Witam wszystkich

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Witam wszystkich

Post »

Witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowa, od niedawna jestem w posiadaniu mojego pierwszego storczykka i musze przyznać,że juz marze o kolejnym.....choroba zwana storczykomanią postepuje u mnie bardzo szybko :P

a to mój Felek :P Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Witaj serdecznie ! Cieszę się, że kolejna osoba dołączyła do naszego grona. Jeszcze nie wszystkie osoby tutaj się stosują do poprawnego nazewnictwa, ale zdecydowanie lepiej i ładniej byłoby pisać Phalaenopsis. Z czasem przyswojenie poprawnych nazw wchodzi w krew, że tak powiem, a jeżeli nie znamy języków obcych, to z pewnościa w trakcie poszukiwań (internetowych) będziemy wiedzieli, o co chodzi. Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

hmmm "Felek" to że tak powiem imie mojego kwiatka hihihihi nie moglam sie oprzeć pokusie żeby go nie ochrzcić ;:1, ale masz świętą rację Lano- warto poslugiwac się właściwymi nazwami - to znacznie wszystko ulatwia, ale jeszcze musze sie duuużo nauczyć :roll:
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Witaj,

tutaj nauka przychodzi sama - po prostu czytając posty odkryjesz ten świat storczykowy i zatoniesz w nim ;) - jak my wszyscy ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Witaj adamanna :)
Czy może Adam i Anna? ;)
I dobrze, że piszesz pierwszego a nie jednego :D
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

no i mam nowy nabytek, kupilam taka biedodke maleństwo w porownaniu z moim pierwszym storczykiem mam wrazenie że jest deczko zalany i moze być z nim kiepsko, ale postanowilam zaryzykować (głownie z powodu niewysokiej ceny :oops: bo jeśli mi sie nie powiedzie to strata niewielka , aleee jak sie uda to dopiero będe miala radoche :lol: :lol: ) tak więc trzymajcie mocno kciuki...a to bida o ktorej mowa... Obrazek Obrazek Obrazek

zdjęcia niestety kiepskie ale tylko tyle udalo mi sie wydusić z zepsutego aparatu :cry:
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i storczyki. Są śliczne. Największa frajda jest wtedy, gdy zdechlaczka da się uratować i gdy nam się odwdzięczy kwitnieniem. Na razie na moich są pączki i to już uważam za sukces.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ten rózowy też śliczny :)
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Witaj adamanno! Serdecznie Cię witam , sama nie tak dawno dołączyłam do forum i zostałam ciepło przyjęta.
Tak jak napisała Zuzulec dużo tu się nauczyłam , z nazwami miałam problem nie tylko z zapamiętaniem i pisownią ,ale jeszcze wymówić mi nie było łatwo.
Dzisiaj już te najczęściej spotykanie gatunki storczyków potrafię prawidłowo nazwać.
Myślę ,że za chwilę i Ty tak się wciągniesz ,że opanujesz te nowości i pokusisz się na inny rodzaj storczyka. Przedstawione dwa Phalaenopsisy bardzo ładne.
Mam nadzieje ,że ten różowy odżyje u Ciebie i długo się będziesz cieszyła jego kwiatami.
Pozdrawiam serdecznie
Jagoda :P
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

oj zapadam coraz bardziej na storczykomanię :P wybieram sie na wystawe do Lublina i mam nadzieje że nie wroce z pustymi rękami, ale mam w zwiazku z tym pytanie o ceny tych ślicznotek na takich wystawach - porównywalne z tymi w kwieciarniach czy moze niższe :roll: ???

widziałam dziś slicznego Phalaenopsisa i omalże go nie kupilam ale pomyslalam że moze na wystawie za te same pieniążki uda sie kupić np dwa :) :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

To zależy, jakiego storczyka chce się kupić. Zwykły phalaenopsis jest tańszy niż w kwiaciarni, ale storczyki gatunkowe i Vandowate są bardzo drogie.
Awatar użytkownika
skatla
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Kutno

Post »

W zasadzie cennik sklepów internetowych , a cennik na stoiskach wystawowych jest zbliżony -można porównać. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać orchidsklepik,gady-gady, orchidmania czy salon orchidei. Akurat ja te znam :D
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

moj pierwszy storczyk którego dostalam w połowie marca właśnie zaczyna gubić pierwsze kwiatki cieszył mnie swym widokiem prawie dwa miesiace :P choć mialam nadzieje że jeszcze troche potrwa to kwitnienie. Druga bidulka zgubila dzis jednego nierozwiniętego pączka , drugiego pewnie też straci :cry: , ale jest mala nadzieja że rozwinie się cos na koncu pędu kwiatowego :P :P czekam z niecierpliwościa.

A dla mnie nadchodzi czas prawdy ......czy uda mi sie doprowadzić je do kolejnego kwitnienia..... mam nadzieję że tak i że za jakiś czas będę mogla pokazać Wam oswojone i calkiem zadomowione juz u mnie maleństwa :) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”