Moje ukwiecone parapety cz.III

ODPOWIEDZ
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Paweł każdy storczyk o cienkich liściach jest narażony na przędziorki. Znam sporo innych dendrobi które też je łapią. Trzeba oglądać rośliny i robić opryski. Takie hobby.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Piękne rośliny. Ja z zakupami Phalaenopsis fimbriaty muszę się wstrzymać, bo mój portfel zastrajkował ;:145

Kiedyś chciałam kupić Vandaenopsis Yih-Cheng Amanda, ale jak zobaczyłam ją na żywo, to chyba kończyła kwitnienie i te kolory jej do mnie nie przemówiły. Za to na zdjęciach bardzo mi się podoba. Kształt kwiatu jest bardzo w moim guście.

Dendrobium Hibiki super roślinka. Ostatnio kupiłam ją sobie i mam jeszcze Dendrobium Hibiki x bracteosum. Bardzo długo utrzymują się kwiaty na nim, więc mam nadzieję że Hibiki też takie będzie. Chyba będę musiała wpisać też u mnie na listę Dendrobium bracteosum, bo też mi się podoba. Postawie wszystkie trzy obok siebie i będę podziwiać w trzech odcieniach ;:306

No i Cattleya na sam koniec. Bardzo podoba mi się jej kwiat, bo nie lubię tylko ogromnych kwiatów a ten wygląda bardzo delikatne i suptelnie ;:167
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Marta o d. hibiki też czytałam że długo, a właściwie bardzo długo utrzymuje kwiaty (do 9 miesięcy) nie wiem ile w tym prawdy. Napiszę kiedy skończy kwitnąć.
Na razie wygląda bajecznie z tym wianuszkiem kwiatów w koło doniczki choć jeszcze nie wszystkie się otwarły.
Cattleya ma delikatny kwiat i pięknie pachnie. Cóż chcieć więcej.
Co do vandaenopsis yih cheng Amanda to te zółte płatki w połączeniu z intensywną barwą w kolorze buraczanym? do mnie przemawia. Jakie były te kwiaty przy kończeniu kwitnieniam takie blado żółte?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

No te kolory były takie jak sprane kolory ubrań po zbyt wielu praniach ;:218 i jak to zobaczyłam, to zwatpiłam i jej nie kupiła. Dopiero później pomyślałam, że może te kwiaty już były stare, bo w necie to właśnie takie piękne kontrasty są :idea:
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu u Ciebie jak zawsze piękne kwitnienia aż się czeka na nowy wpis.
Fajnie ,że zakwitła Ci Iwanagara ,zobacz jakie to jest kiedy możemy i chcemy się podzielić, ja dostałam od Reni Ty ode mnie może ktoś od Ciebie i gdyby u którejś z nas padła to zawsze jest szansa ,że można dostać ponownie :)

Zachwycił mnie Vandaenopsis Yih-Cheng Amanda , kolorystyka tez do mnie przemawia :)
Nieustannie zazdroszczę kwiatów na bc. Saint Andre, może wg waszych z Pawłem wskazówek i moje Bc zaczną moje oczy cieszyć nie tylko sałatą.
Dendrobium Hibiki podoba mi się ta kontrastująca warżka . Ja mam od Marty ale to jest x z czymś nie pamiętam w tej chwili.
Czekam na dalszy ciąg
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Dziękuje za odwiedziny.
Prawda to Mireczko że fajnie jest sie wymieniać roślinami. Właśnie szykuje cos tam pomału dla Ciebie, tylko te upały mnie zniechęcają przed jakąkolwiek robotą. :( ale może do jesieni ogarnę temat.

Szafirek zaczął kwitnąć, sa dwa pędy ale drugi jeszcze mały

Obrazek

Dendrobium fuestebergianum, którego pączki zobaczyłam dopiero w momencie jak sie prawie otwarły :oops:

Obrazek

Phal. Ambotrana Dark Yellow x bellina po miesiącu kwitnienia kwiatki zrobiły się bardziej zółte

Obrazek

Dla przypomnienia tak wyglądaa 15 maja

Obrazek

Kwitnie też na dwoch pędach p. mariae x pulchra mam ją od Mireczki ;:196

Obrazek

Obrazek

Puściła też pęd p. venosa x pulchra na której pączek już sie przebarwiał, ale podczas ostatniego podlewania go ułamałam, zahaczając o półke ;:145 ;:145 ;:145 a miało to być jej pierwsze kwitnienie, bo mam ją od siewki. Teraz czekam niecierpliwie czy ten ped zacznie sie przedłużać czy go zasuszy.
Tyle na razie, następnie kwitnienia za jakiś czas :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Mirko Ty masz ode mnie D. Hibiki x bracteosum. Czyli wersja kolorystycznie jaśniejsze ;:215

