Storczyki Mirki cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko jutro Tobie i Marcie odpiszę bo macie tyle zdjęć, a ja mam tyle zaległości, że nie udało by mi się tego wszystkiego napisać. Nie będę dziś maszynistką... ;:196

A piszę tylko tak króciutko, żeby się zaczepić i nie wykręcić od tego jutro.
Teraz herbata i ;:19
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko tak jak obiecałam, tak jestem ;:196

Tyle zdjęć i tyle cudownych storczyków od dawna nie widziałam ;:138 Po prostu wysyp kolorów, kwiatków, kształtów...
Zacznę od samego początku, żeby nie zgubić tych, o których chce coś powiedzieć.

Dendrobium annae bardzo ładne i ciekawe :wink: Białe, ale jednak nie do końca. Jakby ktoś na białym prześcieradle zrobił takie punkciki różowym i bordowym atramentem.

Gościa na drugim już bardzo dobrze znam i kojarzę. Piccolo Red zawsze wyjątkowy i czerwony :wink: W słońcu jeszcze lepiej wygląda... nie da się tego pokazać na zdjęciach. Przynajmniej mnie to nie wychodzi.

dtps. pulcherrima var alba bardzo mi się podoba. Nawet bardziej w takiej wersji niż tej różowej. No i ta ilość małych kwiatuszków ;:167


Lubię prawdopodobnie wszystkie angraecum, i Twoje też. Taka mniejsza wersja sesquipedale, z niewielkimi różnicami :lol: Czy ono się tak bardzo różnią w uprawię między sobą?

Phal. mituo king star ruby faktycznie ma niesamowity kolor :) Taki żuczek połyskujący. Wyobrażam już sobie dotyk tych płatków...

Phal. Irene Dobkin tak jak powyżej :lol: kolor nie przebicia. Gdzie Ty takiego dorwałaś, co?

Zauważyłam, że te storczyki, co są Twoje ulubione i najpiękniesze to i są też moje ;:168 Kirchara Jairak Kiss i Dendrobium schrautii to już w ogóle... Te drugie to dla mnie bajka ;:167 Nie pamiętam, żebym je kiedyś u Ciebie widziała. Chyba, że aż tak nie wpadło w oko, jak teraz,

Coś w tych "do góry nogami kwiatkach" jest... no strasznie mi się podoba. Czy ono pachnie?

Harveyanum potrafi kwitnąć na prawdę bardzo często. Mam je i też kwitnie, co najmniej dwa razy w ciągu roku. Żółty kolor fajnie wygląda i najlepiej jeszcze na wiosnę. Żółte jak żonkile albo kurczaczki.

Cymbidium hybryda świetny kolorek ;:3 to się nazywa intensywny żółty kolor. Ale mięsiste, ładne pączki ma cycondes wine delight . A kwiatki jeszcze lepsze :lol:
Katlejka Reni ;:224

gastrochilus calceolaris super wygląda, taka malutka roślinka. Trzeba pewnie uważać, żeby przez przypadek nie zgnieść, albo nie uszkodzić. Mam słabość to takich malutkich... nie tylko storczyków, ale wszystkiego. Zawsze mam wrażenie, że wszystko, co małe to musi być ładne.

Super, że dałaś radę zrobić mu portrecik, bo jestem przekonana, że to łatwe nie było.

A co nie tak z tym ostatnim, Bronze Maiden? Dla mnie jest całkiem ładnym kwiatuszkiem :wink:

Na koniec jeszcze napiszę Ci, przypomnę o tych nowych kwitnieniach których też sama jestem ciekawa i chciałabym już zobaczyć ;:196
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Dzień dobry
Postanowiłam trochę odświeżyć wątek kilka kwitnień tegorocznych

coelogyne Lyme Bay (usitana x speciosa)

Obrazek

Cattleya NN

Obrazek

Phal. honghenensis x lindenii

Obrazek

Vanda lamellata Yellow x Holcoglossum wangii

Obrazek

Ascocenda Princess Mikas White

Obrazek

dendrobium trantuanii

Obrazek

dendrobium Hibiki (bracteosum x laevifolium)

Obrazek

laelia Little Lemon Drops

Obrazek

Coelogyne massangeana

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

cd

Vanda alpina x curvifolia

Obrazek

Cattleya Hawaii Stars

Obrazek

Phal. (mannii Dark x speciosa) Schwerte

Obrazek

Phal. tetraspis x Crimson Cherub

Obrazek

Recchara Frances Fox

Obrazek

Bc. Binosa (B.nodosa x C.bicolor)

Obrazek

Coelogyne speciosa

Obrazek

Epidendrum parkinsonianum

Obrazek

Bc Jairak Canary x E.randii

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Pięknie. ;:167 Trzy lata nieobecności ale jak już coś pokazałaś to z rozmachem. ;:215
nerina
50p
50p
Posty: 96
Od: 28 sty 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Zwala z nog ! Cudne , nie mogę sie napatrzyć . Przeslij mi troche fluidow na kwitnienie dla moich podopiecznych.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Kasiu
Jakoś tak mnie naszło chyba tęsknota za forum ☺️, postaram się wrzucić cos jeszcze .

Nerina przesyłam fluidy ale nie wiem czy dotrą 😃
Te kwitnienia to tylko cząstka i sa one z kilku miesięcy . Wiesz na ta ilość zielska która mam to kropla w morzu kwitnień.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko ;:196 wracam jak ty tutaj z sentymentów i staram się coś wstawić i poodpowiadać
Zawsze wracam do tego forum które jest pełne wiedzy i pomocnych rączek

"Kropla w morzu kwitnień" - musisz mieć wspaniałe miejsce w którym pełno kwiatów i roślinek.
Pisałam Ci już pewnie to wiele razy ale masz taką różnorodnośc storczyków że już mi ciężko się w tym połapać więc zachwycam się każdym zdjeciem po kolei

Vanda alpina cóż za piękność a Recchara Frances Fox wyglądem przypomniała mi letnie liliowce.

żółte pajączki Epidendrum przenoszą do egzotycznych krajów , przynajmniej ja tam byłam ;)
Mam nadzieję że większosc raczy cie wspaniałym zapachem.

Życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:167
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”