Moje storczyki / Kwitnienia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

;:306 No dobrze... :;230


A poza tym pewny sukcesik...
Liodoro wypuszcza nowy korzeń! ;:138

Obrazek

I jest jeden problem, otóż liście lekko tak jakby miękczeją od przesuszenia, codziennie zraszam po 2 lub nawet więcej razy bo Liodoro lubi wilgotno, zraszam lekko podłoże, oczywiście przesuszę do soboty rano lub do granic bólu rośliny w tygodniu.
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

I znowu... to się nigdy nie skończy :uszy...
Maziasty bordek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niby takie pełne stoiska tych storczyków w Carref#ur (Targi storczyków) a same białe, różowe bądź łaciate (polowałem na łaciatka ale kosztował 44zł ;:222) miałem wziąć Phal. Ravello, ale ujrzałem tego maziaka na stoisku przecenione i go kupiłem. Nie przemyślałem zakupu i nie jestem zbyt zadowolony ale i tak jest śliczny ;:167.

Z dla mnie znanych było mi też tam spotkać:
-Optimistic Fantasy,
-Saida,
-Black Swan,
-White Swam,
-W typie Dalmatino,
-Yara Bright,
-Charmer.

NIGDZIE nie mogę upolować mojego marzenia ;:167 ;:167 ;:167 : Phalaenopsis Jin Diamond ;:145
Moje storczyki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

To już nałóg ;:306 skończysz jak ja z ponad 150 szt....
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

TAK! NAŁÓG... Kiedyś zawsze ktoś obiecywał sobie 1 storczyka na początek i nic więcej, a miesiąc później BACH i nagle kolejne 10 na parapet ;:306. Bardzo szanuje ludzi, którzy mają maksimum storczyków do 3.. Choć nawet w marketach są piękne hybrydki i aż kuszą żeby wziąć je. W sklepie już do mnie wołają zabierz mnie! ;:173
Moje storczyki
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

Jeśli Phal. Jin Diamond to taki żółty dalmatyńczyk jak podpowiada Google to takie mają często w Brico Marche.
Zabkamarta masz 150?! O ja.. Pokaż może fotki jak się z nimi mieścisz w domu
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

Tak, to taki woskowy dalmatyńczyk. U mnie w Brico zawsze bieda i nie ma nic oprócz 2-3-4 białych, różowych i żółtych w stanie OKROPNYM, choć w tygodniu może tam zajrzę i popatrzę. Tak, 150 to ogromna liczba ;:306, a jeżeli chcesz zobaczyć jej piękną kolekcję zajrzyj w jej wątku ;:204.

Trochę domowników:

Biały wielkokwiatowy otwiera przedostatni (OGROMNY) pąk:
Obrazek

Monza w typie peloric:
Obrazek

Urocza i delikatna midi hybryda NN:
Obrazek

Nakrapiano listna Mukalla:
Obrazek



No i mój pierworodny, od którego WSZYSTKO się zaczęło... Niestety ma lub miał wciornastki, wypryskany mieszaniną wody destylowanej, płynu do naczyń i soku z cytryny + trochę alkoholu etylowego. Musiałem obciąć trochę liścia bo był cały wyschnięty i łamał się w palcach.
Obrazek
Obrazek

Ma bardzo wykwintny, piękny, rozbudowany system korzeniowy. Ciągle przedłuża korzenie oraz puszcza dużo nowych. Jestem z niego bardzo zadowolony, nazywa się: Phalaenopsis Surf Song.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I coś jeszcze..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Pamiętacie go? Właśnie rozpoczyna ponowne kwitnienie! Wypuścił pęd z oczka i pączki są w drodze. Ma bardzo grube mięsiste płatki kwiatów, pamiętam to ;:333. Jest w takim razie woskowy, warżkę też ma jak woskowce, lecz wtedy nie wiedziałem co to znaczy ;:306..
Niestety dalej walczy z wciornastkami, na razie przez 2 tygodnie ich nie widziałem... Muszę poratować się Allegro i, i tak kupić Agricolle.

