Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6  
Autor Wiadomość
zabkamarta
 Tytuł: Re: Storczyki Mirki cz.2
PostNapisane: 22 lut 2020, o 21:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Kurna chata nie zauważyłam Twojej nowej części wątku ;:124 będę nadrabiać braki ;:333

Zobacz profil Wyślij e-mail      

beata_1252
PostNapisane: 22 lut 2020, o 21:52 
200p
200p

0 szt.
Mireczko :wit
Jak dobrze, że sprawa fotosika się ,,rozwiązała,, ;:138
Szkoda byłoby stracić możliwość oglądania tak pięknych i wyjątkowych kwitnień jakie nam tu prezentujesz ;:168

;:oj
;:111
;:152
;:97
Piękne katleje w takich energetyzujących kolorach ;:226 Każda równie piękna. Ochhh dobrze, że nie wiem gdzie mieszkasz bo zaplanowałabym ,,włam,, ;:175 ;:123 ;:306

zabkamarta
PostNapisane: 23 lut 2020, o 02:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ok melduję nadrobienie Twojego wątku ;:138 Brawo Ja :D Maż tak chrapie, że nie mogę spać ;:306 zaraz chyba go stuknę ;:134 ;:306

Wszystkie kwitnienia piękne, ale najbardziej zaskoczyło mnie Cattleya Petch Paithoon - kolor pąka kontra kolor kwiatu. Fakt faktem wolę kolor pąka 8-)

Ok walłam męża :lol: oczywiście bez przemocy - coś poburczał i mam na ciszę ;:63

norbert76
PostNapisane: 23 lut 2020, o 03:35 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Wiesz, nieładnie pokazywać takie cuda... :wink: Moja biedna szczęka, uderzyła właśnie z hukiem o podłogę. ;:oj ;:306

Nawet nie wiesz, jak zazdroszczę tych pięknych kwitnień. ;:215 Mirko, jesteś mistrzynią katleji. :)

Gandalfwhite
PostNapisane: 23 lut 2020, o 13:09 
200p
200p

1 szt.
Mirko kwiaty katley pierwsza klasa ;:180

Czekam na więcej :) bo na moje nie ma co liczyć.

MirkaS
PostNapisane: 23 lut 2020, o 21:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Kasiuprzeoczyłaś to są kwitnienia z końca roku , więc już nie kwitną ale kwitnie co innego.
Ty nie masz innych powodów do bezsenności :;230

Reniu królowa cattleyek jest tylko jedna a jesteś nią TY i to nie tylko dla mnie ale dla całego naszego forum storczykowego.

Moniu mnie też najbardziej urzekła ognista do tego ona bardzo długo kwitła więc cieszyła oczęta

Mata no jak mogłaś niezauważyć ;:306
U Ciebie mąż chrapie a u na ja i kot i :evil: ale mój mnie nie wali ;:124
Jeżeli chodzi o Petch to mi bardziej by się podobał kolor żółty ale ta czerwień tez nie jest zła nie wybrzydzam , ciesze się ,że chce kwitnąć.

Norbercie
dziękuję Ci za piękne słowa ;:167 aż mi wrzody pod pachami urosły ;:306
nie masz czego zazdrościć bo u Ciebie też pięknie kwitną cattleye i to coraz lepiej i więcej. Czekam na mossiae bo wierzę ,ze zakwitnie.

Grzegorzu przyjdzie czas i u Ciebie zakwitną.

Dziś jak obiecałam będzie tylko to w czym się zakochałam .
Ansellia africana którą dostałam od Reni w 2016 roku ;:196 była zdolna do kwitnienie jednak kwitnąć nie chwiała przestawiałam, cudowałam zaklinałam prosiłam błagałam no i jest , nie wiem czy Wam się spodoba ale na żywo jest o niebo piękniejsza niż na zdjęciach. Faktycznie ma kolor żółty w rdzawobrązowe plamki. Ma 17 kwiatów (4 pąki zrzuciła bo byłoby 21)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Popatrzcie jeszcze na mojego biednego phala najpierw kiedyś spadł na niego kosz z kwiatami więc widać ,że jest poturbowany , miał 3 pędy kwiatowe i nawet wypuścił basal keiki , w ub tyg mój wredny kot zrzucił doniczkę i spadła tak niefortunnie ,że złamał się basal keiki a po kilku dniach odpadł cały a do tego wszystkie 3 pędy żółkną. Och jaka ja byłam zła na tego dziada przez kilka dni omijał mnie szerokim łukiem
Phal + sprawca

Obrazek

Obrazek

Na koniec pokaże mój nowy zakup ;:306 jak go wyjęłam to padłam .... ze śmiechu.
Angraecum leonis.

