Lana i storczykowe towarzystwo.

ODPOWIEDZ
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Nie udało mi się w tym roku wybrać do Łodzi :( , więc zdjęcia nie będą tak interesujące.
Musicie się zadowolić domową "opowieścią" :? .

W dalszym ciągu kwitło sobie cóś takowego
Obrazek

Zakwitła po raz pierwszy zakupiona w tym roku Gongora galeata, więc nie jestem przekonana, czy kwitnienie jest moją zasługą.
Na domiar wszystkiego z pierwszego kwitnienia jedyny pęd zaschnął razem z dosyć dużymi pąkami. Z kolejnego rzutu na trzy zaschły dwa... , więc chyba niezbyt dobrze się nimi opiekowałam, a oto rezultaty
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz parę hybrydek pocieszycielek, tudzież zapełniaczy miejsca

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę zieleninki, czyli z serii nowe nabytki. Na początek Psychopsis kalihi nabyty dzięki Asi i Pawłowi w Pradze
Obrazek

A tutaj Dendrobium Hibiki i Dendrobium harveyanum
Obrazek

Na koniec i tak przydługawy zdjęcie poglądowe, w tym przypadku Anturium botaniczne. Liść zaatakowany przez mszyce, a właściwie to młody przyrost został przez nie podjedzony, a to co z takiego przyrostu się rozwinęło. Może komuś się przyda.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

wszystko u Ciebie tak ładnie i estetycznie wygląda, storczyki pięknie się prezentują ;:138 a Gongora galeata ma niesamowite kwiaty i pięknie wyglądają takie puszczone ;:167
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Na początek Lucynko muszę napisać, że "takowe coś", jak to ujęłaś :wink: , wywołuje u mnie szybsze bicie serca ;:167 .
Gongorą opiekowałaś się znakomicie, skoro zakwitła i cieszy nasze oczy (zawsze mogła zasuszyć wszystkie pędy...a jednak tego nie zrobiła. Na szczęście :D ). Uwielbiam te gongorowe pędy z fantazyjnie wywijanymi łodyżkami, już sam widok pędu z pączkami bardzo lubię, a jeśli jeszcze uda się doczekać kwiatów to ;:138 .
No i na koniec jeszcze powiem, że i pocieszycielki piękne, mnie najbardziej ujęło radosne słoneczko ;:3 (którego ostatnio bardzo brakuje).
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Dufin dziękuję bardzo :D . Estetyczne, hmm...., to jest domena fotografii i dobrze, że wszystkiego nie widać ha, ha... :lol: , ale się staram :wink: .

Madzieńku tak myślałam, że te kwiatuchy z pewnością się Tobie spodobają :D . No nie wiem, jak to z tymi moimi umiejętnościami :roll: , ale na pocieszenie rośnie w tej chwili jeszcze jeden pęd, chyba ostatni. Swoją drogą wolałabym wiedzieć, co zrobiłam źle, że tamte nie zakwitły.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Lucynko, nie wiem co chwalić pierwsze - tyle piękności u Ciebie, że mam buzię otwartą...coś w tym stylu ;:111
Piękna cambria w ognistych kolorach i słoneczny żółciutki falenopsis.
Gongora, choć kwitnienie z przygodami - tak piękna i ciekawa, że nikt by sie nie poznał, ze coś jej nie dogadzało.
Może z czasem dojdziesz czemu traciła pędy i pąki ?? Super, że ma jeszcze jeden pęd (jeśli dobrze zrozumiałam) ;:138

Dendrobium Hibiki i Dendrobium harveyanum - jestem bardzo uradowana, że udało Ci sie je kupić. Będziemy sie wymieniać
uwagami o uprawie :)
A ja jak wiesz, zamiast nowych storczyków wybrałam zakup nowych czółenek. Okazały sie bardzo wygodne.
Chyba 'storczykoza' stała sie u mnie uleczalna ;:24 (?)
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Dziękuję Asiu za Twoje odwiedziny :D . Bezsprzecznie nowe czółenka to produkt pierwszej potrzeby ;:108 i nie mam zamiaru z tym dyskutować, zrobiłabym to samo ;:172 .
Storczykoza być może uleczalna Asieńko, ale w naszym przypadku to raczej tylko przejściowe, zimowe uspokojenie :wink:. Za chwilę, być może wiosenną, a być może drezdeńską hi, hi... ponownie do nas powróci. Ciekawe, że zdrowy rozsądek powraca do nas najczęściej późną jesienią, kiedy rośliny wracają z wakacji do domu, a my łapiemy się za głowę i panicznie szukamy miejsca :evil: .

