Storczyki Mirki cz.2

ODPOWIEDZ
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko- Twoje orchidarium niezmiennie zachwyca :) Cattleyae szaleją :) Ansellia pokazała swoją urodę :) A jak Ci się podoba jej zapach?
Epidendrum ( Twoje chciejstwo, dobrze pamiętam) ma niezwykłe kwiaty! I zapach- tak jak opisałaś- bardzo do nich pasuje :)
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirka czy mogłabyś pokazać jak teraz wygląda Twój phal. buyssoniana ?

I jeszcze o tego męskiego :wink: o epidendrum floribundum chciałam Cię podpytać - jak go uprawiasz? zwłaszcza podłoże. Duży jest u Ciebie? Podobno jest bardzo tolerancyjny na warunki uprawy. Co Ty na to? Lubię je pooglądać w naturalnym środowisku, jak dla mnie jest piękny ;:138 https://www.youtube.com/watch?v=0AVvAMvBcDU
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko wpadam z rewizytą i zdecydowanie zostaję na dłużej ;:108 dawno mnie w storczykarni nie było, takie ciekawe wątki mnie omijają :oops:
Dołączam do wielbicieli kotów, moje futro też niejedną roślinkę uczyło latać, ale wszystko jej wybaczę :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

:wit
Mireczko zakochałam się w epidendrum floribundum....od dziś jest moim chciejstwem ;:167 ;:167
Piękne masz orchidarium
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Epidendrum niezwykle oryginalne,kwitnienie i kształt kwiatów niesamowicie pieknie prezentujące się ;:333
Pozdrawiam :wit i miłego weekendu życzę ;:3
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

;:333 Jak zawsze dziękuję Wszystkim odwiedzającym ;:167 którzy zechcieli zostawić po sobie ślad.

Trochę mnie nie było ale tym razem to nie lenistwo było powodem ;:185

Asiu tak mi się wydaje ,ze jestem dobra mama ale to dzieci ocenia :) a tak poważnie to staram się dbać o te cudeńka od Ciebie szafirek też ładnie przybiera w masie zielonej ,żebym nie zapomniała zrobić zdjęcia.

Epidendrum zielone bardzo lubię za ten cudowny i rzadko spotykany u storczyków kolor. Ja nie mam nawet możliwości na czarne tło jakoś tak usytuowane mam okna ,że nawet próbowałam ,ale nie wyszło więc jest natura.
Tak ta philadelphia była fantastyczna , zresztą te nowe klony jakoś mi nie przypadły do gustu ,na szczęście ma klon ze starego typu.
Pytasz o Irene , ona rośnie w korze.

Justynko Chyba będę kusiła nadal cattleyami , bo są piękne

x-y-19 Ja sobie też bym życzyła dużo takich piędzików :) szkoda ,ze jak na razie wytwarza tylko po jednej nowej psb rocznie i na niej zakwita. Pytasz o uprawę , uprawiam go w grubej korze , stoi na poł.-ach oknie (u mnie jest słoneczne ale chłodne) w okresie jesień-wiosna później szklarenka , podlewam raz na 7-10 dni mocząc. Nawożę tylko kiedy jest na wakacjach wyłącznie opryskując. Nie sprawia mi problemu więc nie umiem powiedzieć nic odnośnie tolerancji , nie uprawiam go w hydro a tez nie wystawiam na żadne próby. Zdjęcie pokażę w następnym poście. Z ciekawostki powiem ,że kwiaty zrzuciło dopiero w tym tyg. więc kwitnienie yo spektakl 2 miesięczny, podobnie jak ansellia tylko ,ze ona jeszcze kwitnie

Grzegorzu dziękuje ;:167 to prawda kolor rzeczywiście sporadycznie oglądany u storczyków, dla mnie tez ;:333

Marto to epi warto mieć , tylko trudno go w tej chwili gdzieś kupić chociaż może na zagranicznych sklepach jest dostępne.

