Storczykowo u Norberta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

;:oj :shock: Jestem w takim samym szoku jak wszyscy - to tak a'propos wypowiedzi innych Forumowiczów. Ha! Tu poznam Norberta z "ludzką twarzą", nie grzmiącego za osłonki i podlewanie roślin "co do dnia", et cetera. Fajnie. Czuję jednak niedosyt. Aż mnie skręca, żeby zobaczyć wszystkie Twoje "parapety". Oczywiście Twoje storczyki są piękne. Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia i komentarze, choć w dyskusji merytorycznej nie przydam się :( niestety. Pozdrawiam i gratuluję.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Rozwinął się kwiat Paph. Maudiae Black:

Obrazek
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Hmm ciekawy kolor taki mega tajemniczy. Sabotki to raczej nigdy same w sobie mnie do siebie nie przekonają, ale pooglądać mogę :lol:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Pomimo krążących informacji, że są trudne w uprawie osobiście mogę śmiało stwierdzić, że jest inaczej. Mało, że chętnie wypuszczają odrosty, stosunkowo szybko rosną - u mnie szybciej niż falenopsisy, to jeszcze regularnie kwitną.
No, a kwiaty mają oryginalne. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Na początku mojej storczykowej szajby podobały mi się najmniej ze wszystkich. Powiedziałabym nawet ze w ogóle ;:108 ale im bardziej poznałam różne gatunki, ich wymagania itp to doszlam do wniosku ze oprócz phalaenopsis i katlejek z którymi mi po drodze, może jednak warto spróbować z sabotkiem ? ;:209 i na pierwszy ogień wzięłabym wlasnie takiego jak Twoj Norbercie. Mam ogromną słabość do takich kolorów, co zresztą można bez problemu zauważyć w moim watku ;:306 Więc kusisz, oj kusisz :twisted:
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Widzisz, spotykam się tutaj w niektórych wątkach z egzotycznymi nazwami storczyków i czytam, jak co niektóre ciężko doprowadzić do kwitnienia. Gdy można coś mieć również oryginalnego, a przecież niektóre sabotki mają liście z ciekawymi wzorami, mają oryginalne kwiaty w różnej kolorystyce i jak napisałem wcześniej dość łatwo się je uprawia bez większego cudowania. :wink: :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

A jak z podlewaniem? Bo różne opinie już słyszałam... i czy zauważyłeś inne potrzeby u tych z jednolitymi liśćmi i u tych z mozaika?
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Podlewanie mniej więcej podobne, jak w przypadku falenopsisów. Jeśli chodzi o światło to rosną w pobliżu wschodniego okna, zarówno te z mozaiką jak i zwykłe. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

A jak sobie z paphiopedilum w okresie zimowym? :roll:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Ograniczam jedynie nieco podlewanie oraz jak w przypadku falenopsisów zaprzestaję nawożenia. Oczywiście jeśli chodzi o podlewanie wszytko zależy od temperatury, u mnie oscyluje wokół 18 - 20 stopni i podłoże co zrozumiałe wolniej przesycha, ale jeśli u kogoś jest powyżej 20-stu, to wtedy można podlewać podobnie jak w sezonie. Sabotki z tego co zauważyłem nawet w niższej temperaturze nie ograniczają wzrostu więc ten fakt też trzeba uwzględnić. :)

Z kolei zaskoczyło mnie Dendrochilum filiforme, które nagle zakwitło, co prawda skromnie i tylko jednym pędem kwiatowym, kwiatki niepozorne ale zawsze. :) Zapach delikatnie miodowy.
Obrazek

A tutaj kwitnienie Ascocentrum curvifolium x rhynchostylis coelestis, kwiatki również niepozorne, niepachnące ale kolory ciekawe. :) Zakwitło w pierwszej połowie kwietnia, więc już kwitnie około 2 miesięcy. :)
Obrazek

Obrazek
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Norbercie witam się z Tobą w Twoim wątku.
Pięknie zakwitła Ci Ascocentrum curvifolium x rhynchostylis coelestis, ta warżka pięknie kontrastuje.
Sabotki mówisz że łatwe w uprawie, zazdroszczę , u mnie niechcą rosnąć ;:223 raczej wegetują ;:174
w tle Twoich zdjęć widać chyba jakieś ciekawe konstrukcje na oknie , chętnie zobaczyłabym jak całe okno wyglada.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Witam również :)

Nie, na oknach nie ma żadnych konstrukcji jedynymi konstrukcjami są kraty, jedna podwieszona pod sufitem, druga na ścianie. W obu przypadkach zostały przeznaczone w głównej mierze oczywiście pod storczyki. Potem wrzucę parę zdjęć, jak to mniej więcej wygląda. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Mnie też w oko wpadła Ascocentrum curvifolium x rhynchostylis coelestis. Ciekawa kolorystyka. Widzę w koszyczku, czyli uprawiasz jak Vande? Coś w koszyczku jest oprócz korzeni?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”