Lana i storczykowe towarzystwo.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Gratuluje ;:138 Niestety moje dendrobium nie chce zakwitnąć:(
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Spokojnie Monisiu z całą pewnością zakwitnie prędzej czy później. Moje kwitnienie to ponoć ewenement, nowy przyrost ma tylko jakieś 3 cm, więc na kwiatuszek z niego też będę długo czekać. To mi nie przeszkadza, najważniejsze, że rośnie. Do tego na tych wyschniętych bulwkach zaczeły pojawiać się wszędzie takie małe zielone różki ;:131 i nie mam pojęcia, co z nich wyrośnie.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Brawooo dla dendrobium ;:138 Ja na swoje chyba jeszcze długo poczekam.
A jaki kolorek miało ?
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Narine tradycyjnie, ale dla mnie wprost przepiękne ciemoróżowe. Zresztą one są wszystkie cudne, nie ma znaczenia jaki gatunek.
A teraz coś ze staroci, czyli to co już było
Obrazek
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Lucynko ale Ci się super niespodzianka trafiła :heja :tan ;:138
a ten różowo biały łatek też uroczy ;:183

-
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

dziękuję Soniu bardzo, oby nam wszystkim się tylko takie niespodzianki przytrafiały ;:97
Niestety przyroda nie znosi jednostajności (czytaj : nie wszystko może byc takie różowe :( ), tego ciemnoróżowego Phalaenopsisa w obecnej chwili reanimuję w keramzycie, przelanie w sklepie było jednak za duże i nie wiem, czy biedak wyżyje.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Ciemno różowe dendrobia są piękne - moim skromnym zdaniem oczywiście.
A tygrysek różowy...ślicznotek :roll:
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Lana dlatego ja nie czuję się na siłach, by kupować przecenione storczyki ;:147 mam dość zmartwienia z tymi moimi na OIOM-ie ;:198 ale bądźmy dobrej myśli ;:215
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Lucynko,

wiem co czujesz .. ja poddałam reanimacji mojego żółtego - buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, aż mi sie płakać chce. Niestety korzenie były całkowicie przegnite, podłoże aż się rozsypywało w dłoniach, czego nei było widać przez doniczkę. W sumie to przez 3 tygodnie stał sobie, bez żadnych objawów, aż tu nagle zaczęły więdnąć kwiaty ...
teraz jest kompletnie bez korzeni, łodyga kwiatowa zżółkła .. i zobaczymy - czekam na reakcję, chociaż jest bardzo źle. Ten sklep już skreśliłam ze swojej listy - nigdy więcej ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Soniu to, że przeceniony nie oznacza jeszcze chorego storczyka. Tak właśnie kupiłam Epidendrum, którego nazwę pomogliście mi znaleźdź, a po prostu było przekwitnięte.
Zuzulcu wiesz dobrze sama, że nie zawsze można prawidłowo ocenić stan roślinki. Na zewnątrz jest wszystko ok., a w środku masakra :twisted: To tak jak los na loteri, czasami wygrywamy, a czasami nie. Reanimuję właśnie tego bidulka w keramzycie, jego kwiatuszek stoi sobie w wazonie, a we mchu mam kolejną Cambrię. Mam problem z wybraniem odpowiedniej metody, mech bardzo długo mi przesycha, stąd różne próby.
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

A ja jestem w totalnym szoku :shock: mam takie dwie sierotki, które chciałam uratować, były duże problemy i w sumie spisałam je na straty ale stoją sobie na parapecie, aż tu nagle zaglądam dzisiaj i co widzę?Sirotka-marniutka, bez korzonków, liście w kiepski stanie a ona z uśpionego oczka chyba wypuszcza pęd kwiatowy-normalnie szok :wink:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

o, dendrobium z pąkami. jaki będzie mieć kolor?
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Monisiu gratuluję, ja to bym chciała, żeby na początek moja sierotka przeżyła. Na razie to wygląda marnie, ma tylko 2 listki, z czego jeden szykuje się do odpadnięcia ;:46
Storczykowo dendrobium będzie pospolicie, ale jakże pięknie ciemnoróżowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”