Storczykowo u Norberta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Ja mam wyłącznie sztuczne oświetlenie. Światło z okna tylko przez godzinę pada na dno orchidarium, doświetlam z 14h ;:222 rośliny na tą chwilę rosną jak szalone, dwa storczyki kwitły, kolejne dwa pędzą :uszy
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Marto dobrze wiedzieć, dzięki :)
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

No Norbercie ładnie tu :D storczyki podbiły serca zwłaszcza te "niespotykane" ;:3
Ja mam do Ciebie pytanie (może nie w odpowiednim czasie) wiesz jak mogę przezimować moje echeverie w nieogrzewanym domu? Temperatura w zimie w mroźne dni może przeważać w granicach 9-5°C. Da się więc doniczkę z echeveriami jakoś "ocieplić" ?
Pozdrawiam i trzymam kciuki aby ten wątek pozostał na długo ;:167
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Poczytaj wątek o eszewerii w sekcji sukulentów, tam znajdziesz odpowiedź, bo m.in. pisałem w kwestii zimowania.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Założenie tego tematu było bez dwóch zdań dobrym pomysłem. Z wielką przyjemnością patrzę na Twoje zadbane rośliny. :)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Dzięki. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Przysłowiowa kopara mi opadła i wróciła na miejsce ;:oj Gratuluję. Wyobrażałam sobie, jak może wyglądać Twoje "kwiatowisko", ale nie spodziewałam się takiego buszu. Szkoda, że tylko zdjęcia storczyków pokazujesz :(
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Dzięki za odwiedziny. :)
No niestety uwzględniając ilość wszystkich roślin, niestety nie mam tyle czasu żeby prowadzić tak obszerny wątek. :wink: Stąd padło tylko na storczyki. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Norbercie jak tam w domowych pieleszach czuje się dracula? Przystosowała się?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Odchorowała przesadzenie i pewnie stres związany z transportem, dwa liście straciła ale wypuszcza nowego. Ciekawi mnie jeden szczegół, wg informacji roślina do cienia, a liście wyginają się do żarówki. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

norbert76 pisze:Dzięki za odwiedziny. :)
No niestety uwzględniając ilość wszystkich roślin, niestety nie mam tyle czasu żeby prowadzić tak obszerny wątek. :wink: Stąd padło tylko na storczyki. :)
Myślę, że po jednym "zdjęciu poglądowym" pokazującym duże fragmenty wystawy możesz cyknąć. Parę razy wspominałeś o liczbie swoich roślin i teraz masz za swoje. ;D ;:170
Awatar użytkownika
yteiraV
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 14 wrz 2018, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Niesamowicie zapowiadający się wątek, piękna zapowiedź kolekcji i ogromny niedosyt. Życzę Ci więcej wolnego czasu, bo za zapewnianie tak głębokich wrażeń wzrokowych los nagrodzi Cię ogrooooomnym szczęściem i dobrobytem!!! Czapki z głów za tak rewelacyjne kwitnienie jakże kapryśnego phal. Mini Mark, do którego trzeba mieć talent!!!
Pozdrawiam :)
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Norbercie skoro już zdecydowałeś się na otwarcie wątku to .... przydala by się mała aktualizacja.
Od czerwca pewnie coś Ci tam zakwitlo.
Busz masz niezly, ale jak sobie pomyslę o podlewaniu tego calego inwentarza to aż mi się niedobrze robi.
Posiadanie w bloku 200-300 roślin to nie lada wyczyn.
U mnie też jest coś koło tylu ale jednak dom daje zdecydowanie wieksze możliwości.
Co do wystawy we Wroclawiu to faktycznie nie byla zbyt duża zachecam do wyjazdu do Drezna, tam to można oczopląsu dostać.
Jeżdżę na nią co roku od kilku lat i niby przyzwyczaiłam się do jej wielkosci a jednak co roku pierwsze pół godziny to trzeba otrzepać się z szoku a dopiero potem można na spokojnie oglądac. Po mniej wiecej 2 godzinach zaczynasz się orientowac co kto ma i zacząc zakupy.
ascocentrum x coelestis też mi przypadł do gustu i mimo iż wygląda na sporą roślinę jak tylko gdzieś ją trafię to nieomieszkam kupić.
Czy u Ciebie jest jedna roślina w koszyku czy mi się zdaje że ona ma keiki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”