Storczyki Mirki cz.2

ODPOWIEDZ
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Storczyki Mirki cz.2

Post »

Zapraszam do cz.2 mojego wątku

część 1
TUTAJ

Wspomniałam coś o zamknięciu wątku ? i tak się stało ;:306 zamknęłam ,żeby otworzyć nowy a tak na serio nie wiem jak długo on będzie istniał bo to zależny od Was i nie od tych którzy są zawsze ale od tych którzy są skrytoczytaczami.
Zapraszam więc w kolejna podróż po moim storczykowym królestwie

Asiu dla Ciebie MM

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko witam się w nowym wątku z Tobą :wit
Jak miło znowu zobaczyć twoje perełki mm cudny, proszę o wiecej ;:138
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Prawie taki sam jak mój MM. :wink: Na jednym pędzie czy dwóch? Mój na dwóch w tym roku. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko, witaj :wit Świetnie, że nowy wąteczek otworzyłaś ;:196
Piękny MM.
Pozdrawiam - Justyna
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Witaj Dorotko ;:196 byłoby więcej zdjęć ale coś mi fotosik pokazuje ,że mam limit 150 zdjęć, wykupiłam pakiet premium ale może to musi potrwać zanim zaksięgują wiec reszta pewnie nie dziś.
Do tego po aktualizacji telefon (aparat) robi zdjęcia w formacie 4032x1860 nie da się tego zmienić i po przerzuceniu na komp zdjęcia są rozciągnięte buuu

Norbercie witam i Ciebie ;:136
Na jednym ale widzę w kąciku ,że kluje się drugi, niepokoi mnie tylko fakt że listki ostatnie dwa da mniejsze od pozostałych i nie wiem czy to brak słońca czy inny powód , szkodników nie widzę (żerowania) może masz pomysł dlaczego tak się dzieje?
Co do hydro proponuje żebyś jedną (najlepiej) cattleye spróbował posadzić zobaczysz efekt :uszy .

Witaj Justynko
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko witaj :wit

MM śliczniutki, kiedyś go miałam i planuje znów mieć :wink:

Trzymam kciuki, żeby Twoje Storczykowe Królestwo istniało jak najdłużej
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Jeśli chodzi o wyrastanie mniejszych liści, to u siebie zauważyłem w przypadku storczyków, które zbyt słabo rozwinięty system korzeniowy. Jeśli w tym samym czasie wypuszcza pęd kwiatowy, to jak wiadomo zabiera dużo energii. To jest chyba powód mniejszych liści. Nie wiem czy w przypadku falenopsisów nie powinno być tak, że albo kwitnie albo wypuszcza liście? Chociaż jeśli chodzi o moje storczyki to jest różnie. Mam np. liodoro, które w zeszłym roku wypuściło liścia, a potem pęd kwiatowy. Natomiast w tym roku wypuścił pęd, a widzę że jednocześnie wykluwa się nowy liść.
Mniejsza ilość światła w sumie też można do tego zaliczyć jako jeden z niekorzystnych czynników.

PS. Z katleją spróbuję, bo widziałem w sezonie jak doniczki powstawiałem w osłonki gdzie na ściankach zbierała się wilgoć, to korzenie o wiele lepiej rosły niż jak trzymałem na podstawkach.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Też mam ;:138
Ale ja takiego ładnego zdjęcia nie zrobię bo nie mam sprzętu :(
Ale już nie kwitnie ;:185

U mnie jak Vanda puściła pęd kwiatowy to całkowicie zatrzymała rozrost rozety liściowej.
Grzegorz
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko :wit zawitałam w końcu i do Ciebie :oops: mało mnie ostatnio na forum z przyczyn ode mnie niezależnych :(
Po mału nadrabiam zaległości.

Gratuluje 2 części ;:168 i czekam niecierpliwie na kolejne zdjęcia ;:65
Kwitnący MM to jak małe słoneczko w te ciemne i deszczowe dni ;:3 zazdroszczę (ale pozytywnie) takiego widoku :wink:
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Dziękuję Mireczko za dedykowane zdjęcia ;:167
SUPER, że założyłaś kolejną część wątku ;:138

Piękne zaproszenie do odwiedzin (i trafna nazwa) dla SKRYTOCZYTACZY ;:215 Sama nim kiedyś byłam, zanim założyłam własny wątek.

