Storczykowo u Norberta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

No nie wiem, u mnie na pełno wełnowców pomógł zwykły Agrecol. Jeden oprysk i już po szkodnikach. Drugi profilaktycznie :wink:.
Moje storczyki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18666
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Poczytaj sobie na ten wątek, zrozumiesz że walka z wełnowcami nie jest łatwa:
viewtopic.php?f=19&t=51368&hilit=We%C5%82nowce

Kiedyś pomógł mi oprysk preparatem Polysect, podobnie jak miałem atak w tym roku, ale i tak musiałem zrobić parę oprysków. Pewnie jakbym użył Mospilan, który jest silniejszy, może skończyło by się na dwóch. A i tak u innych one nie działają.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Mam lizetan, ale tak jak Norbert pisze jeden oprysk nie pomoże trzeba z dwa lub trzy a i tak trzeba obserwować roślinę bo one potrafią nawet po roku się ujawnić
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18666
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Moje najnowsze zakupy we wspomnianym wcześniej OG, podpatrzony u Mirki Cycnodes Wine Delight, a u Duju Dtps. Sogo Vivien 'Sogo F858' :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitło z kolei zwykłe dendrobium nobile, co prawda po tylko 2 - 3 kwiatki na psb, ale zawsze. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Kurczę, zazdroszczę Ci tego Sogo Vivien... On jest piękny, nie tylko ze strony kwiatów ale też z liści! ;:333 ;:167
Moje storczyki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18666
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Kupiłem go właśnie głównie ze względu na liście. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

To żeś dopowiedział :;230 :;230 :;230
Moje storczyki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Eno piękny "Cyc" Ci się trafił. Mam nadzieję że korzenie też ma ładne. Bo to czekam aż kwiaty się pięknie rozwiną. ;:138
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18666
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Szczerze, to jak otworzyłem paczkę, to zaskoczyło mnie, że ma kwiaty, bo na stronie nic o tym nie pisało. :wink:
Co do korzeni, no właśnie to jest pewna zagadka, bo jest w samym spagnum, do którego mam mieszane uczucia. Tzn., dodaje go trochę do kory, ale mam wrażenie, że w samym mchu łatwo przelać, no i brak mi doświadczenia w uprawie w takim podlożu. Ale na razie nie chcę ruszać, bo tylko co zaczął kwitnąć. Z kolei po kwitnieniu przechodzi okres spoczynku i rzadziej się go podlewa, więc może poczekam do wiosny. Drugiego Dtps przesadziłem od razu, korzenie miał bardzo ładne, jeśli nie wzorowe. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Mech (spaghnum) to jednak świetny pomysł do uprawy miniaturowych Doritaenopsis i/lub Phalaenopsis, oraz innych rodzajów. Tylko ten sklepowy spaghnum zwykle jest ubity w gąbkę, więc trzeba przesadzić do rozluźnionego spaghnum. Żeby korzenie nie gniły, trzeba umiejętnie podlewać, trochę i nie za często. Ja akurat swoje 2 miniatury mam w korze, bo w tym w czym siedziały to zwykłe zbite włókno kokosowe. :roll: :wink: :idea:
Moje storczyki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Najgorsze z mchem jest to, że pewnie dziadostwo jest nieziemsko ubite. Ja mam aktualnie dwie rośliny w kupnym mchu zostawione, bo kwitły jak Twój Cyc. I ten mech to masakra, ale ja go podlewam tak, że biorę i krótko przelewam a drugiego już totalnie zbitego podlewam "troszką" wody, żeby tylko mech się zamoczył a nawet, żeby nie wyciekła woda dołem. A podlewam w momencie jak oczywiście doniczka lekka ale z lenistwa nawet nie chce mi się jej brać do ręki, to od góry naciskam palcem - jak czuje, że się ugina to znaczy, że mokre, jak w odczuciu kamień to do podlewania.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Witaj :wit . Wpadłam do Ciebie z wątku o gruboszach i nie spodziewałam się storczyków ;:oj . Jestem pod ogromnym wrażeniem takiej ilości roślin w mieszkaniu . To musi być pasja ;:215 . Ja kompletnie nie mam ręki do roślin doniczkowych . Z reguły mało o nie dbam, albo przeleję albo zasuszę :oops: . Jak widzę takie piękności to wtedy dopada mnie chęć żeby spróbować. No ale znam siebie i wiem, że nie dam rady ;:131 . Jesienią kupiłam pod wpływem chwili po przecenie 3 dendrobium nobile i zobaczymy co z tego będzie. Na razie stoją w chłodnym pomieszczeniu i bardzo mało je podlewam. Twoja kolekcja jest imponująca ;:180 , wielki szacun . Świetnie wyglądają te podwieszone pod sufitem ;:215 . Pozdrawiam i dużo wolnego czasu na forum życzę :wit .
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18666
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Dziękuję za odwiedziny. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”