Moje ukwiecone parapety cz.III

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Ktoś powiedział,że storczyki to rośliny dla cierpliwych i miał rację ;:108 czego dowodem jest kwitnienie po trzech latach Twojego Frosty Dawn-zakwitł pięknie ;:333
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 116
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Piękne kolory, pięknie ujęte, aż miło się patrzy :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu, dziękuję za info o Dendrobium harveyanum. Oczywiście znalazła w Twoim wątku wszystkie jego kwitnienia.
Widzę, że od początku kwitło dosyć obficie, ale... to ostatnie jest zjawiskowe !
Przy okazji powzdychałam do wielu Twoich innych storczyków.
wymyśliłam, że jak będę miała gorszy dzień, to zrobię sobie kawkę ;:40 i pospaceruję po twoich poprzednich wątkach :D

Warto było czekać na kwiaty Dendrobium Frosty Dawn. Drugi pąk pewnie już również rozkwitł.
Oby długo się utrzymały. Śliczne są ;:224
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Marto przez te 13 lat opieki nad storczykami nauczyłam sie cierpliwości i wytrwałości do nich. Powiem Ci tez że kwitnienie zakupionego jednego przyrostu od Tajlandczyków wg mnie ne świadczy jeszcze o tym ze roślina jest zdolna do kwitnienia. Po prostu u nich są inne warunki i tam pewnie łatwiej jest doprowadzić roślinę do kwitnienia. W momencie podjęcia uprawy w naszych warunkach storczyk musi sie do nich najpierw przystosować i ta aklimatyzacja zajmuje im różnie. Czasem są to trzy lata, a czasem i dłużej.

Monnia445 dziękuję za odwiedziny

Arku miło mi Cie gościć ponownie w moim wątku, zgadzam się z Toba że storczyki to rośliny dla cierpliwych, nie wiem tylko skąd u mnie tyle cierpliwości ;:131

Liszko dziękuję za odwiedziny

Asiu dziękuje za odwiedziny. Zgadza się to moje harveyanum chętnie kwitnie, z czego jestem bardzo zadowolona. Dendrobium Frosty Dawn oczywiście otwarł juz drugi pąk. Muszę zrobic przy okazji zdjecie obu kwiatków. Liczę też na długie kwitnienie.

A teraz sprawy bieżące :wink:

Wyjazd do Drezna uważam za udany ;:138 udało mi sie kupić kilka roślin które były na liscie moich chciejstw. Buszowanie po stoiskach było bardzo przyjemne bo chodziłyśmy we dwie ja i MireczkaS, a pod koniec wystawy udało sie jeszcze spotkać i porozmawiac z Asią/Art

To moje zakupy

Obrazek

Kwitnące to:
Phalaenopsis zebrina

Obrazek

Doritaenopsis Anna Larati Soekardi

Obrazek

Pozostałe to:

P. speciosa
P. violacea blue
p. Ambotrana Dark Yellow x bellina
Dendrobium victoria- reginae

Wszystkie phale mają pędy, więc jak zakwitną to zdjęcia bedą na bieżąco. Dendrobium to młoda roślina więc na kwiaty przyjdzie poczekać.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu, wreszcie zaspokoiłaś moją ciekawość :)
Fajne zakupy i widać, że rośliny w bardzo dobrym stanie. Oby Ci te niekwitnące szybko wydały pędy.

Phal. zebrina wygląda na zdjęciu jak wzorzysty motyl w locie :D Super, ze ma jeszcze jeden pąk do rozkwitu.
Doritaenopsis Anna Larati Soekardi u mnie bardzo długo kwitła w ub. roku.
Natomiast aktualnie zastanawiam się, czy jej nie dać do hydro, bo coś marnie przyrasta...
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu gratuluję zakupów.
Bardzo mi się podoba Doritaenopsis Anna Larati Soekardi, moją też już niedługo pokaże swoje kwiaty, więc widok Twojej powoduje, że jeszcze mocniej tuptam :tan masz bardzo ładnie wybarwiona - bardzo mi się podoba ;:215

Dendrobium victoria- Regina widziałam na wystawie we Wrocławiu i bardzo mi się spodobała, więc będę czekać na Twoje kwitnienie cierpliwie ;:215
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu fajne te Twoje zakupy tak z perspektywy sobie myślę ,że mogłam wziąć Dtps Anna Larati Soekardi - fajna jest .
Ty się nastawiałaś na phale więc spełniłaś poniekąd swoje chciejstwa.