MM śliczny ! Mój dopiero otwiera kolejne pączki na pierwszym pędzie, a na drugim wszystkie poza jednym padły. Wg mnie miały za ciemno
bo były zupełnie schowane pod liściem. A może i przeciąg pomógł :?
Mam nadzieję, że uprawa w hydro pomoże Twojemu i mojemu przetrwać dłużej niż dwa kwitnienia (tak było u mnie przy uprawie w korze).

Liczę na to, że Fotosik zadziała i już wkrótce zobaczymy więcej ;:180
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko przyznaje się bez bicia, że też nabijam licznik odwiedzin zanim coś napisze, bo czasami w biegu zaglądam i podczytuje komentarze innych i dopiero jak mam chwilkę to się ujawniam, myślę że nie tylko ja tak robię, często też odwiedzam nie tylko Ciebie, ale też innych bo szukam jakichś interesujących mnie informacji, a jest ich na naszym forum mnóstwo, wystarczy poszperać :wink: tak buszowałam np. szukając info o hydro :D
Co do pisania i wstawiania zdjęć...
ostatnio do tego służy mi smartfon, robię zdjęcia, wstawiam i pisze, mniej mi to zabiera czasu i wszystko szybciej się dzieje, bez bawienia się w przerzucanie na kompa ot takie wygodnictwo z mojej strony, a może lenistwo.... ;:224
pozdr Dorota
Moje storczyki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko gratuluję nowej części i pięknie kwitnącego MM oby jak najdłużej cieszył Twoje oczy. Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

No i coś się skichało z fotosikiem abonament premium wykupiony , stan pokazuje ciągle zero, coś mnie tknęło i poszukałam na fb (na coś się przydało) a tam wpisy ,że ludzie od 2 tyg nie maja odblokowanych zdjęć zero odzewu na maile i wiadomości do fotosika i to nie był jeden wpis. Więc nie wiem czy będzie więcej zdjęć .

Moniu koniecznie musisz go sobie sprawić , on jest wyjątkowy.

Norbercie jeżeli chcesz przetestować uprawę w hydro mogę Ci podzielić jedna hybrydę cattlei bo jest rozrośnięta i zobaczysz czy to Cię przekona czy nie.

Grzesiu ja tez nie mam sprzętu bo syn zabrał (zresztą nie używałam go wcale) a zdjęcia robię telefonem :)
Mam nadzieje że powodem zatrzymania wzrostu liści jest kwitnienie i tego się będę trzymała.

Beatko każdy z nas jest zagoniony, takie czasy ja tez mam prace, dom, ogród prawie 200 storczyków ale trzeba znajdować choćby odrobinę wolnego czasu.

Asiu z pewnością przyczyna opadających paków jest mała ilość słońca albo otwierane okna czasem nawet chwila wystarczy.
Co do fotosika to czarno to widzę buuu. Najgorzej ,że nie znam alternatywy z czego mogę jeszcze wystawiać zdjęcia.

Dorotko i ja często zaglądam po kilka -kilkanaście razy do jakiegoś wątku ale to nie daje w ciągu kilku dni ponad 100 oglądających . Nawet teraz jak spojrzałam jest 11 wpisów a wyświetleń 120 , watek założony w sobotę wieczorem więc sama widzisz , nie chcą zostawiać śladu tylko przeczytać. Zważywszy ,że wiele z nas obecnie pisze z tel więc to nie jest wysiłek tylko niechęć.
Co do wstawiania zdjęć przez tel to nie lubię bo to po jednym zdjęciu a ja lubię pokazać więcej niż 4 czy 5 zdjęć.

Kasiu ciesze się ,że mimo ogromnego zapracowania znalazłaś wolna chwilkę ;:196
Spróbuje wieczorem z tel chociaż kwitnienie paphio wstawić .
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”