Witam wszystkich

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Aniu ślicznotka śliczna :P Jeśli chodzi o mojego M to też mi kibicuje w mojej pasji i często doradza ,co wybrać.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Witaj Aniu
Mój mówi ,że chętnie by wszystkie powyrzucał, ale tylko się ze mną droczy :twisted: Ostatnio zmartwiony pyta co się stało jednemu ze storczyków(a on po prostu przekwitł :lol: )

Zbliżają się nasze imieninki....liczysz na storczykowy prezencik??? :D :oops:
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

nooo jakby to powiedzieć żeby nie zapeszyć :P ....pewnie że licze na jakąś kolejną ślicznotkę ;:84
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

no i mam storczykowy szpital - pierwszą poważną reanimację storczyka... dostałam go na imieniny jak sie okazało byl kompletnie zalany w efekcie czego stracił korzenie, liscie oklaply i stracily sztywność, kwiatki to już tylko wspomnienie , obciełam dziś prawie wszystkie korzonki to co pozostało upchnęłam w doniczke obłożyłam wilgotnymi gazikami spryskuje wierzchnią warstwę ziemi i mam nadzieje że roślinka ma jeszcze dosyć woli życia żeby sie pozbierać.... pewnie nie byłoby tak źle gdybym była w domu..ale zachciało mi sie jechać na urlop...i mam efekty....a to reanimowana bidula
Obrazek Obrazek

prześwitujące przez doniczke korzonki kiedyś byby nad doniczką i zastanawiam sie czy dobrze zrobiłam pchając je do doniczki???? będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi co jeszcze powinnam zrobić :roll:
Awatar użytkownika
jasminee1
100p
100p
Posty: 116
Od: 6 lip 2008, o 11:49
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Czytalam o reanimacji w keramzycie - szczególnie przydatne, gdy storczyk nie ma systemu korzeniowego.
jasminee1 :wit
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

ja też, ale jakiś ten mój keramzyt nieciekawy, leży sobie zalany woda destylowaną dla wiekszej wilgotności i jakby zaczyna mi zalatywac pleśnią ... dlatego nie dawałam go do storczyka
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Ja reanimowałam mojego w keramzycie, ale nic z tego nie wyszło. Przesadziłam go do podłoża dla storczyków i nie podlewałam....Co kilka dni zraszałam liście. Storczyk stracił kilka liści, ale po miesiącu....wypuścił nowe :D

Teraz ważne, abyś go osuszyła, nie podlewaj tylko zraszaj liście.
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

A zasypałaś miejsca po cięciu węglem? Poleżał trochę bez podłoża?
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Adamanko, dobrze zrobiłaś, że napowietrzne korzenie wsadziłaś w podłoże. On teraz sobie wypuści nowe napowietrzne i wszystko będzie dobrze. Ja reanimuję od jesieni storczyka, który stracił wszystkie korzenie. Ani nowe podłoże, ani keramzyt nic nie pomagały. Już myślałam, że go stracę. Jako ostatnią szansę potraktowałam wsadzenie go w kulki żelowe, w których ukorzeniam inne roślinki. Żelki podobno nie nadają się do storczyków. W moim przypadku się sprawdziły. Co prawda stracił jednego dużego liścia /raczej ze starości/, ale wypuścił już 3 młode i wyszło mu 5 nowych korzonków. Nawet nie przypuszczałam, że będzie miał taką wolę życia.
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Wandziu,czyli napowietrzne mogą pełnic funkcje tych w ziemi korzeni? mozna je przysypac podłożem i storczyk wytworzy napowietrzne nowe?
platynka :)
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

W przypadku jednego z moich tak było, więc mam nadzieję, że i Adamance sie uda.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

zasypałam węglem lekarskim z kapsułki a korzenie które wyciełam nawet nie tyle były zgnite co wyschnięte w środku zupełnie puste mam nadzieję że biedulka przeżyje i za jakiś czas będe mogla pokazac ja w lepszym stanie niż dzisiaj :roll:
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja też raz wsadziłam napowietrzne do podłoża i po pewnym czasie wypuścil kolejne 2 napowietrzne więc chyba tak można :roll:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”