetnie ;:215 Zdecydowanie lepiej niż przed przesadzeniem!! :D Mam tylko drobną uwagę co do keika fioletowej miniaturki. Możesz ją już spokojnie odseparować, ma 4 dorodne, całkiem spore korzenie i będzie w stanie się usamodzielnić, więc jak będziesz szła po położe kup jeszcze przezroczystą doniczkę :D
Ewentualnie kup mamusi większą doniczkę, a tę w której masz miniaturkę wykorzystaj dla keiki. :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Moja przygoda ze storczykami rozpoczęta :)

Post »

witaj :wit zgadzam się z Martą keiki wygląda już na odchowanego, zdecydowanie bym go przesadziła ;:108 no bejbik na miniaturce to coś ciekawego ;:oj jak kiedyś wezmę się za mojego golden beauty to dam sobie rękę uciąć że jego bryła będzie tak samo zbita jak Twoja ;:224 a to małe to wygląda mi na keiki ;:108
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”