Dziękuje Ci ;:167 za wspólnie spędzony czas na wystawie,, dzięki Tobie wszystko odbyło się spokojnie :)
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kilka aktualnych kwitnień

Leptotes bicolor

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Neofinetia falcata x coelestis blue

Obrazek

Obrazek

Pierwszy kwiatuszek na D. Rainbow Dance, jest jeszcze sporo małych paczków które mam nadzieje dojrzeją

Obrazek

Kwitnie też hybrydka w rozmiarze mini

Obrazek

cdn jutro :wink:
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu, jak Ci się udało doprowadzić Leptotesa do kwitnienia? U mnie już spory krzak, ale nigdy nie zakwitł :?:
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu, dziś u Ciebie biało-fioletowa gromadka o drobnych, uroczych kwiatuszkach ;:215

Wszystkie piękne ;:224
Neofinetie to storczyki, Które poznałaś na wylot. Świetnie się u Ciebie czują i kwitną regularnie ;:215

D. Rainbow Dance bardzo mi się podoba. Czy trzeba mu zapewnić warunki podobne do D. nobile ?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Neofinetia falcata x coelestis blue jak zawsze zachwycają mnie te malutkie kwiatuszki ;:108 ewidentnie muszę swoją kolekcję powiększyć o ten rodzaj. Na tą chwilę mam tylko Neofinetia falcata i chyba będę mieć w tym roku sukces ;:215

Dendrobium Rainbow Dance też jest na mojej liście chciejstw ;:215 czego ja nie mam na liście :;230
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 116
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Leptotem bicolor bije wszystko! Jakie to śliczne maleństwo :)
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Reniu dziękuję za odwiedziny, swojego leptotesa zimą trzymam na chłodnym strychu jakieś 16-18 stopni, wystawa południowa. W zeszłym roku też mi zakwitł, więc takie warunki mu chyba odpowiadają.

Asiu, dziękuję za odwiedziny, co do D. Rainbow Dance to on ponoć nie potrzebuje chłodzenia, jednak u mnie nie chciał puścić kwiatków, dopiero po przeniesieniu na strych i ograniczeniu podlewania się zmobilizował. Warto więc z nim spróbować jeśli Ci się podoba.


Marto dziękuję za odwiedziny, krzyzówka neofinetii z coelestisem nie wymaga chłodzenia tak jak to jest wskazane przy neofinetiach, ona zakwita stojąc w ciepłym pokoju, jednak wystawa musi być południowa.

Liszko dziękuję za odwiedziny

Kolejna porcja zdjęć

Ascofinetia Cherry Bloosom

Obrazek

Obrazek

Ostatni kwiatek na dendrobium harveyanum, chociaż rośnie mu jeszcze jeden pęd więc moze jeszcze kwiatuszki zobaczę

Obrazek

Dendrobium trantuani, kilka zdjęć bo nie wiedzialam które wybrać ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dendrobium Frosty Dawn i jego drugi otwarty kwiatuszek

Obrazek

Phalaenopsis modesta, bardzo podobają mi sie jej kwiatuszki, za to zapach już niekoniecznie

Obrazek

Obrazek

Kwitnie też kolejny Neostylis Pinky

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dendrobium draconis x sib
kwiat pięknie woskowy choć ciężko mu zrobić sensowne zdjęcie, Zapach też mi sie podoba. Super roślinka.

Obrazek

Phalaenopsis zambia wypuściła nowy pęd na którym tworzy kolejne kwiatuszki

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”