Storczyki Mirki cz.2

ODPOWIEDZ
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Asiu no bardzo irytujące i już coraz bardziej jestem, pewna ,że zdjęć nie będzie to nie jest jednoosobowa firma że ktoś pojechał na ferie. Nie bez powodu piszą o tym samym na fb.
Norbercie czy może ty masz jakąś wiedze na ten temat z innych działów bo ewidentnie coś niedobrego się stało z fotosikiem.

Myślę ,że większość osób nie korzysta z opcji płatnych a mnie pokusiło i zapłaciłam 27 zł za pół roku :)
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko :wit ja nie korzystam z tej platnej opcji, ale tylko ze względu na to, że przy zakładaniu konta nie mogłam się zalogować później ;:124
Niby wszystko ok, konto założone a nie mogłam się na nie zalogować i wykupić pakietu....próbowałam z różnych urządzeń, ale bezskutecznie ;:185
Także pozostaje mi męczyć się i dodawać zdjęcia pojedynczo ;:145
Może to i dobrze bo po tej sytuacji byłabym zniesmaczona...27 zł to nie duże piedządze, ale płacąc za usługę i jej nie otrzymać ;:222 Wielki minus za olanie klienta :!:
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko, nie zauważyłem oprócz okresowych awarii tego hostingu, żeby były z nim problemy. Nawet sam mam konto płatne na Fotosiku i działa bez problemu.
Jeśli masz problem z wgrywaniem zdjęć spróbuj wyczyścić ciasteczka w swojej przeglądarce, ew. zmienić przeglądarkę. Na dole strony forum też masz usuń ciasteczka. Może to coś pomoże.


Obrazek

Ale zapytam się jeszcze jednej osoby, również moderator która ma większą wiedzę w temacie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Norbercie spróbuję wieczorem zrobić tak jak piszesz, ale chodzi o to że po zalogowaniu brakuje wpłaty wciąż od soboty jest 0 a po każdej próbir dodania zdjęć jest komunikat że przekroczono limit 150 zdjęć. Myślę że ciasteczka nie mają nic wspólnego z księgowaniem wpłat, o takich też problemach czytałam na fb. Ja z fotosik korzystam od 2009 roku i nigdy nie miałam problemów, więc jeżeli masz ważne opłacone wcześniej to nie masz problemu, problem jest teraz.
Z wgraniem pojedynczego zdjęcia nie mam problemu.
Loguje się z różnych urządzeń i na wszystkich to samo.

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Zaraz, zaraz. Bo widzę teraz, że poprzednie saldo wygasło w sierpniu zeszłego roku. Nie znam dobrze regulamin Fotosika, ale nie może być tak, że po jakimś czasie w przypadku braku wpłaty blokuje w jakimiś stopniu konto użytkownika?

Mam, patrz poniższy punkt:
8. Konta płatne
[...]

5. Abonament kupowany jest na określony czas i po jego upływie dostęp do płatnych usług jest blokowany, a Zdjęcia przenoszone są na publiczne serwery. Użytkownik informowany jest kilkakrotnie przed wygaśnięciem abonamentu o tym fakcie i winien zadbać o to aby e-maile informacyjne docierały na jego konto pocztowe i nie były usuwane jako spam. Proces blokowania nieopłaconych Kont jest w pełni automatyczny i termin wygaśnięcia abonamentu jest ściśle przestrzegany dlatego Użytkownik powinien dokonać stosownej opłaty z odpowiednim wyprzedzeniem tak aby nie nastąpiła przerwa w korzystaniu z odpłatnych funkcji Serwisu skutkująca przeniesieniem zdjęć na publiczne serwery i dezaktywacją usług odpłatnych.