Moniu pięknie określiłaś moje epi aż muszę przytoczyć ,,świeży powiew trawy i cytrusów" trafniej nie można :)
Philadelphii tamtej nie ma, na szczęście jest kolejna z keiki ,więc jakaś nadzieja na kwiaty jest.

Reniu o tak ansellia pokazała i jeszcze pokazuje swoje piękno najstarsze kwiatki już zgubiła ale jeszcze kwitnie . Jestem Ci ogromnie wdzięczna za nią,że zechciałaś się nią podzielić ,jest urocza . Nie wiem tylko dlaczego nie czuje jej zapachu.
Epidendrum floribundum to nie to które szukałam , szukałam epi. ilense ale już się go pozbywam w tym tyg.jego kwitnienie jest na 2 str tego wątku.

Natalio zapraszam ;:196 ja mojemu futrzakowi tez wybaczam ale najpierw musimy się pogniewać, mój juz staruszek w niedziele miał urodzinki skończył 14 lat

perla/Agnieszko Dziękuje ja tez go bardzo lubię :heja

Arkadius dziękuje za odwiedziny i za miły wpis uświadomiłeś mi ,że dawno Cię nie odwiedzałam :oops:

Co by mi nie pożarło długiego wpisu , kilka nowych kwitnień w następnym poście
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Teraz kwitnienia zacznę od tych o które prosiłyście czyli

phal. buyssoniana

Obrazek

Epi jej wielkość oraz kolor pod koniec kwitnienia stał się oliwkowy

Obrazek

Obrazek


Phal luedemanniana Woodlawn,mocno woskowa, kupiona rok temu w Dreźnie

Obrazek

Obrazek

Phal braceana x mannii jeden z moich ulubionych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Phal I-Hsin Salmon Copper Star
na drugim zdjęciu są dwie rośliny mama i keiki obie razem zakwitły

Obrazek

Obrazek

Phal caribbean sunset x minus

Obrazek

Obrazek

Phal. mannii

Obrazek

Zbioróweczka

Obrazek

Potinara burana beauty

Obrazek

Obrazek

Blc. Young-Min Orange Golden Satisfaction

Obrazek

Obrazek

Razem

Obrazek


Dendrobium green lantern ono jest fantastyczne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dendrobium harveyanum

Obrazek

Obrazek

Na koniec coś w czym się zakochałam ,dostałam go w prezencie we wrześniu dendrobium unicum kolor ma powalający , nie nie podkręcany sorry za ilość zdjęć ale jakby co to mam jeszcze ze 30 ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko same piękności dzisiaj pooglądałam. Oczywiście znów kolejne chciejstwo mi doszło. Epi. floribundum będę musiała poszukać. Super kolorystyczne ma te kwiaty.
P. luedemanniana Woodlawn ma śliczne kwiaty. Twoje wybarwienie też mi się bardzo podoba. :)
P. braceana x manni następne cudo. Eh chyba nie powinnam do Ciebie zaglądać tyle tu chciejstw.
Ostatnie jego zdjęcie w słoneczku bajeczne.
P. I-Hsin Salmon Copper star kiedyś miałam ale odszedł do krainy za tęczowym mostem. Mogę za to podziwiać jego kwiaty u Ciebie.
Cieszę się że Burana zakwitła czy czujesz jej różany zapach?
Dendrobium green latern kwiaty są niesamowite. Czekam niecierpliwie kiedy darowane od Ciebie zaszczyci mnie kwiatami. Na razie fajnie przyrasta ale kwiatów póki co nie chcą pokazać.
Napisz mi na jakim oknie trzymasz swoje.
Dendrobium unikum fajny prezent w ognistym kolorze lubię takie żarówki ;:167
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Zacznę od końca, kwiaty dendrobium i to zarówno ich kształt jak i kolor rzucają na kolana. ;:oj Niesamowicie ogniście czerwony. Mam jednak pytanie, nie widzę liści czy ono gubi liście przed kwitnieniem?

