Ulubione storczyki Art :) cz. 4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Joasiu, śliczny ten zakup od Sylwii. Bardzo podoba mi się kwiat, te kropeczki ;:138
Osobiście nie przepadam za sabotkami, kiedyś miałam, ale to nie moja bajka.
W końcu mam dwie catleye ;:167 , jedna piękna, pachnąca, ale niestety trafiła do mnie ułamana, podejrzewam, że przy pakowaniu, a druga miała być wymarzona biała a jest w różu.
Pozdrawiam serdecznie i pokazuj co u Ciebie.
Pozdrawiam - Justyna
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Asiu angraecum jest niesamowite. Oj jak ja bym chciała żeby mój choć jednym marnym kwiatkiem zakwitł. :roll:
Nowa hybryda phal piękna. Nie chodzę ostatnio po sklepach to i nic nowego nie przytargałam. Wysyłkowo też nic ostatnio. Gdzie to Sandra to cudo dorwała.
Doritis pulcherrima var. marmorata w kwiatkach uroczych kolorystycznie i delikatnych jak mgiełka. Super. Sabotek to nie moja liga, czekam jednak na zdjęcia z jego kwitnienia.
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Angraecum sesquipedale

Rewelka. też taki chcę ;:oj
Grzegorz
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Rany ależ mnie tu u Was długo nie były - chyba powinnam dostać po moim zacnym zadku :oops:

Czytam Twój post Asiu z listopada o tym, że Was opuściłam i jest mi z tym jeszcze gorzej ;:124 teraz to już w mój zakuty łeb powinnam dostać. Niestety dużo się pozmieniało na świecie i staram się jakoś przeżyć ;:134

Dobra ja tu nie przyszłam jęczeć ;:333

W pierwszej kolejności gratuluję kwitnienia Piccolo Red - nie mały stres miałam z tym, czy aby na bank będzie to Piccolo a bardzo nie chciałam sprawić Ci zawodu. Widzę że kolor spełnił oczekiwania i że jesteś zadowolona. Mój niestety jeszcze mnie nie uraczył kwiatami ;:174 no ale będę cierpliwa. Najważniejsze, że jest to Piccolo Red ;:138

Doritis pulcherrima var. marmorata jest piękna - za każdym razem jak ją widzę, to pluje sobie w twarz, że jej nie kupiłam we Wrocławiu ;:223

Angrecum jest niesamowite ;:167 ilość kwitnień i kwiatów powala na kolana ;:167 może kiedyś takie sobie sprawie ;:167

Podziwiam Twoje zdjęcie - są piękne :tan podziwiam Phalaenopsis equestris alba - niestety moje ubiłam - kupiłam jakąś chorą i nie udało mi się jej uratować ;:223

Ten Phal hybryda co Ci Sandra kupiła z posty z listopada to Phalaenopsis Craft krzyżówka Rheingold x Pallens :tan też ją mam :tan

Na koniec składam uroczystą przysięgę, że na dniach odświeżę swój wątek ;:215 mam nadzieję, że może dziś się uda coś niecoś napisać ;:333
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Jestem już, wróciłam.

Nie wiem, co to było, ale coś na pewno, bo nie zaglądałam tutaj. I to raczej nie o czas tutaj chodziło, a tak z samej siebie zrobiłam. Nie myślałam za wiele o storczykach to i nie myślałam żeby nadal pisać tutaj.

Ale jestem i będę dzisiaj pisać. A zacznę sobie od Ciebie, Asiu bo chyba tu mam najmniej zaległości. U Mirkę i Martę na sam koniec wrzucę bo tam to dopiero jest lawina...

Takie nowości jak Ty, też bym chciała dostać :wink: Poprawiłby humor z pewnością.

Sandra ma świetne "oko i gust" , zresztą nie ma co się dziwić patrząc na jej storczyki.

Kolor, kształt, ilość wszystko się zgadza :D Tylko brać...

Keiki zakwitło i to jak najbardziej coś znaczy... Mam nadzieję, że i pierwsza ożyje, jak zobaczy, co ta druga wyprawia.
Marmurkowe listki sama lubię i nawet tylko dla nich bym próbowała po raz któryś tam.

I jak widzę sabotek wpadł w Twoje ręce :tan Powiedz mi, czy to Twój pierwszy, bo nie pamiętam, żebym kiedyś widziała u Ciebie sabotki.
W dodatku to jeden z moich ulubionych. Mam podobnego.

Pokaż ją koniecznie jak już rozkwitnie :) Super niespodziankę Ci zrobiła.


Angraecum zaskakuje :shock: i chyba nie zamierza przestawać... Ma prawdopodobnie "ukrytą moc kwitnienia", jak ja to nazywam. Czyli wiecznie kwitnie i się nie męczy.
Też bym tak chciała...

Nie ma pisać w kółko jedno i to samo, dlatego krótko - Dla mnie jest wyjątkowe i naprawdę bardzo ładne ;:167
Nie muszę też i pisać żebyś pokazywała je w nieskończoność, bo to podobno już sama wiesz.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Dziękuję serdecznie za wszelkie odwiedziny i komentarze (szczególnie te pracochłonne ;:4 )

Zimowa aktualizacja.