Kasiu widzę, że teraz jest czas na Szafirka. U każdej z nas widzę, że rozpoczyna kwitnienie. Oczywiście u mnie na samym końcu ;:306
Dendrobium fuestebergianum jakie to miłe zaskoczenie, jak nie trzeba czekać na kwiaty, tylko nagle się okazuje, że zaraz spektakl się rozpoczyna ;:215
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Ciesze się już teraz przygotowywaną dla mnie przesyłką ale zżera mnie ciekawość (no dobra wytrzymam ) :) jedna to wiem ,że maxillaria :wink:
A wracając do merikum (jak to mawiają w kabarecie) szafirek ma swój urok i nieważne że dużo osób go ma jest ładny i tyle , mój dostany w ub roku od Asi odżył i zaczyna ładnie rosnąc myślę ,że przy dobrych wiatrach za 2 lata też zakwitnie.
Dendrobium fuestebergianum, którego pączki zobaczyłam dopiero w momencie jak sie prawie otwarły
No powiem ,że wcale mnie to nie zdziwiło widząc naocznie jaki gąszcz jest u Ciebie .
Ciągle się do niego przymierzam i ciągle co innego kupuję :lol:

Phal. Ambotrana Dark Yellow x bellina - jak dla mnie to, to obecne wybarwienie bardziej mi się podoba.

A wiesz Kasiu ,że moja phal. mariae x pulchra bida naprodukowała się tyle keiki ,że sama ledwo żyła i myślałam padnie , ale po wyniesieniu do szklarenki widzę ,że da radę na wszelki wypadek się zabezpieczyłam i w zanadrzu mam jeszcze jedno keiki :)
Bardzo ja lubię.

p. venosa x pulchra ciekawe jakie będzie miała wybarwienie , no szlag .... a już niebawem by było wiadomo ja w ub tyg złamałam stożek wzrostu na phal. princess kaiulani ;:223 która mam od maluszka i myślałam ,że zniosę jajko ze złości.

Marto ja tez sobie przypomniałam nazwę :)
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu, u Ciebie w domu chyba jest cała 'Storczykarnia' - co strona, to po 2 serie kwitnących ;:215

Z poprzednie sesji bardzo mnie zauroczyła Vandaenopsis Yih-Cheng Amanda. Piszesz, że w Twoim typie.
Otóż w moim też :D

Do Dendrobium Hibiki mam słabość, niestety storczyki o miękkich liściach u mnie odpadają.
Suche powietrze w bloku i brak czasu na regularne opryski.

Ogólnie -super kwitnienia pokazujesz WSZYSTKIE ;:63

'Szafirek' i u mnie zakwitł i jest słodki :)
Ciekawe, którą wersję kolorystyczną Phal. Ambotrana Dark Yellow x bellina Ty wolisz ?
Natomiast Phal. mariae x pulchra ja też dostałam od naszej Dobrej Wróżki o imieniu Mireczka.
Poczekam jednak co najmniej do emerytury na kwiatki, bo to jeszcze maleństwo w pieluszkach ;:86

Oto ONO (zdjęcie porównawcze ze średniej wielkości phal.):

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Marto to prawda, u mnie gąszcz jak to Mirka określiła i zdarza mi sie cze czegos ne wypatrzę. Wczoraj np. przu podlewaniu wypatrzyłam z 8 cm pęd na tolumni, jednak watpię czy zakwitnie przez te upały :( Dwa pedy padły mi tez na asc. miniatum x neofinetia falcata nie jstem z tego powodu szczęśliwa :? Upał niestety nie odpuszcza i kwiaty nie dają rady w tej spiekocie.

Asiu może i Twoja mariae x pulchra malutka, ale zobaczysz że pewnie juz niedługo zaszczyci Cie choćby jednym kwiatkiem bo to bardzo chetną do kwitnienia roślina.

Mireczko, no kurcze szkoda tego stożka wzrostu, niestety wypadki się zdarzają a im bardziej uważamy tym jest gorzej. Fajnie ze jednak da rade Twoja mariae x pulchra, ja też ja bardzo lubię i bardzo podobają mi się jej kwiaty.

Zakwitła dendrobium eximium x rhodostica, fajne ma te falbanki

Obrazek

Drugi kwiatek na bc. saint andre

Obrazek

Kwitnie tez taka miniaturka nn zakupiona kilka lat temu w markecie budowlanym

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Encyvola Jairak Canary

Obrazek

Phalaenopsis speciosa

Obrazek

Płatki w różowym kolorze, teraz jeszcze do kompletu brakuje mi C1 o czerwonych płatkach


Neofnetie rozpoczynają swój spektakl ;:138

Biała o listkach wariegata

Obrazek

Neofinetia Shutteno

Obrazek

Obrazek

Obie razem

Obrazek

I kolejna

Obrazek

Dendrobium palpabrae

Obrazek

Obrazek
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu, jakie delikatne są Neofinetie! Jak je poisz? Przez namaczanie czy spryskiwanie?
Bardzo ciekawie wygląda pH. speciosa! Każdy kwiatek inny :)
W ogóle wszystkie rośliny piękne! Gratulacje ;:138
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Reniu neofinetie to bardzo delikatne storczyki oczywiście tylko z wyglądu. W rzeczywistości są to bardzo tolerancyjne rośliny i wybaczają zapominanie.
Zdjęcia niestety nie oddają ich urody.
Większość mam posadzonych w koszyczkach takich do sadzenia cebul a korzenie są oplecione spagnum. Spagnum jednak jest w nich nie wiele.
Raz w tygodniu przelewam spagnum wodą która po kilku dniach wysycha. Czyli kilka dno stoją suche.
Jedną tą posadzoną w koszyczku bambusowym mam posadzoną w korze. Ważne żeby podłoże szybko wysychało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”