Drugie to Dendrobium Green lantern.

Trzecie to Blc. Young-Min Orange Golden Satisfaction, również piękny kolor.

Czwarte wyróżnienie to Potinara burana beauty - pierwszy raz słyszę tą nazwę. :wink:

Piąty to standard już tutaj na forum, czyli dendrobium harveyanum.

Jednak wszystkie są równie piękne, jak wszystkie kwiaty storczyków. :)

Czekam na więcej. ;:130
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Wchodzę teraz na Forum i pokazuje mi się 'licznik' osób odwiedzających nasz dział - 87
i patrzę dalej ... u Mireczki, która pokazała wcz. tyyyyle pięknych kwitnień 2 komentarze, u Marty - żadnego !
A osób czytających, oglądających dziesiątki. Czy pozostawienie dwóch zdań komentarza (DLA ZACHĘTY) aż tak dużo kosztuje ?? ;:199

Pisałam już kiedyś o tym i może jestem nudna, ale szczególnie w tych trudnych czasach, gdy ktoś się wysila, a inny może nacieszyć oczy...
KOCHANI TO ZOBOWIĄZUJE ;:108

A teraz przyjemniejsza część ;:215

Mireczko, gratuluję WSZYSTKICH kwitnień ;:138

Są jednak takie, które powodują szybsze bicie ;:167 (na szczęście u każdego inne :wink: )

Podobnie jak Ty, lubię wszelkie storczyki o energetycznych kolorach, więc kwitnący na pomarańczowo patyczek :D Dendrobium unicum
zachwycił mnie swoimi poplątanymi w spirale płatkami. Katlejka '...Orange Golden Satisfaction' - siostra mojej :wit - soczysta
dojrzała pomarańcza :D
Phal. mannii uroczy wśród nakrapianych pączków (ciekawy rysunek na płatkach)
Phal. braceana i ...Cooper Star - również śliczne. Mówiłam Ci już, że moja 'braceana' przeżyła dzięki temu, że trafiła
do Pawła 'sibeliusa' - czasem warto zmienić właściciela ;:198
Dendrobium green lantern - u mnie nie miałoby warunków do kwitnięcia, dlatego super, że mogę oglądać u Ciebie.
Efektowne kwiaty o ślicznej warżce ;:224

Pokazuj Mireczko koniecznie następne modelki ;:168
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

U Mirki takie zdjęcia że już nie wiem co pisać. Co jeden to ładniejszy.
Chyba zacznę mieć kompleksy.

Dendrobia obłędne. Jak by Ci się coś zakeikowało to chętnie przygarnę w ramach zakupów :)
Grzegorz
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko i piękne kwiaty i artystyczne zdjęcia ;:138 D. Green Lantern- niesamowite! Jak za bajki ;:3
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko jak obiecałam - jestem i od razu żałuję.... Żałuję, że nie zajrzałam parę dnie wcześniej ;:223

Piękna sesja zdjęciowa ;:138 o tyle zdjęć Dendrobium unicum ;:167 ja bym mogła wszystkie 30 zdjęć obejrzeć i pewnie dalej było by mi mało. Osoba która Cię obdarowała tym cudem, jest po prostu wspaniała. Miałam kiedyś unicum, kupione w złym stanie i nie daliśmy rady ;:222

Dendrobium Green Lantern kiedyś mi się nie podobał a teraz powoli zaczynam zmieniać zdanie ;:333 może kiedyś dojrzeję do jego posiadania ;:215

Phal braceana x mannii - piękna. Generalnie podoba mi się braceana i jej krzyżowki. Urzeka mnie jej kształt i kolor kwiatów.


Asiu dziękuję Ci za apel ;:167 człowiek ma chęć żeby się wysilić i ucieszyć innych, ale troszkę motywacji trzeba. Komentarze zawsze miło poczytać. Sama obiecuje oprawę ;:170
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”