Kwitnienia zimowe marne, zwłaszcza te z lutego. Rlc. Golf Green - pąk niestety zżółkł i padł.
Niektóre mnie jednak zaskoczyły (że w niekorzystnych warunkach 'im' się chciało).
Wyjątkowo dużo pączków poopadało i czasem kończyło się na 1 lub dwóch kwiatkach. W sumie zawsze to lepsze niż NIC :wink:

Listopad, grudzień i styczeń:

Kupione z małym pączkiem Paphiopedilum Greyi rozkwitało wieki, ale warto było czekać:

Obrazek Obrazek

Moje marzenie... spełnione z zaskoczenia przez kochaną Mireczkę ;:168
Epicattleya Plicaboa, której nie mogłam nigdzie zdobyć. Przyjechała do mnie z pędem. Dziękuję Mireczko ;:226

Obrazek Obrazek

Brassocattleya Maikai

Obrazek Obrazek

Phal. celebensis - storczyk baaardzo chciał kwitnąć, nawet dwoma pędami,
ale delikatne pączki leciały na potęgę i szkoda było jego wysiłku:

Obrazek

Obrazek

I znów dzięki Mireczce - kawałek przysłanej roślinki - Dendrobium Rainbow Dance
Okazało się, ze świetnie się czuje na północnym, chłodnym parapecie. Najstarszy, żółknący już przyrost zakwitł 6 kwiatami,
a obecnie dwa młodsze tworzą pąki. Do tego u mnie już wyrósł młody przyrost. Żywotny storczyk ;:215

Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Kwitnienia z lutego - przeważnie "jedno i dwu- kwiatowce"

Phal. Mini Mark

Obrazek Obrazek

Cattleya hybryda - ogromna roślina, zajmuje pół parapetu. Dlatego rośnie u mnie w pracy...

Obrazek

Obrazek

Phal. Lius Triprince Yellow Lip

Obrazek

Obrazek Obrazek

Phal. Yaphon Batman x Lioulin Pretty Dale, o woskowych kwiatach - b. wdzięczny, kwitnie często i długo

Obrazek Obrazek

Obrazek

Phal. liodoro- szału nie ma, ale zapach jak trzeba :wink:

Obrazek Obrazek

Phal. equestris - roślina mateczna, którą mam już chyba z 7-8 lat i obdzieliła dziećmi mnóstwo osób ;:86 ;:86 ;:86

Obrazek

I hybryda Phalaenopsis - dostałam ją w 2015 r.
Wszystkie liście były chore, z wżerami takimi jak na dolnych po lewej i jeszcze gorszymi.

Na zdj. stan po 3 latach z 2018 r. i obok aktualny wygląd liści. Każdy kolejno rosnący liść miał coraz mniej tych wżerów:

Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Joasiu, dałaś czadu. Podoba mi się najbardziej ta z pracy, hybryda.
Epicattleya Plicaboa, a ta też jest piękna. Jak będziesz sprzedawać maluszki od equestris, pamiętaj o mnie ;:333
Wszystkie kwitnienia zachwycają. Ja mam teraz malutko miejsca, a zapadłam na hojową chorobę ;:306 ale catleje to bym chciała mieć nowe.
Czy Ty swoje traktujesz jakoś szczególnie?
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Gratulacje.

Piękne kwiaty.
Jak prowadzisz hybrydę cattlei że Ci tak ładnie zakwitła?
Grzegorz
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Joasiu, czapki z głów!!! Powiedz, jak to się stało, że phalaenopsis ma zdrowe liście? Mam taki problem z pH. bellina.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Justynko, Grzegorzu, pytacie o katleje - jeśli to nie jest jakaś odmiana botaniczna o specyficznych wymaganiach, tylko hybryda
to po pierwsze jasne i w miarę ciepłe stanowisko zimą + ruch powietrza (mikro-wentylacja). A latem na świeże powietrze (u mnie balkon)
Oczywiście chronić liście przed bezpośrednim słońcem. Nawożę jak falenopsisy.
Niektóre katleje (te, które mi marniały) mam w hydro. I to je odratowało.
Ta wielkokwiatowa pokazana na zdj. i również moja C. mossiae rosną w korze.

Reniu, liście ratowałam traktując raz na jakiś czas Bioseptem i tak naprawdę, to roślina sama walczy potrzebuje dużo czasu
żeby stopniowo się tych zmian pozbywać. Ja zapewniam jedynie dobre warunki.
Mam jeszcze jedną hybrydę o pokroju i wyglądzie liści bardziej podobnych do belliny. Miałam już moment "nad śmietnikiem"...
Ale powstrzymałam się, bo ładne były korzenie. Zmiany jeszcze są, ale też stopniowo zanikają. Zrobię Ci fotkę w wolnej chwili.

Pominęłam przy wstawianiu zdjęć Phal. happy Fang Sir. Też mnóstwo pączków opadło :?

Obrazek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Joasiu, dziękuję. Mam dwie katlejki, więc będę je tarasowała w lato ;) Kupiłam nn, ale to chyba hybrydy. Marzy mi się białą, ale nigdzie nie mogę trafić. Jedna z nich miała nią być, ale okazała się inna.
Pozdrawiam - Justyna
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Dziękuję za wskazówki ;:196 Moja bellina też ma zdrowe korzenie. Biosept mam , będę działać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”