Lana i storczykowe towarzystwo.

ODPOWIEDZ
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Trochę sie tego nazbierało, a nie mogę ciągle korzystać z uprzejmości Soni, tu dla Niej składam duże podziękowanie.
W miarę możliwości będę wątek uzupełniać o stare zdjęcia, jak i te z nowych nabytków.
Na początek wkleję zdjęcia nowego nabytku, z którym mam mały kłopot. Mianowicie kupiłam przecenione maleństwo, bo było już przekwitnięte, ale chyba w dobrym stanie. Przy zakupie sądziłam, że to jakiś rodzaj Dendrobium, ale w domu przeszukałam zdjęcia w internecie w celu odnalezienia dokładniejszej nazwy i nic nie znalazłam. Może ktoś posiada już taki nabytek. Pomogłoby mi to bardzo w jego pielęgnacji.
Obrazek

i jeszcze jedno ujęcie całego storczyka
Obrazek

A teraz zbliżenie małego kwiatuszka ( w przekroju około 2 cm )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Hmmm śliczny :D patrząc na liście to faktycznie przypomina dendrobium ale kwiatek jest nadzwyczajny :D
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Może to Epidendrum?. :)
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Witam!!!
Ja bym obstawiała Epidendrum mam w książce właśnie pod taką nazwą bardzo podobny kwiatek tylko ten srodeczek strzępiasty ma koloru żółtego a te pomarańczowe płatki nie zawijają się pod spód tylko są bardziej proste, co do liści nie mogę powiedzieć bo na tym zdjeciu jest tylko zbliżenie kwiatka.
Pozdrawiam :)
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Lana zawsze byłaś i będziesz mile widziana na moim wątku ;:196
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

To na 100% jest Epidendrum. Bardzo żywotny storczyk. Rośnie jak szalony.
Podaję scenariusz: Przekwitnie ostatni kwiat i od dołu zaczną się pojawiać masowo nowe przyrosty i korzenie (tak było u mnie :D ).

;:100
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Dziewczyny kochane bardzo dziękuję za podpowiedzi. Zaraz biegnę sprawdzać jakie to warunki powinnam nowemu nabytkowi zapewnić, aby sie prawidłowo rozwijał.
Na doniczce po za nazwą Orchidea nic więcej nie było. Prosty przykład, jak bez głębszej znajomości roślin kupuje się Dendrobium, a potem ma się Epidendrum, ale za to za jaką cenę ( całe 9,90).
Myszko masz rację co do tych przyrostów, kwiaty jeszcze do końca nie przekwitły, ale specjalnie wybierałam okaz, który ma już nawet piękny nowy przyrost ( około 10 cm ) i pod cieńką warstewką mchu masę białych korzonków.
Myszko w jakich warunkach pielęgnujesz swój okaz i jakie temperatury mu zapewniasz ?
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Dzisiaj rano okazało sie, że mam jeszcze jednego zgryza. Mam malutki koszyczek, wyłożony drobnym keramzytem. Nazywam to przedszkolem, bo stoją tam malutkie sadzonki botanicznych Phalaenopsisów, ratowane Oncindium i szczepka Dendrobium. Na niej to właśnie dzisiaj rano zauważyłam chyba małego potwora - wełnowiec. Nie wiem jakim sposobem tam się znalazł. Na innych kwiatach nie mam tego paskudztwa. Młoda szczepka rośnie w mchu nowozelandzkim, a boję się teraz o resztę. Opryskanie takich maluchów np. Provado nie wchodzi raczej w rachubę. Czy pozostaje mi tylko wyzbieranie tego robactwa ręcznie ?
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Witaj Lenko!
Super ten Twój kwitauszek.Polecam Ci gorąco stronkę o storczykach z której często korzystam ,a link znalazłam oczywiście na tym forum.
Zdaje mi się ,że to twój storczyk tylko inna barwa:Epidendrum calanthum
http://www.orchidarium.pl/foto/foto.htm
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Lana ja na moim białym z różowym środkiem też kiedyś znalazłam białego wełnowca, nawet zrobiłam jemu fotkę i umieściłam na moim wątku ;:225 i jedyne co zrobiłam to przemyłam liście na tym storczyku wodą zdestylowaną z alkoholem, a kwiatek na którym znalazłam paskudztwo usunęłam i nic więcej nie robiłam i na razie mam spokój, a roślinki obserwuję codziennie ;:198 wyrzuć tamten keramzyt, postaraj się usunąć ten mech bez szkody dla rośliny i obserwuj, bo u mnie jak na razie nic się nie pojawiło ;:214
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Soniu dziękuję za poradę, tylko ta roślinka chyba musi rosnąć w takim podłożu, bo jest jeszcze za malutka. Bestia siedziała sobie na młodym listeczku. Pozostałe towarzystwo jest jeszcze mniejsze, bo listeczki mają po 3 cm. Mech w którym posadziłam Dendrobium docelowo jest z Orchidsklepiku, a keramzyt był wyparzony, więc wydawało mi się, że z tego nie powinno sie nic wykluć.

Dziękuję Miluck za zainteresowanie, tylko w moim kwiatuszku jest nieco inaczej osadzona warżka. Ona jest bardziej skierowana do góry i nie spada całkiem na dół.
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Lana to nie ruszaj tego mchu, bo szkoda rośliny, jedynie przemyj liście alkoholem i obserwuj, bo na oprysk to szkoda storczyka, a paskudztwo może siedziało w mchu i sobie wylazło, bo ja moje kupiłam w OBI ;:225 trzymam kciuki za walkę z robactwem ;:214
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

dziękuję Soniu bardzo, jak wrócę z pracy, do przeprowadzę dogłębne oględziny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”