Miłego dnia / Goodbye ;:167 ;:333!
Moje storczyki
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

To zajrzyj szybko do brico bo tydzień temu w poniedziałek była nowa gazetka i nowa dostawa ja szybko leciałam kupić na prezent też żółtego i było dużo bo to chyba z okazji dnia babci
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

Jak mi się uda, to pojadę jutro lub czwartek
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

Nie wiecie jakie było moje zdziwienie, gdy kurier zapukał do drzwi z moimi dwoma sadzonkami. Pisałem anulację, a tu BOOM po proszę 75zł. Zapłaciłem odpakowałem a tu zdziwienie ;:209.

Miałka i maluteńka, na prawdę ciupka sadzonka Phal. Floresensis:
Obrazek
Obrazek
Obawiam się, że nie podołam ;:204...

Już większa, ale i tak z ubytkami (2 listki TYLKO) sadzonka Phal. Amboinensis:
Obrazek
Obrazek

Mam już zawrót głowy, gdy myślę o dbaniu o takie maleństwa ;:131 ;:306 ;:167...
Przesadzić do mieszanki drobnej kory i spaghnum (takiej samej w jakiej przyszły tylko świeżej), ale do przeźroczystych doniczek?

HELP ME ;:219 ;:219 ;:219.
Moje storczyki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

No to nieźle Ci to anulowali...

Wszystkie musisz przesadzić... W co? Albo w bardzo drobną korę, albo w większą z niewielką ilością mchu i keramzytu drobnego, zaś na dno trochę drobnego keramzytu, bo tu chyba korzeni będziemy ze świecą szukać... Oczywiście doniczki przezroczyste. Pewnie nie masz tak małych (max małych jak tylko się da, może się zdarzyć, że nawet te obecny rozmiar będzie za duży) , więc zrób z małych butelek po napojach lub kubkach plastikowych do picia lub czasem do syropówv z apteki dają takie większe miarki plastikowe na odmierzenie specyfiku i oczywiście dziurki zrób np rozgrzanym gwoździem...

PS jeśli uważasz że nie podołasz to im je odeśli o ile nic przy nich nie robiłeś jeszcze. Masz prawo odesłać bez podania przyczyny, na swój koszt i zwrócą Ci za rośliny. W tym układzie, że pisałeś anulacje, której nie uwzględnili to zażądałbym zwrotu wszystkich kosztów wysyłki.
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

Jednak zadecydowałem, że zaryzykuję, bo dopóki nie przekonam się jak to jest, to nigdy nie kupię botanika. Na innym forum mówią, że Amboinensis spokojnie nadaje się do uprawy parapetowej, a Floresensis jednak do takiej szklarenki. Przesadzę, zobaczę, mam malutkie doniczki po Phal. Little Lady. Oczywiście do tych sadzonek wykombinuje jakiś wysoki i dosyć szeroki pojemnik lekko zwężający się na końcach (coś szklarenkowatego), bo te sadzonki są zależne teraz tylko ode mnie... Czyżby smak rodzicelstwa? ;:306 ;:306

Przesadzone:

Floresensis w doniczce mini (kora średnia+spaghnum):
Obrazek
Obrazek


Amboinensis w doniczce 9 (system korzeniowy się nie mieścił do mniejszych, gruba kora+średnia kora+spaghnum:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więc teraz rozumiem, że przez kolejny tydzień mam nie podlewać, tylko zwilżać spaghnum z wierzchu? Floresensis nadłamałem w 3 miejscach największy korzeń, nic się nie stanie ;:145?



Na tą chwilę zrobiłem coś takiego (pudełko plastikowe po karmie dla moich szynszyli ;:306). Na dole jest centymetr wody, przykrywam i wietrzę na zmianę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moje storczyki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18664
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

Ta lewa osłonka jest za ciasna, w ogóle to lepiej postawić je na podstawkach albo jakiejś podkładce. Druga sprawa, ile stopni masz na parapecie? To zimny czy ciepły parapet? Trzecia, przez taką matową pokrywkę w sumie mało światła przechodzi. Czwarta, jak już podlejesz to w takich warunkach spagnum będzie trzymać dłużej wilgotność w podłożu, co jest niekorzystne dla storczyków. U mnie w normalnych warunkach taka mieszanka dłużej przesycha.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje storczyki / Kwitnienia

Post »

Tą osłonkę włożyłem na tamte testy. parapet ma ok. 21-23 stopnie. Wiem, tą mieszankę rzadziej się podlewa, ale to małe sadzonki... Storczyki będą wyciągane z tego czegoś żeby mogły poczuć świeże powietrze.
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”