Richie i Orchidee

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Richie i Orchidee

Post »

No, nie można :;230
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Richie i Orchidee

Post »

To musisz mieć dobre kwiaciarnie, bo ja takich falenopsisów u siebie nie widziałem. Co do zakupów storczyków to zwykłe hybrydy kupowałem zwykle w LM, ale trzeba mieć szczęście bo różne mają dostawy. A tak poza tym to pozostaje u nas albo OG albo SO. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Norbercie, często w leclercku mają storczyki po 17zł, tam dorwałem kiedyś Phal. Magical oraz Peabody. Z doświadczenia kupuję tylko z OG. Byli nawet na mojej wystawie w tamtym roku w Bydgoszczy (mogę potem wrzucić kilka zdjęć) i mam pełne zaufanie co do ich roślin. Natomiast z SO nic nie napiszę, mam okropne doświadczenia z tym sklepem. Jeżeli będziesz chciał, to opowiem Ci wszystko na pw. Nie chcę tego tutaj wypisywać, bo uważam, że każdy ma swojego ulubionego sprzedawcę.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Richie i Orchidee

Post »

Na OG mają po prostu większy wybór i ogólnie strona jest bardziej dla mnie czytelna. Na SO kupiłem chyba z trzy storczyki i jestem zadowolony, wszystkie mają się dobrze. Ale czasami zdarza się, że coś nie wyjdzie.
Ogólnie muszę przyznać, że w PL oprócz tych dwóch sklepów to w zasadzie ciężko dostać coś ciekawego. W końcu ile można mieć zwykłych hybryd. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Dodatkowo jest jeszcze możliwość nabywania ciekawych okazów na wystawach. W tym roku w Sopocie było wielu wystawców spoza granic Polski. Asortyment był bardzo szeroki. NA fb moja znajoma jeździ po ogrodnikach i zbiera co jakiś czas zamówienia. Mogę na pw podać Ci jej namiary, jeżeli oczywiście chcesz :)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Richie i Orchidee

Post »

Jasne, przyda się. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Tak się kończy wypad do Ikea ... Chciałem przygarnąć więcej ale, nie dało się  ;:306 :;230 ;:224
Mój najnowszy nabytek Dendrobium Sankol Blue, ma jeszcze trzy przyrosty z których coś się kluje ;:224
Muszę go jutro przesadzić do przezroczystej doniczki. Wymienię podłoże bo widziałem pajączki i ślimaki ;:14

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Richie i Orchidee

Post »

To jest chyba hybryda dendrobium z falenopsisem? Mają bardzo trwałe kwiaty, jak kupiłem D. bigibbum to utrzymały się ok 5 miesięcy. :) Ale nie przesadzałem dopóki nie przekwitło, nie chciałem ryzykować że mi kwiaty zrzuci.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

To Dendrobium Phalaenopsis nie ma nic wspólnego z gatunkiem Phaleanopsis. D. bigibbum określa się też mianem D. phalaenopsis. Jednak to są odmiany botaniczne. To, które ja zakupiłem jest multihybrydą botanicznego D.phalaenopsis, która doczekała się swojej już własnej nazwy. Jej pełna nazwa powinna brzmieć Dendrobium Phalaenopsis 'Sankol Blue'. To tak samo jak wszyscy piszą Phal. Liodoro, chcociaż pełna nazwa brzmi Phal. Sweet Memory 'Liodoro' ;:224
Wszyscy mówią by nie przesadzać jak roślina kwitnie. Nie do końca się z tym zgadzam. Mianowicie, roślina i tak jest zestresowana transportem do nowego miejsca. Dlatego przesadzanie rośliny w tym szoku nie spowoduje, że szybciej zrzuci kwiaty. Poza tym, najważniejsza jest kondycja rośliny. Nie mogę teraz czekać powiedzmy 3 miesięcy, przez które roślina będzie jeszcze kwitła.
Mając w podłożu ślimaki prędzej się z nią pożegnam, albo będzie w kiepskim stanie. ;:218
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Richie i Orchidee

Post »

Kurcze to widzę że masz szczęście w kupowaniu. Ja biegam tu i ówdzie i kurczaki nic ciekawego nie mogę upolować, nie mówiąc o np takich jak Valera...

Ja kupuje w OG i jestem zadowolona no i obserwuje co sprzedają na Fb. Dziś np kupiłam Phal. Equestris Patricii Lillian oraz Dtps Sogo Twilight Rainbow. Co ciekawe equestris jest w hydro ;:306
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Co niektórzy teraz pewnie będą się ze mnie śmiać, ale co mi tam. Ten storczyk w sumie nie był planowany. To taka "pocieszajka", dzisiaj mam słaby humor i tak wyszło.

Marto, również gratuluję łowów. Tylko ty napisałaś "Phal. Equestris Patricii Lillian", natomiast wiem, że jego nazwa to po prostu Phalaenopsis Patricia Lillian. Kwiaty do złudzenia przypominają Phal. equestrisa, jednak equestrisa mają w genach ;:333
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Richie i Orchidee

Post »

"Pocieszajka" ;:306

Equestris, equestris.... ja je wszędzie widze i uwielbiam- więc i się w nazwie znalazł :wink: ale czy to Phalaenopsis Patricia Lillian też nie mam pewności bo fiszki nie ma więc powinien być Phal Equestris w typie Patricia Lillian ;:108 i szczerze na moje oko to nie Patricia Lillian ale ocenie jak u mnie zakwitnie....
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Richie i Orchidee

Post »

Widzisz Marto, udało mi się ciebie rozbawić  :;230 Tak to prawda taka "pocieszajka" z tego storczyka.
Chyba wzięło mnie znów na Dendrobia ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”