Obrazek

Niedługo pokażę dalsze kwitnienia
Nie wiem czemu to zdjęcie lezy Norbercie jeżeli masz moc to proszę postaw go na nogi

norbert76
PostNapisane: 23 lut 2020, o 21:38 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Szkoda falenopsisa, ale historia z kotem jednak rozbawiła mnie do łez, a zwłaszcza jego mina która mówi kto tu rządzi. ;:306
Nie mam kotów, bo jestem psiarzem więc na szczęście jeśli ją nie zrzucę czegoś to mam pewność że na parapecie każdy badylek będzie stał. :wink: Chociaż jeśli chodzi o koty to mam jednego faworyta, na którego mógłbym się zdecydować. :wink:
Piękne to kwitnienie Anselli, dzięki Tobie i paru innych mogę pooglądać takie odmienne storczyki od typowych hybryd falenopsisów. ;:215

Ale za to ostatnie zdjęcie to nr 1 chyba całego miesiąca. :;230 :;230 :;230
Muszę przyznać, że ostatnio też przyszła jedna paprotka też w taaakim wielkim pudle. :wink:

zabkamarta
PostNapisane: 23 lut 2020, o 22:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ansellia africana jest to petarda :D lekko ślinotok u mnie wywołuje :lol:

A historie z pudełkiem :;230 i kotem :( bym połączyła, czyli kota bym zapakowała do pudełka i wysłała na parę dni na wakacje :twisted: nie lubię kotów ;:333 ładny jest, ale byśmy się nie dogadali :?

kasia74
PostNapisane: 23 lut 2020, o 23:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ansellia jest piękna, od jakiegoś czasu się na nią czaję ale zawsze coś innego wychodzi do kupienia.
Mirko a leonis to chyba angraecum a nie aerangis. Wyobraź sobie że nawet dzisiaj go oglądałam na stronie SO ale ten za 50 zł był niedostępny i teraz już wiem dlaczego. :D

Art
PostNapisane: 24 lut 2020, o 00:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Mireczko, 2 dni tylko mnie nie było tu normalnie tyyyyle wpisów i tak się Towarzystwo rozkręciło, że nie wiem od czego zacząć ;:101

Cieszę się bardzo , że jednak nasz dział jeszcze nie umrze śmiercią naturalną, bo jest tu naprawdę dużo fajnych osób ;:4

A teraz Twoje kwitnienia :D

Katleje - super gromadka ;:138 ;:138 ;:138

Cattleya Petch Paithoon powinna mieć w nazwie wyraz kameleon. To aż nieprawdopodobne, żeby nastąpiła taka zmiana koloru...
Cudowne wszystkie! Nie mam zamiaru wyróżniać, bo kocham katleje ;:226
Ansellia africana - ależ poćwiczyła Twoją cierpliwość ;:170
Opłacało się czekać, bo jest niesamowita i tyle kwiatów. Mnie oczywiście szkoda też tych 4-ech zrzuconych :wink:
Napisz nam po przekwitnięciu , jak długo utrzymała kwiaty.

Kocurek - szkodnik, ma na zdjęciu minę niewiniątka :wink: Mimo wszystko pomiziaj go ode mnie jak Ci przejdzie złość.
Moja kotka gorsze rzeczy robi :roll:

Przesyłka w proporcjach powalająca ;:306 Mogli puste miejsca wypełnić jakimiś gratisami storczykowymi :wit

beata_1252
PostNapisane: 24 lut 2020, o 14:00 
200p
200p

0 szt.
Mireczko ależ się u Ciebie dzieje ;:oj
Jeszcze nie ochłonęłam po pokazie Katlei a Ty już kolejną piękność przedstawiasz ;:215

Ansellia Africana piękna i do tego tak obficie zakwitła ;:138 słoneczny kolorek i ta warżka ;:167

Trzymam kciuki z Phal.- ofiarę podstępnego ;:302 kocurka ;:168 i zgadzam się z Martą kotu ewidentnie należą się wakacje bo zaczyna łapać głupie pomysły i próbuje pozbyć się ,,konkurencji,, :;230 Może czuje się zaniedbany...mało miziany ;:306

Pozdrawiam ;:3

MirkaS
PostNapisane: 24 lut 2020, o 21:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Norbercie zgadłeś :) odkąd syn wyjechał na studia w naszym domu wszystko się kręci wokół kota i on rządzi faktycznie choć to już staruszek.
Cieszę się ,że ansellia Ci się podoba na żywo naprawdę robi wrażenie. Przecież masz inne rodzaje niż tylko hybrydy phali :?:
Tak masz rację pudło to nr 1 nie rozumiem czemu nie można zapakować do małego pudełka chyba ,że sprzedający wychodzi z założenia ,że kupujący i tak płaci.