Tak się zastanawiam, czy nie jedynym rozwiązaniem byłoby usunięcie konta i ponowne jego otwarcie od nowa - zgodnie z Zasady ogólne, pkt. 21.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Norbercie jesteś Wielki, nigdy się nie zagłębiałam w regulamin.
Z tego też można pewnie wnioskować że wpłacona kasa przepadła.
Szkoda tylko że nie mogą znaleźć czasu na odpisanie na maile i wiadomości.
Dziś wstawię po jednym zdjęciu bo tyle mogę a później będę się zastanawiać czy nowe konto czy coś innego.
Jeszcze raz dziękuję Ci bardzo za pomoc.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Paphiopedilum delenatii
Mam go od 2 lat był w hydro o na różnych parapetach po przesadzeniu do drobnej kory zmieszanej z liśćmi bukowymi i podlewaniu tylko do podstawki na wsch oknie - zakwitł.
Generalnie nie lubię sabotków ten jest wyjątkiem.

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Długo długo szukałam epidendrum ilense dziwnym zbiegiem okoliczności w dniu kiedy założyłam fb pojawił się w ofercie sprzedaży oczywiście kupiłam. Wiedziałam że to spora roślina rosnąca do 50-60 cm. Odebrała osobiście córka o przywiozła do mnie jakież było moje zdziwienie kiedy ujrzałam córkę z,, żyrafa " sami zobaczcie.

Obrazek

Pojedynczy kwiat ok 4 cm

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

A to moja lueddemanniana zupełnie inna niż Kasi

Obrazek

Miłego oglądania


Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko ale fajnie obejrzeć tyle kolorków. Nie wiem co chwalić. OSF uwielbiam, moje zapączkowane, ile zakwitnie nie wiem bo ciemno ostatnio i już 2 pączki widziałam dzisiaj że zżółkły.
D. rainbow dance piękne i schrautii moje wciąż ćwiczy moją cierpliwość :(
Pomarańczek Vitelina Majus też mi się podoba, miałam ją też od Ciebie ale w wakacje przędziorki ją wykończyły ;:145
Widzę że i yellow bird zaszczyciła Cię kwiatkami ;:138
Do Don Herman czuję sentyment bo to była moja pierwsza catleya, niestety odeszła ale dzięki Tobie znów ją mam ;:168
Sabotek nie moja bajka może i on ładny ale mnie niestety się nie podoba.
Lueddemanisna inna ale Twoja też mi się podoba. Moja to Taiwan Red, dlatego wybarwienie ma pewnie inne.
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Witaj.
Dla mnie katleye wymiatają.
Ja wciąż czekam aż któraś z moich mnie zaszczyci. ;:185
Grzegorz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko widzisz, to i ja się czegoś nauczyłam co do Fotosika, bo też przerwę w opłacaniu abonamentu zrobiłam
i pewnie też straciłabym pieniądze. W swoim czasie zrobię jak radzi Norbert. Dziękuję również za ten pomysł.

W przeciwieństwie do Kasi jestem zachwycona twoim Sabotkiem. Jest niezwykły ! ;:224
I niesamowicie pięknie ujęty na zdjęciach.

Dendrobia kwitną Ci wręcz 'nieprzyzwoicie' ;:oj Mam wrażenie, jakby w ogóle nie przestawały kwitnąć...

Czy ten kwiat 4 cm to kwiatuszek 'żyrafy" ? Lubię wszelkie czupiradełka. Czy on ma jakiś zapach ?

Super zakwitł 'szczypiorek' Yellow Bird, Vitellina Majus i piękny błyszczący kwiat P. lueddemanniana ;:215
Przypomnij proszę nazwę tego 'posypanego pieprzem'. Bardzo interesujący !

Ciekawe co u Ciebie jeszcze piszczy w trawie ;:88
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko :wit Warto było czekać ;:138
Piękne kwitnienia ;:167 a Dandrobia... ;:oj to uczta dla moich oczu :!: ;:167 Uwielbiam Dendrobia ;:167

D. OSF to moja niespełniona miłość ;:145 mam nadzieję, że go kiedyś dorwę a tym czasem będę podziwiała u Ciebie ;:111

No i Katlejki ;:226 Ciekawe, czy moja zaszczyci mnie kiedyś kwiatami ;:173

Czupiradełko jak go trafnie określiła Art przypadł mi do gustu ;:oj Możesz napisać o nim coś więcej?

