Witam wszystkich

ODPOWIEDZ
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Cudowne storczyki :D a co do reanimacji powinno być dobrze :) ja dasz mu swoje serce ;) a z opisu widze że go kochasz, to na pewno się odwdzięczy :) zapraszam do mnie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sc&start=0
Pozdrawiam Dawid
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Adamanno jestem bardzo ciekawa czy takie okłady z gazy coś dają liściom. Bo zawsze podchodziłam z rezerwą do takiej metody. Napiszesz za jakiś czas, jak tam liście?
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

choroba storczykowa trwa i dobrze się miewa :P :P takie młode zamieszkało od wczoraj w naszym domku Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

zupełnie nie mam doświadczenia z cambriami - bo taki napis widniał na plakietce... roślinka rośnie w nie przezroczystej doniczce, nie widac jej korzonków i sprawia wrażenie że ma troche ciasno, jak sądzicie powinnam ją przesadzić czy lepiej nie ruszać????

reanimowany choruszek żyje ani mu lepiej ani gorzej ....czekam niecierpliwie na pierwsze oznaki powrotu do zdrowia ...mam nadzieję :roll:
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

chyba się udało.... reanimowany choruszek wypuszcza listka .... jeszcze bardzo nieśmiało, ale mam nadzieję że to pierwsza oznaka powrotu do zdrowia :P :P :P zresztą oceńcie sami..
Obrazek

a na koniec mój jedyny kwitnący w tej chwili storczyk.... ostatni nabytek z reala za 13,49 :P :P :P Obrazek

reszta storczyków niestety juz przekwitła.... ale maja sie nieżle rosna im nowe listki i korzonki to i na kwiaty pewnie przyjdzie czas :P :P
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nowy nabytek - PIĘKNY..... ;:152
brawa dla choruszka za listek, oby tak dalej.
ehh...na wszystko przyjdzie czas, tylko z tą cierpliwością nie zawsze jest tak fajnie, bo ten czas oczekiwania na kwity, okropnie się dłuży ;)
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Śliczny ten nowy nabytek :D
Gratulacje nowego listka u choruszka.
A na nowe pędy przyjdzie czas :D ja na razie doczekałem sie mojego pierwszego pędu u Phalaenopsisa, zdjęcie u mnie w poscie :)
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Adamanko, super, że go uratowałaś! Czasem trwa to bardzo długo, czasem krócej, najważniejsze, że wypuszcza listek, to oznaka że zdrowieje i będzie dobrze. Jednego choruszka reanimuję już blisko rok. Wypuścił korzonki, wypuścił 2 nowe listki i .... stanął w miejscu. Od kilku miesięcy nic dalej. Drugi, podobny do liodoro - Brother Sara Gold stracił po kwitnieniu korzenie nagle i zupełnie nie wiem dlaczego. Jakieś 2 miesiące temu rozpoczęłam reanimowanie i już widzę zaczątki dwóch korzonków. Puszcza też dwa listki jednocześnie. Zapewne przynajmniej jeden będzie zdeformowany i nie urośnie, ale ... najważniejsze, że chce żyć.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

Wando ja się też ogromnie ciesze ...tym bardziej ze to prezent imieninowy od M i to taki z gatunku wielopędowych...miał ich 4 jednocześnie (jeden niestety usechł) ale pozostałe 3 się trzymają więc po cichu liczę na to że może się rozkrzewią????Gdy biedactwo całkiem dojdzie do siebie.....

a swoją drogą to musiał być traktowany po macoszemu, bo gdy go dostałam to nie ociekał wodą (na to juz M bardzo zwraca uwagę) tylko w niedługim czasie zaczął marnieć w oczach, stracil wszystkie kwiaty i prawie wszystkie korzenie musiałam obciąć :cry: :cry:
Awatar użytkownika
marta c
200p
200p
Posty: 387
Od: 7 cze 2008, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Post »

adamanna trzymam kciuki za choruszka :!:

Nowy nabytek sliczny,czy on ma pomarszczone/pofalowane platki :?:
takiego miala moja kolezanka i wiecie co zrobila-wyzucila go do kosza bo mu zaczely troszke liscie tracic wigor a mowilam jej ze jakby go nie chciala to ja chetnie wezme a ona obciela ped z kwiatami wlozyla do wody a cala roslinke na straty spisala ;:98 alez mi bylo zal.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

ależ jesteś Marto spostrzegawcza :P :P ..ja tego nie zuważyłam... mnie urzekły w nim te drobniutkie kreseczki na płatkach :P :P :P
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

przedstawiam kilka moich storczykowych zdobyczy :P
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piękności, pierwszy super połączenie kolorów ;:333
Widać, że zakupy miałaś udane.
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Adamanno piękne zdobycze :D Moje dwa białe z ciemnoróżową warżką przekwitły tak więc miło popatrzec na takiego samego u kogoś :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”