Co do Gongory, nie wiem Asiu, po zakupie ja przesadziłam, potem wystawiłam na dwór i tak na balkonie byczyła się długi czas. To cud, że po tych przyjemnościach, które jej zafundowałam, postanowiła jeszcze zakwitnąć. Z pewnością to zasychanie pędów, to moje własne błędy uprawowe (jak na razie nie wiem, z jakiego powodu :oops: ). Jeżeli w przyszłym roku zakwitnie ponownie, wtedy będę mogła powiedzieć, że to wyłącznie moja zasługa, ale to czas pokaże.

Wymiana doświadczeń tutaj, to właśnie jest coś najlepszego, co możemy sobie ofiarować. Na to liczę ogromnie, może też nauczą się niektóre osoby tego, że nie zawsze ma się rację lub jest się nieomylnym. Warto słuchać innych i za to Ci ogromnie Asiu dziękuję ;:168 i nie tylko Asi ;:180 .
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Postanowiłam ponownie odkurzyć wątek, bo od paru miesięcy obiecuję sobie, że wrzucę foty tego, co aktualnie kwitnie, tylko... to aktualnie :oops: . Zatem dla pocieszenia oczu Waszych parę moich kwitnień.
Tak kwitł mój Phal. Philadelpia od początku grudnia do końca maja tego roku, a ma już w tej chwili nowy pęd kwiatowy.
Obrazek

Bezimienne hybrydy, ale jakże cieszące oko.
Obrazek

Obrazek

Tu hybrydka z pewnością mająca w genach Phal. equestris, kwiatuszki jedynie trochę większe.
Obrazek

Dla porównania już prawdziwy equestris
Obrazek

Kolejne kwitnienie ulubionej hybrydy Phalaenopsis z niewielkimi kwiatuszkami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj nowości przywiezione z Drezna.
Przedziwna krzyżówka B.digbiana x E.mariae
Obrazek

Maleństwo totalne Pleurothallis colorata
Obrazek

Coś co kwitnie po raz enty :D
Obrazek

Mój ulubiony i wyczekany kurczak Dendrobium lindleyi
Obrazek

A reszta, bo jest reszta, jutro :D .
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Witam.
Masz piękne kwiaty ja dopiero raczkuje w temacie storczyków mimo iż pierwszego
mam już 4 lata. Ale przez pierwsze 2 lata traktowałam go bardzo po macoszemu. ;:124
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Witaj Nika czasami jest to jak najbardziej odpowiednie traktowanie, nie ma to jak zagłaskać koteczka na śmierć :wink: . Do wszystkiego trzeba mieć odpowiednie podejście i rezerwę, a i tak uczymy się na własnych błędach.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Tak kwitło przywiezione Dendrobium Lindleyi, kwitnienie u mnie nie za długie, coś około półtora tygodnia. Mnie totalnie zauroczyło.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Wspaniałe kwitnienia, cudowne masz odmiany storczyków;).
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Dziękuję ślicznie, dla mnie nawet najskromniejsze kwiatuchy są przepiękne :wink: . Chciałabym pokazać coś jeszcze, bo to nie wszystko, tylko gdzieś zapodziały się zdjęcia :lol: . Małe dochodzenie trzeba zrobić ;:300 . Coś zostało jeszcze w aparacie, a i w realu szykuje się mała niespodzianka.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Lucynko, zdążyłam jeszcze pooglądać ;:138
Piękne i różnorodne kwitnienia pokazałaś. Przy okazji jeszcze odświeżyłam sobie poprzednio pokazane storczyki.
Gongora g. wciąż mnie zachwyca. A do dendrobiów też mam słabość ostatnio. Twoje żółciutkie kwiatuszki Dendrobium lindleyi
mnie zauroczyły ;:224
Jeśli to nie problem, zrób dla mnie przy okazji aktualne zdjęcie krzyżówki B.digbiana x E.mariae.
Ja też pomiędzy wyjazdami postaram się moją pokazać dla porównania.
To, czego jeszcze nie zdążyłaś pokazać pewnie wielu osobom bardzo się spodoba :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”