Phal. Lueddemanniana Po Twoich zdjęciach już wiem, że znajdzie się i u mnie :tan

A co to za piękność przed P. Lueddemannianą? ;:oj
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Piękne kwitnienia. :) ;:215

Jako że lubię sabotki (choć one mnie różnie :wink:) więc obok ich kwiatów nie mogę przejść obojętnie. Ten zwraca uwagę na nietypowy kształt warżki.

Epidendrum ilense jest duże i robi wrażenie. :)

Reszta też robi duże wrażenie, zwłaszcza dendrobia. ;:215

Gratulacje. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Kasiu ja tez nie lubię sabotków ale ten jest wyjątkowy taki trochę owłosiony i ta czysta biel ładnie kontrastuje z tym różowym brzuszkiem , podoba mi się jeszcze ten którego ma Asia chyba bellatulum ale nie mam zamiaru poszerzać o kolejne egz.
Majus jakoś słabo przyrasta zobaczymy na jesieni co będzie , przędziorki je uwielbiają kiedy ja kupiłam to o mały włos by mi jej nie pożarły ale wspólnie daliśmy radę.
Moja lueddemanniana to Woodlawn ciesze się ,że nawet szybciej niż po roku mi zakwitła bo to dreźnianka.
Schrautii kwitło w tym roku na dwóch pędach uważaj bo ono wrażliwe na zalewanie bardzo szybko gniją psb.
Zółtas od Ciebie kwitł ;:108 bo z dobrego źródła.

Grzegorzu też lubię cattleye .

Asiu nie czytam regulaminów i to się mści zresztą czy ktoś z nas czyta ? Mogliby chociaż oddać wpłatę. Nic mnie tak nie wkurza jak brak jakiejkolwiek odpowiedzi na koresp. to jest lekceważenie .

Dziękujemy z paputkiem za komplementy :)
Z dendrobiami chyba się kochamy to może dlatego kwitną .
Tak to kwiat żyrafy , już mi się przestała podobać , Fred ja często przewraca a poza wszystkim jak tak dalej będzie rosła to się w dużym oknie nie zmieści a ona kwitnie na przedłużonym pędzie.
Pieprzowy to jest renanthopsis mildred jameson bardzo lubię te kwiatki hm ja w ogóle lubię piegusy wszystkie.
Na tą chwile niewiele ale chyba niebawem zacznie piszczeć ;:224

Beata dziękuję za miłe słowa.
OSF warto mieć bo to piękne dendrobium.
Cattleye zakwitną kwestia czasu zobaczysz. U mnie dwie kolejne mają pączusie już.
Jeżeli chodzi o czupiradełko to niewiele mogę Ci na jej temat powiedzieć kupiłam niekwitnąca ale z pędem który przedłuża kwitnienie i tak sobie stoi w korze podlewana raz w tyg. Była moim marzeniem od chyba 4 lata szukałam raczej jest nieosiągalna jeżeli chodzi o zakup chyba ,że od prywatnego kolekcjonera moja zarezerwowana w zasadzie zaraz po zakupie.
Lueddemanniana niezależnie od kolorystyki jest warta posiadania. To słodziak chętnie kwitnący.
To o co pytasz to renanthopsis mildred jameson.

Norbercie
Epi ilense robi wrażenie tylko dlatego ,że jest duże, kwiaty przy tej wielkości są niepozorne, niedawno zawiązała 11 paków niestety z braku słońca żaden nie przetrwał a to już może byłoby warte obejrzenia - niestety ni ma
Co do sabotków to niektóre z nich lubią dolomit moje akurat nie są wapnolubne więc nie daję ale pomogło przesadzenie do kory z listkami bukowymi jestem przekonana ,że to clue sukcesu. Ogołociłam kila drzewek w lesie :)Moje stoją na wschodnim oknie.Może spróbuj przesadzić.
Dendrobia i ja dziękują za miłe słowa.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”