Marta dzięki za miłe słowa o anselli.
Co do kota to tak mu nagadałam że sie obraził i pakuje walizkę i wyjeżdża ;:145

Obrazek

teraz go muszę błagać ,żeby został.
Nie lubisz kotełów no heloł one są takie cudne i przytulaśne i wcale nie są wredne.

Kasiu ;:196 za ansellie.
Dziękuję ,że mnie poprawiłaś myślę o jednym piszę o drugim , zdążyłam jeszcze edit i poprawiłam.
A tu niespodzianka nie kupiłam z SO tylko z fb

Asiu ja również jestem bardzo szczęśliwa ,że nasze forum z powrotem tętni życiem i mam nadzieję ,że tak już zostanie. Na fb wstawisz zdjęcie czy wpis to na drugi dzień (przy dobrych wiatrach) zuj nikt nie pamięta , mało dzielenia się wiedzą a dużo hejtu może to tylko moje zdanie ale ja tak to odbieram. Tu wiedza , zdjęcia wszystko jest i zostaje.

Mi tez szkoda tych 4 ale jak pomyślę ,że równie dobrze mogła zrzucić 17 a 4 zakwitnąć to jednak się cieszę z tego co jest, bo słońce to raz na 2 tyg mam.
Pamiętam ,że Twoja kotka obgryza liście więc mój jest kochany ,że tego nie robi. Często pod okna wykusza gdzie stoją kwiaty przychodzą obce koty więc on na okno skacze a tam storczyki , siłą rzezy je musi zrzucić . Oczywiście S mówi ,że nie byłoby problemu gyby kwiatów tam nie było .
Będę prowadziła obserwacje jak dług utrzyma kwiaty ansellia ;:333

Beata on ma wszystkiego pod dostatkiem a miziania aż nadto.
Cieszę się że i Tobie przypadła do gustu moja piękność

norbert76
PostNapisane: 24 lut 2020, o 22:01 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Mam parę sztuk innych niż typowe hybrydy oraz katleje, ale rosną w kratkę.

zabkamarta
PostNapisane: 25 lut 2020, o 00:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Chyba ja i koty mamy nie po drodze, bo mamy takie same charaktery :lol: generalnie nie dotykam ich i omijam z daleka ;:306 a Twój się widzisz grzecznie pakuję, byle nie wpisał mojego adresu :;230

Art
PostNapisane: 25 lut 2020, o 01:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Mireczko, Twój kocurek pakuje manatki i obrażony wyprowadza się :evil: ... pozwól mu jeszcze coś stłuc, to może się rozmyśli ;:128

Wracam wciąż do Twoich ognistych katlejek. W sam raz na jutrzejszą paskudną pogodę.. W samą porę je pokazałaś ;:215

Jestem zaskoczona u mnie, że przy tak małej ostatnio ilości słonecznych dni, najlepiej sprawują się i rosną małe equestriski.
Może dlatego, że w kuchni mają ciepło ;:36

A jak Ci rośnie Dtps pulcherrima var marmorata ?

dorela
PostNapisane: 25 lut 2020, o 11:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Mireczko u Ciebie jak zwykle pięknie się dzieje, ansellia piękna, paczka niesamowita i chyba faktycznie powinny być w niej dodatkowe gratisy bo to przecież marnotrawstwo miejsca, a koteczka proponuję przekupić jakimś smakołykiem to na pewno zostanie :D

MirkaS
PostNapisane: 25 lut 2020, o 19:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Norbercie mi też rosną w kratkę kilka jest takich które jednego roku kwitną w następnym foch.

Marta w ostatniej chwili odwiodłam kota od wyjazdu , walizka rozpakowana :)

Asiu udały się pertraktacje i kot zostaje ;:306
Teraz wiesz dlaczego nie jestem różowa bo takie kolory nie dają tyle energii co pomarańcze, czerwienie czy żółty.
Mój equestris stoi na chłodniejszym parapecie i na razie rośnie w keiki.
Marmorata rośnie w siłę zresztą sama oceń.

Dorota może gdybym kupiła za xxx zł to może by coś wcisnęli ale na pewno nie tyle ,żeby wypełnić pustą przestrzeń hihi, nie lubię marnotrawienia ot tyle.
Kot ma raj na ziemie i smakołyków pod dostatkiem ;:215

Dziś pokażę epidendrum floribundum , zapach kojarzy mi się ze świeżo skoszona trawą z dodatkiem zapachu cytrusów , kwiaty nie sa duże ale jest ich w porównaniu do ub roku trochę więcej oraz dla Asi dtps.
wersja dzień

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

noc

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dtps

Obrazek

A tu znalazłam kwitnienie phal philadelphi z roku 2009 , już jej nie ma ze mną bo zakwitła się na śmierć ehh to było kwitnienie :lol: Jeżeli dobrze pamiętam to miała 36 kwiatów.

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 86 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości